dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie koszty robocizny dachy

    witam,

    dostałem taką wycenę na wykonanie dachu

    zestawienie Więżby 30,00zł m2 , deskowanie +papa 10,00zł m2 , krycie dachówką na gotowo 50,00zł m2.

    dach kopertowy.

    wydaje mi się, że to bardzo sporo, czy raczej to normalna cena?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Podejrzanie mało. Sprawdź ich poprzednie roboty. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3

    Domyślnie

    jezeli cena obejmuje tez montaz rynien, obrobek blacharskich itp to jest to bardzo tanio. zreszta i bez tego to nie jest wiele.
    Dachowka plaska czy zakladkowa?

  4. #4

    Domyślnie

    bez rynien, dachówka zakładkowa. sam nie wiem dach jest dość spory 370m.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan P. Zobacz post
    Podejrzanie mało. Sprawdź ich poprzednie roboty. Jan
    Podejrzanie mało ? Co Ty chłopie pierdzielisz?

    Mam dach 390 m2 daje to 35100 , ile taki dach robią 4 osoby miesiąc ? Niech dwóch będzie kumatych "szefów", 2 pomocników - dobrzy pomocnicy ze 4000 na łba, to daje 13500 na łba dla szefów, k...wa to jest mało ? A dachy co niektórzy robią prawie cały rok... i to jeszcze wszytsko na czarno w wiekszości ....

    a z a projekt inzynierowi chcą płacić jak najmniej najlepiej kilkaset złoty za kilka dni roboty .... żałosne

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweł 40 Zobacz post
    bez rynien, dachówka zakładkowa. sam nie wiem dach jest dość spory 370m.
    Czemu bez rynien ?

  7. #7

    Domyślnie

    a ma być z rynnammi? i tak mnie cena powaliła na kolana.

  8. #8

    Domyślnie

    zeby 4 osoby taki dach w miesiac zrobiy to musi byc 4 wykwalifikowanych dekarzy a itak nie wiem czy by w miesiac dali rade.
    80m2 dachu z deskowaniem to jak za darmo zwlaszcza jak dach duzy i skomplikowany

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    To nie wiem jaki Ty znasz fachowców ale moi robili dach niedeskowany kopertowy 390 m2 kolo 3-3,5 tyg w maks 4 ludzi

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweł 40 Zobacz post
    a ma być z rynnammi? .
    Tak zrozumiałem poniższy zwrot:

    Cytat Napisał paweł 40 Zobacz post
    zestawienie Więżby 30,00zł m2 , deskowanie +papa 10,00zł m2 , krycie dachówką na gotowo 50,00zł m2.
    Mówiąc gotowy nie dopuszczam,że ktoś po mnie będzie montował rynny,obróbki.To dany wykonawca ma dać gwarancję a nie później ma być jakaś przepychanka.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Podejrzanie mało ? Co Ty chłopie pierdzielisz?

    Mam dach 390 m2 daje to 35100 , ile taki dach robią 4 osoby miesiąc ? Niech dwóch będzie kumatych "szefów", 2 pomocników - dobrzy pomocnicy ze 4000 na łba, to daje 13500 na łba dla szefów, k...wa to jest mało ? A dachy co niektórzy robią prawie cały rok... i to jeszcze wszytsko na czarno w wiekszości ....

    a z a projekt inzynierowi chcą płacić jak najmniej najlepiej kilkaset złoty za kilka dni roboty .... żałosne
    Aby zrobić dokładnie , zgodnie ze sztuką budowlana potrzeba ok 2 miesięcy we 4. Trzeba brać pod uwagę pogodę, Dolicz do tego narzędzia, rusztowania , dojazdy, ubezpieczenie . Nie jest tak wesoło jak Ci się wydaje. Mówię o fachowym wykonaniu i gwarancji na 5 lat. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #12

    Domyślnie

    wrzuć rzut dachu to zobaczymy co tam masz. koperta może mieć lukarny, kilka kominów i okien dachowych, mogą być dwa pełne piętra co utrudnia wykonanie.
    Jak wg ciebie zbyt dużo zarobią to wskakuj i działaj sam, tyle kasy zostanie w kieszeni
    DACHArz

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    awieuro dobrze mówi lepiej zrob sam sporo zaoszczedzisz. szczegolnie na wentylacji przy kopercie i papie

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Trzeba było się uczyć za dekarza. Kręgosłupa na loterii nie wygraliśmy !!!! Tony trzeba przerzucić a po latach to wychodzi . Jak to jest stodoła na dwie strony to od podstaw po dachówkę w 5 osob 10-11 dni roboczych ale to ostrego "zapierd...." Jeśli koperta to + 2 /3dni . Więc nie wiem jak można to robić miesiąc albo dwa. I nie mówię tu o fuszerce lecz o 25 lat doświadczenia firmy. Szczerze to nie wiem czemu ludzie robią deski za 10 zł/m2 jak to schodzi prawie tyle samo co montaż więźby.
    Ps. Frezarka do zaciosów Maflla kosztuje 22 tyś zł dodaj do tego strug,wiertarkę, piłę taśmową, łańcuchową, dłutownicę itd. to wychodzi grubo ponad 150tyś i skądś ta cena musi się wziąć, a ceny idą w górę i to ostro. Trzeba było postawić domek 5x5 i byłoby taniej

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A ja mam k..wa wymieniac ile kosztuje oprogramowanie do projektowania ? Ile kosztuja egzaminy etc ?

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    A ja mam k..wa wymieniac ile kosztuje oprogramowanie do projektowania ? Ile kosztuja egzaminy etc ?
    Te wasze projekty które dostajemy to w krzaki można wyrzucić. Zawsze brakuje wymiarów itd. Raz projektant podawał mi wymiary z rzutu elewacji budynku mierząc przy mnie linijką ... Nasi projektanci w porównaniu do niemieckich projektantów to są daleko w polu ponieważ niemiec zaczyna praktykę na budowie pracując przy tym a nie jak u nas tylko teoria i papier to przyjmie. W niemieckim projekcie każda belka jest wyrysowana jaki ma mieć kąt długość, a u nas dostaniesz rzut dachu z podanym kątem i tworzysz swoje dzieło. Ile miałem przypadków gdzie projektant nie wiedział jak zaprojektować więźbę, to mu powiedziałem że to wykonam a on tylko wrzuci to na papier i się podpiszę. Nie potrzeba nam projektów, programów, kursów wystarczy doświadczenie, którego brakuje "uczonym"

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Zmienię Ci rozpietosc miedzy scianami nośnymi z 7 m do 20 i za przeproszeniem c...a zrobisz a nie wieźbę.
    A co do projektów za 500 pln to tyle wlasnie sie dostaje za te cene!!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    a u nas dostaniesz rzut dachu z podanym kątem i tworzysz swoje dzieło."
    Na polskie realia,gdzie rozpiętość murów często odbiega od projektu,kąt dachu jest odpowiednim i wystarczającym wyznacznikiem.

  19. #19

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi czy koszt wymiany pokrycia dachowego(dach 160m2,dwuspadowy,bez okien) za 20,000 to przystępna cena?Blachodachowka zakładana to koszt 29.50m2.Robocizne swoją dekarz wycenił na 9,000zl.
    Oprócz tego ekipa ma mi wymienić daszek na wiacie o wymiarach 2×2 ale na owy daszek dadzą blache trapezową no i za ten daszek wycenil mi 1000zl.Wydaje mi się dużo ale może mi sie tylko wydaje...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Zależy na czym polega wymiana, czy w cenie jest demontaż i montaż plus wywózka zdemontowanego pokrycia, co tam masz na tym dachu, jeżeli np masz stara blachę i tylko koleś zdejmie blachę zdemontuje stare łaty, zdemontuje szmate jeżeli jest i zamontuje nową szmatę , nowe łaty i blachę to cena jest znośna tak mi sie wydaje za robociznę, a co do materiałow to trzeba by zobaczyc co jest w tej cenie 11 tysi oprocz blachodachówki ...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony