dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kuba J.

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-715
    Posty
    5

    Domyślnie Prośba o pomoc w aranżacji mieszkania

    Witam,

    kupiłem mieszkanie (pierwszy krok wykonany  ) i chciałbym prosić o pomoc odnośnie możliwości aranżacji przestrzeni.

    Stan deweloperski - można przestawiać ściany działowe.

    Mieszkanie jest docelowo dla rodziny z 2 dzieci (na razie jest 1 szt. Za to robiąca zamieszanie za 2  ).

    Zastanawiam się nad częściowym oddzieleniem kuchni od salonu i ew. zmniejszeniem łazienki przylegającej do kuchni w celu wyprowadzenia blatu. Kolejnym pomysłem jest zmniejszenie drugiej łazienki w celu wstawienia lodówki, piekarnika i czegoś jeszcze-trzy słupki (ściana łazienki naprzeciw kuchni). Zależy mi na jak największej funkcjonalności tych 18 m2, żeby dało się korzystać z salonu i kuchni…

    Jeśli mielibyście inne pomysły na zwiększenie funkcjonalności tego mieszkania to za wszystkie będę wdzięczny.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie 74 m2.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	393010  
    Ostatnio edytowane przez Kuba J. ; 12-07-2017 o 13:22

  2. #2

    Domyślnie

    Wstaw obrazek w 500x500 z https://naforum.zapodaj.net/
    Teraz nie widać wymiarów.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kuba J.

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-715
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zgodnie z sugestią wstawiam link do miejsca ze zdjęciem w dobrej jakości:

    https://naforum.zapodaj.net/3359a478f964.jpg.html

  4. #4

    Domyślnie

    A może mała rewolucja?


  5. #5

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kuba J.

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-715
    Posty
    5

    Cześć anika1003,

    dziękuję za obie propozycje. Ciekawe masz pomysły, naprawdę.
    Jednak...trochę pomarudzę zależy mi na 4 pokojach (tego w sumie nie napisałem) ale przy rodzinie docelowo 2+2 i różnicy paru lat pomiędzy dziećmi to dla spokoju jako takiego dobrze by było, żeby miały oddzielne pokoje
    No i moje marzenie, mieć 2 łazienki: w jednej wannę a w drugiej prysznic.
    I wiem, że mam duże oczekiwania a mieszkanie małe...........ale jakby było inaczej to nie prosiłbym Was o pomysły tylko sięgnąłbym po gotowe rozwiązania i jeszcze basen w domu zrobił

    Dzięki za wszystkie przyszłe pomysły!
    Pozdrawiam

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a co za problem podzielić pokój dzieci z rysunku aniki?
    A łazienki masz dwie z wanna i prysznicem.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kuba J.

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-715
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cześć Elfir,

    dziękuję również za Twoją opinię.
    Mój komentarz co do dwóch łazienek dotyczył pierwszej propozycji aniki 1003.
    Co do podziału pokoju dzieci-masz rację, tylko że podział nie jest stały (tak ja to rozumiem z rysunku) tylko jest przesuwny/przestawny i mamy taką sytuację: jedno wejście do dwóch "pokoi", ruchomą ściankę na której raczej nie postawisz stałej szafy (plecami) no i ten wydzielony pokój będzie miał ok. 7m2 (do drzwi)...

    Tak czy siak chylę czoła w kierunku aniki 1003 za obie propozycje i przede wszystkim za czas poświęcony mojemu tematowi.

    Pozdrawiam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale przeciez możesz wstawić ścianę zamiast parawanu.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też nie widzę problemu, żeby ta ściana tam była na stałe. Zaproponowałam coś innego niż to co na gotowym projekcie. Ale tracisz więcej miejsca (m2) na te uskoki ścian dla szafy w przedpokoju niż przy moim podziale. Bo masz mniejsze pokoje w projekcie dewelopera na korzyść korytarza, a jak i tak chcesz robić szafy w pokojach, to nie widzę sensu wstawiania tam takiej szafy w korytarzu. Do tego po pomniejszeniu łazienki z wanną, masz i tak szafę więc dla mnie bardziej tutaj jest problem, niż przy ściance modułowej.
    Poza tym, jak mówisz, że różnica w wieku będzie i tak kilkuletnia, to po samej sobie mogę powiedzieć, że pierwsze dziecko wyjedzie na studia i tak zostaniecie tylko z młodszym, więc pokój stanie się i tak gościnnym po pewnym czasie. Są plusy i minusy. Ale robić takie klitki też nie jest to dobrym rozwiązaniem. Wiem jak deweloperzy "zaginają" wielkości i powiem szczerze, że częściej moi klienci burzą i powiększają przestrzenie niż zamykają je jeszcze bardziej.
    Salon masz też jako niefortunny długi wagon, co przy małym dziecku się i tak nie sprawdzi do końca, standardowe porozrzucanie zabawek, krzesełka, leżaczki itd. ... i w ostateczności nie masz gdzie się ruszyć.
    Dlatego powstała wersja nr 1 z małym przedsionkiem do sypialni, gdzie można pochować i postawić "graty". Do tego szafa przy kominie jest szersza, więc można byłoby zmieścić coś większego tam.
    A na dodatek, pewnie jak się pojawi drugie, to i tak będzie z Wami w sypialni, więc szczerze, to ciężko widzę wstawienie jeszcze łóżeczka w takie pokoiki jak proponuje deweloper.

    Nie neguję niczego, bo każdy ma jakieś swoje potrzeby. Natomiast przerabiałam już niejedno mieszkanie czy dom dla klientów i na pewno zwróciłabym uwagę na:
    - mniejsza sypialnia dla rodziców, bo dzieci spędzają czas w ciągu dnia w swoich pokojach, a rodzice tylko śpią w sypialni i nie potrzebują aż tyle miejsca,
    - czy jesteście w stanie funkcjonować w takim salonie w 4 osoby (zależy od stylu życia, przyjmowanie gości). Nadmienię tylko, że w opcji nr1 przestawiasz kanapę pod okna i masz cały środek na postawienie stołu i przyjęcie dla gości. Bardziej mobilny jest ten salon wtedy i lepiej ustawny.
    - opcja nr 1 i przearanżowanie łazienki- podejrzewam, że jeśli nie byłoby problemu technicznego, to można byłoby jeszcze znaleźć miejsce na prysznic, a pralkę przenieść do korytarzyka do sypialni i do szafy- bliskie podłączenie wody,
    - nr 1 pomyślałabym jeszcze o innym ustawieniu mebli kuchennych, może z wyspą, pytanie czy potrzebujecie stołu, czy wystarczy barek,
    - nr 1 możliwa opcja zwężenia lekko korytarza na plus dla salonu,
    - nr 2 czy wystarczy Wam szaf? Szafa przy kuchni nie będzie podejrzewam pełnowymiarowa (gł. 60cm), bo mogą się nie zmieścić drzwi i wanna w łazience,
    - nr 2 wystarczająco blatu w aneksie? Można zamienić lodówkę z piekarnikiem, wtedy powiększy się blat roboczy.

    A i na pewno odbiłabym lustrzanie drzwi wejściowe jak mają być drzwi do pokoju zaraz przy wejściu.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kuba J.

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-715
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witajcie,

    długo się nie odzywałem. Dziękuję Wam za wszystko.
    W tym czasie wpadł mi do głowy pomysł, żeby trochę przestawić funkcje niektórych pomieszczeń.
    I tak:
    łazienka większa-ta po lewej stronie od wejścia-jako kuchnia (wiem, że ciemna ale chyba dałbym radę),
    funkcję łazienki większej pełniłaby łazienka mniejsza (z wanną, kibelkiem, pralką i umywalką),
    łazienkę mniejszą wydzielić z salonu z kuchnią (tego większego pokoju), myślę, że szerokość łazienki powinna wynosić ok. 1,5-1,6 m, zmieściłby się prysznic, kibelek, umywalka i jakaś szafka-słupek,
    w miejscu gdzie był przewidziany salon umieścić sypialnię rodziców,
    w pokoju po prawej stronie od wejścia zrobić salon - blisko kuchni, nikt się nie pałęta po mieszkaniu i jest bardziej ustawne niż pokój pierwotnie planowany na salon, minusem jest brak balkonu ale do przeżycia.
    Co Wy na to?

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    A masz może rzut całego piętra z innymi mieszkaniami? Warto sprawdzić, czy w pobliżu pokoju które teraz pełni funkcję sypialni czy pokoju dzieci, jest gdzieś ciąg z pionami. Można by się wtedy zapytać, czy istnieje możliwość podłączenia do sąsiada.

  14. #14

    Domyślnie

    Przemyśl sobie dobrze kwestię ciemnej kuchni. To nie tylko brak światła naturalnego, ale przede wszystkim wentylacja. Jak ciermna kuchnia to bardzo wydajny okap, w który trzeba zainwestować.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,
    moja propozycja to nie ruszać pokoi po lewej stronie, Państwu jest potrzebna sypialnia a dzieci jak beda starsze i w różnym wieku beda potrzebować osobnych pokoi. Proponuje zlikwidować całkowicie małą łazienkę, Chce Pan mieć rodzinę 2 plus 2, to trzeba dużą łazienkę. Małą łazienkę połączyć z salonem w jedną przechodnią bryłe. tzn. w jej miejscu zacząć kuchnie i takie rzeczy jak szafki, lodówki, carga, potem blat roboczy, stół jadalny i na końcu koło balkonu miejsce wypoczynkowe.
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 05-08-2017 o 18:09

  16. #16

    Domyślnie

    Fajny pomysł z kuchnią w miejscu obecnej większej łazienki. Mam u siebie coś podobnego, kuchnia też w tak powstałej "wnęce" i sobie chwalę. Fakt, że światło trzeba zapalić czasem już w ciągu dnia, ale nie powiedziałabym, że to "ciemna kuchnia", ale wolę to i sypialnię dla siebie

    W mojej ocenie warto zostawić trzy pokoje tu gdzie są, powiększyć łazienkę (od strony salonu), a salon zostawić z balkonem tak jak jest.

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/0e7dfb7cd8cbc42e

  17. #17

    Domyślnie

    Moim zdaniem pokoje są ok, są tak ustawne że w każdym zmieści się szafa 150x60, która pomieści ubrania każdego z członków domu i nie trzeba zagracać salonu. Uklad drzwi w pokojów ujednoliciłabym ze ścianą, szafę w przedpokoju bym pozostawiłe bez zmian.

    Przy drzwiach do pomieszczenia nr 1 skróciłabym ścianę, żeby kończyła się równo z drzwiami i chowała lodówkę. a reszta jak na zdjęciu. Przy stole są szafki ktore mozna wyposażyć w witrynki na serwis obiadowy. śa one o wymiarach 40 i 60 cm, głebokie na 60 cm, wiec mogą sporo pomieścić





    Ciemna kuchnia, nie będzie ciemna jak damy dobre oświetlenie i białe błyszczące fronty a na scianie pomiedzy piekarnikiem a zlewozmywakiem wielkie lustro od ziemi do sufitu.
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 06-08-2017 o 09:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony