dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zabłocona ława fundamentowa i brak folii

    Witam, to mój pierwszy post na forum i zaraz mam pytanie. Dnia 7.07 zalano mi ławę fundamentową, nie było mnie wtedy na miejscu (wakacje). Pomijając to, że ława została wylana bez szalunków (co mnie dziwi bardzo) to czytałam, że jak ława jest wylana bezpośrednio do wykopu to powinna być folia a ja tu żadnej folii nie widzę. Dodatkowo ostatnio sporo pada i ława jest cała zabłocona z wierzchu a dodatkowo chyba coś się z tych wykopów osunęło. Bardzo mi się to nie podoba, jutro zadzwonię do kierownika i się dopytam o co chodzi, ale chciałam też poznać waszą opinię. Czy to jest poprawnie wykonane?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170712_170521.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	393056  

  2. #2

    Domyślnie

    Masakra...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak grunt nie jest chłonny, to nie trzeba folii bo dajesz ją po to, żeby z betonu nie została "wyssana" do gruntu woda i żeby miał warunki do wiązania.

    Co do błota to zdarza się - trzeba oczyścić przed stawianiem ścian fundamentowych. Nic wielkiego.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Masakra...
    Żadna masakra, częste zjawisko przy takich opadach jak obecnie. Jak wyschnie to trzeba zmyć, usunąć błoto przed rozpoczęciem murowania bloczków.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Masakra...
    większość piszących najpewniej widziała budowe tylko przez płot u szwagra w sąsiednim województwie. Takie są uroki prac ziemnych, czasem coś sie obsypie czasem zaleje woda.

    Jeśli ława jest wylana w poziomie to nic strasznego oprócz faktu że najpewniej przepłaciłeś/aś o 30% za ilość betonu. Układając beton w szalunkach trzymasz określone wymiary a lejąc w rowy wykopane koparką to róznie moze być
    Przed murowaniem ścian fund przypilnuj żeby wyczyścili powierzchnie i wszystko bedzie w porządku

  6. #6

    Domyślnie

    No spod tego błota ławy nie widać ale to nic strasznego, będzie po prostu więcej roboty przed murowaniem ścian, bo trzeba będzie dobrze oczyścić powierzchnię zanim położysz izolację poziomą (startową) bo papa do błota nie klei się za bardzo . Tej pierwszej izolacji może nie być ale lepiej żeby ją położyli. Co do folii to też nie jest konieczna, używa się jej wtedy gdy grunt jest obsypujący lub gdy chłonie mocno wodę, ba jeśli masz bednarkę w ławie to folia nie jest zalecana bo izoluje na styku betonu z gruntem. Tak więc na tą chwilę nie ma co się przejmować, ława i beton mają być w ziemi to jest ich środowisko naturalne i im nie szkodzi.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, gadałam dziś też z kierownikiem i mnie uspokoił, że wszystko jest w porządku. Dziś już murowali ściany fundamentowe po oczyszczeniu ław i położeniu papy .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony