dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie co zrobić z dziurami w ścianie?

    Witam. W pokoju mam takie dziury i nie wiem czym mam je zalepic? To co się dało to zdrapałem szpachelką, teraz to wszystko zagruntowałem i co dalej? Nanieść na to gładź szpachlową i później malować, czy najpierw dać gips, później tą gładź i następnie malować?
    Oto zdjęcia :
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170711_115456.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	392892  

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Judytaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-940
    Posty
    40

    Domyślnie

    jeżeli dasz szpachle czy gips zacznie ci to na nowo pękać mąż wydrapał to na około 1 cm później to zagruntował i dał akryl a ja pomalowałam jak narazie mamy spokój

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Judytaa Zobacz post
    jeżeli dasz szpachle czy gips zacznie ci to na nowo pękać mąż wydrapał to na około 1 cm później to zagruntował i dał akryl a ja pomalowałam jak narazie mamy spokój
    Radzę zaprzyjaźnić się z przecinkami, kropkami i wielkimi literami. Bardzo ciężko się czyta Twoją wypowiedź. I w końcu nie wiem czym zostały wypełnione ubytki? Gruntem?? Co to znaczy "dał akryl a ja pomalowałam"?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał magister99 Zobacz post
    Witam. W pokoju mam takie dziury i nie wiem czym mam je zalepic? To co się dało to zdrapałem szpachelką, teraz to wszystko zagruntowałem i co dalej? Nanieść na to gładź szpachlową i później malować, czy najpierw dać gips, później tą gładź i następnie malować?
    Oto zdjęcia :
    Ja bym zdrapała / zeszlifowała farbę wokół tych pęknięć, a następnie wypełniła je szpachlą, ale etapami. Na dwa lub trzy razy, potem naddatek zeszlifować, a całą powierzchnię ściany zagruntować, aby jednorodnie chłonęła farbę.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  5. #5

    Domyślnie

    Pozostałości po fachowcach bezcenne. Usuń pękający tynk kolego. Jak będziesz usuwał to zwracaj uwagę na to, żeby nie zostawić naruszonego materiału, bo za chwilę będziesz miał to samo. Ogólnie oceń w jakiej kondycji jest reszta tynku, żeby nie okazało się, że za chwilę całość trzeba będzie zwalić... Jeżeli to tylko miejscowe pęknięcia to po usunięciu śmieci zalep gipsem poczekaj, aż porządnie zwiąże, zagruntuj i maluj. W tym przypadku nie używaj farby gruntującej tylko jakiś unigrunt albo coś podobnego wg uznania.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał MIRAS41 Zobacz post
    Pozostałości po fachowcach bezcenne. Usuń pękający tynk kolego. Jak będziesz usuwał to zwracaj uwagę na to, żeby nie zostawić naruszonego materiału, bo za chwilę będziesz miał to samo. Ogólnie oceń w jakiej kondycji jest reszta tynku, żeby nie okazało się, że za chwilę całość trzeba będzie zwalić... Jeżeli to tylko miejscowe pęknięcia to po usunięciu śmieci zalep gipsem poczekaj, aż porządnie zwiąże, zagruntuj i maluj. W tym przypadku nie używaj farby gruntującej tylko jakiś unigrunt albo coś podobnego wg uznania.
    Fajnie ściana wygląda A tak poważnie. Oczyść dobrze cały ten bałagan. Do tego grunt + wypełnienie np. klejem elastycznym. Na to siatka i do tego gładź. Trzeba nałożyć siatkę po całości, żeby nie strzelało. U siebie tak zrobiłem i zdało egzamin. Gładź możesz nałożyć z pudełka, np. Acryl-Putz taką gotową, żeby się nie bawić z rozrabianiem.
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  7. #7
    Banned
    benchmark

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-314
    Posty
    50

    Domyślnie

    Greghus gotowiec Twoim zdaniem lepszy niż masa do rozrobienia?

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    przede wszystkim należy dokładnie zbadać stan tynku na całej powierzchni i usunąć wszystkie, luźno związane jego fragmenty. Następnie powierzchnię należy odpylić i zagruntować – rekomenduję wykorzystanie gruntu ACRYL-PUTZ® GU 40. Ubytki może Pan uzupełnić klejem elastycznym. Kolejnym krokiem jest nałożenie siatki i zatopienie jej w kleju oraz aplikacja gładzi (przynajmniej 2 warstwy). Polecam użycie gotowej gładzi ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  9. #9

    Domyślnie

    Można gips z powodzeniem, schnie szybciej od szpachli i dobrze się trzyma. Trudniej za to z jego równaniem ale to papier ścierny najpierw 100 a potem aby dogładzić 140 i wtedy grunt i farba. Lepiej jest wydrapać szerszą szparę żeby nie pękało na bokach. No i warto zrobić ją od ściany do ściany, żeby nie było potem iż pęknie tam gdzie się jeszcze trzyma.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony