dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Baarbara

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    imielin
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    4

    Domyślnie KOMINEK OTWARTY NA TARASIE, porady budujących

    witam
    jestem w trakcie budowy kominka otwartego na tarasie, komin będzie przytulony do elewacji i będzie miał ok 4,5 m.
    czy ktoś z doświadczonych może udzielić mi rady, jaką średnice komina zastosować aby ciąg był prawidłowy? Budowa rusza tuż tuż a ja nie chcę aby robotnicy nie znający się na rzeczy wrzucili mi złą średnice komina a potem zamiast klimatycznych wieczorów będzie walka z dymem.
    zaznaczę tylko że w projekcie nie mamy ani jednego wymiaru dla tego kominka, projektant widać się nie znał i uznał za bezpieczniejsze nie wpisywać nic...
    docelowo chcę mieć kominek coś w tym stylu, aczkolwiek oczywiście nie będzie to wierna kopia. Chodzi raczej o wielkość otworu paleniskowegoKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TARAS TYLNY Z KOMINKIEM.JPG
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	393122
    Ostatnio edytowane przez Baarbara ; 14-07-2017 o 11:14

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Komin raczej 200mm.
    Ze względu na dostęp powietrza i tlenu ograniczony tylko konstrukcją fabryczną dolotu z ciągiem nie powinno być problemów.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Baarbara

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    imielin
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sąsiedzi mają właśnie kominek z fi 20 , też wysoki i właśnie nie mają ciągu, dymi im na taras... nie wiem jak mają skonstruowany sam kominek, może mają błąd konstrukcujny ale zastanawia mnie to czy przy otwartym kominku na wolnym powietrzu nie jest tak, że dym wybierze sobie ujście przez otwór główny na taras zamiast pakować się w wąski i wysoki przewód kominowy

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Ciąg w kominie jest zależny od wielu rzeczy, Jedną z nich jest między innymi ocieplenie komina. Jeśli komin znajduje się wewnątrz domu to nie ma z tym większego problemu natomiast jeśli komin jest na zewnętrznej ścianie budynku to należy zadbać o jego ocieplenie. Inną rzeczą jest wysokość komina i tu 4mb jest niezbędnym minimum.

    Ogólnie mówiąc kominek na tarasie tak samo jak i w salonie mają swoje wady i zalety. Nawet jeśli kominek nie będzie dymił w widoczny sposób to okopcenia elewacji i elementów bliskich palenisku będą widoczne prędzej czy później.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baarbara Zobacz post
    Sąsiedzi mają właśnie kominek z fi 20 , też wysoki i właśnie nie mają ciągu, dymi im na taras... nie wiem jak mają skonstruowany sam kominek, może mają błąd konstrukcujny ale zastanawia mnie to czy przy otwartym kominku na wolnym powietrzu nie jest tak, że dym wybierze sobie ujście przez otwór główny na taras zamiast pakować się w wąski i wysoki przewód kominowy
    Budowanie kominków otwartych nie jest dla amatorów , to wymaga znacznie więcej wiedzy niż podłączenie wkładu do komina...
    Porada komin fi 200 i 4 metry .... zdecydowanie za mało ....
    Poszukaj ZDUNA w Twojej okolicy.
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony