dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maks87

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-460
    Posty
    7

    Domyślnie Jakie gniazdka wybrać?

    Witajcie
    za chwilę zaczynam remont w domu i do wymiany idą wszystkie gniazdka, włącznik itd. Do tego dojdzie trochę nowych punktów gdzie m.in. mają być gniazda RTV-SAT, gniazda teleinformatyczne RJ45 a także (po jednej sztuce) gniazdo HDMI oraz głośnikowe. Wielu producentów oferuje w różnych seria te wszystkie gniazda, natomiast ceny gniazd RTV-SAT oraz RJ45 to zazwyczaj ponad 50zł za sztukę. W związku z tym pomyślałem o wykorzystaniu (i częściowo zakupie nowych) mechanizmów RTV-SAT gniazd które już mam. Do tego do gniazd teleinformatycznych mam do wykorzystania dużo modułów keystone RJ45.
    Dlatego poszukuję serii do których można dokupić same "dekielki" do gniazd RTV-SAT oraz teleinformatycznych, tak aby wykorzystać zasoby które już mam. Na pewno ABB Swing posiada taką możliwość, aby do tych gniazd dokupić same dekielki, ale znowu w tej serii nie widziałem gniazd HDMI oraz głośnikowych.

    Czy więc możecie polecić jakieś rozwiązanie które umożliwia zakup dekielków do tych dwóch rodzajów gniazd, oraz dodatkowo gniazda HDMI oraz głośnikowego?

  2. #2

    Domyślnie

    Czy mógłbyś napisać, po co w gniazdkach wyjście HDMI i głośnikowe? Nie oceniam, po prostu jestem ciekaw.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maks87

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-460
    Posty
    7

    Domyślnie

    Może nie wyraziłem się jasno, ale już tłumaczę.
    W salonie, gdzie będzie kino domowe potrzebuję obok gniazdek zasilających, RTV-SAT i RJ45 mieć również w tej samej ramce gniazdo HDMI oraz głośnikowe (do podłączenia tylnych głośników które będę na przeciwległej ścianie). Zależy mi na tym, aby wszystko było z jednej serii, aby wyglądało to estetycznie. Zapewne potrzebne będą dwie ramki poczwórne, ale zawsze to lepiej zrobić obok siebie dwie identyczne ramki, niż dwie różne (różnych producentów).

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ciupaq

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Stare Faszczyce
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    106

    Domyślnie

    Zobacz sobie na system MOSAIC. Tam da się montować keystone. Ja tak u siebie robiłem 2xRJ45+HDMI+Toslink+230v.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maks87

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-460
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mosaic kojarzę, ale z tego raczej nie złożę w "normalnej" cenie całej ramki z RTV-SAT, RJ45, zasilanie itd.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maks87

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-460
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wczoraj zamówiłem Ospel Karo, który poza standardowymi gniazdami ma również głośnikowe oraz ramki do modułów keystone gdzie mogę zainstalować zarówno moduły RJ45 jak i HDMI.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony