dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    prz3m3k

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-134
    Posty
    8

    Domyślnie Zalana piwnica w starym domu - po deszczu leje się z rury w ścianie

    Witam

    Panowie mam olbrzymi problem. Dziś przez Wrocław przeszła spora ulewa i podczas jej trwania usłyszałem szum wody w piwnicy. Okazało się, że woda wlewa się przez dziurę / rurę w ścianie. Nie mam pojęcia co to za rura, jakie ma przeznaczenie ani z czym jest połączona. Faktem jest natomiast to, że chwilę wcześniej żona zawołała mnie do łazienki bo woda z muszli nie chciała spłynąć - wydaje mi się, że może to być powiązane. Zagrożenie jest spore, bo w pomieszczeniu obok mamy piec i zasobnik wart sporo pieniędzy... dodatkowo często wyjeżdżamy. Taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz (mamy ten dom od roku - rok budowy ok. 1930). Wody leciało tyle, ze nie nadążałem z jej wyrzucaniem wiadrami, gdybym nie zrobił kilkudziesięciu rundek to pewnie byłoby do kolan. Mam w zasadzie jeden pomysł... rozkuć to trochę (bokiem też się leje), zapianować jak najgłębiej się da, a następnie zabetonować z 10-15cm warstwą zaprawy. Pytanie tylko czy to nie spowoduje np. wybijania wody w łazience skoro podczas tego zdarzenia woda w muszli stała wysoko ? Cały przebieg tej rury jest pod korytarzem który nie jest podpiwniczony, jest wkopana pod podłogą... tylko w jakim celu ? Po co w piwnicy coś takiegi ? Czy zna ktoś kumatego hydraulika we Wrocławiu który będzie w stanie pomóc mi z tym problemem ? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piwnica.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	392856
    Ostatnio edytowane przez prz3m3k ; 10-07-2017 o 21:28

  2. #2

    Domyślnie

    Masz zasuwę burzową na odejściu kanalizacji? Jak nie -to to rozwiąże problem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony