dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Komin gazowy - co na dachu?

    Dzień dobry,

    Na potrzeby wylotu spalin z kotła gazowego (kondensat z zamkniętą komorą spalania) buduję szacht wentylacyjny fi15 (pustaki wentylacyjne Wienerbergera) w który chcę wpuścić rurę kwasówkę. Nie chcę nic murować na dachu, to ma być jedyna dziura w połaci dachowej (oprócz odpowietrzeń kanalizacji). Poddasze mam nieużytkowe a na dachu planuję blachę na rąbek Pruszyńskiego. Przeczytałem pół forum i ćwierć internetu i nie wiem. Jak mam ten komin zakończyć?

    Podmurować szacht do samego deskowania? Jak/czym przejść przez dach? Co na dachu? Którędy powietrze będzie pobierane? Czy muszę robić wyłaz dachowy?

    Poproszę o jakieś podpowiedzi, żebym miał punkt zaczepienia.
    Pozdrowienia.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Straciłeś "punkt zaczepienia", bo kombinujesz jak koń pod górkę. Pewnie jeszcze bez jakiegokolwiek doświadczenia budowlanego...
    Skoro zacząłeś pustakami, dlaczego nie zakończysz tak samo? Dziury w dachu nie unikniesz, a obróbki takich "innowacji" jakie sobie wymyśliłeś, mogą być powodem kolejnej Twojej wizyty na tym forum.

    Włazu nie musisz robić, jeśli będzie inny dostęp do komina na dachu. Dostęp akceptowany przez kominiarza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony