dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    oo a która klatka ?
    także z brzegu ?

    ten układ co podałaś mi teraz jest idealny

  2. #22

    Domyślnie

    Nie wiem która klatka. Zajmuję się zawodowo tym. Jestem architektem.
    Nie wchodziłam w szczegóły, ale chyba to moje mieszkanie, jest trochę większe. Chociaż się nie wydaje na pierwszy rzut oka.
    Poza tym, przeanalizowałam inne klatki i pierwsze piętra i tam wszędzie było Twoje mieszkanie powiększone o ten pokój. Do tego w tym miejscu była kuchnia.
    Szkoda, że nie kupiłeś takiego od razu. Nie wiem, czy Twoje już stoi. Byłam tam jakoś miesiąc temu. Widziałam, że te przy drodze się jeszcze budują.
    Do tego, to co ja przerabiam, to ma inne okno- nie narożne i tutaj cały pies pogrzebany... przez to jest lepiej ustawne.
    Jak masz możliwość jeszcze zmiany i wyboru innego, to bym się właśnie zastanowiła nad takim.

  3. #23

    Domyślnie

    moje mieszkanie jest na 1 pietrze tak jak i twoje, w 1 poscie pokazywalem bylo mniejsze deweloper zgodzil sie je powiekszyc.
    Mieszkanie jest wybudowane instalacja elektryczna polozona takze nie zabardzo moge zrezygnować, a chce to mieszkanie wlasnie ze wzgledu na to okno narozne i ten taras.

    twoje ostatnie ulozenie mieszkania mi przypasowało i tak raczej zostanie ewentualnie kanape z tv cos moze zmienie ale to juz jak bd gotowe mieszkanie

    dziekuje za pomoc, pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    bylem dzis ustalilem wszystko takze moge jeszcze zmienic co nieco w ustawieniu i elektryce

    zrobilem projekt calego mieszania i tak to bym widzial, poprawcie jak cos zle.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24f79552aeb1.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	56,8 KB
ID:	393555

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przejście szafki-wyspa może być za wąskie. Wygodne to 90 cm min. A jest teraz jakieś 60 cm - ledwo otworzysz drzwi lodówki lub piekarnika.

    Stół to chyba jakiś wąski blat - 60 cm.

    Rozrysuj sobie mieszkanie w skali 1:50. Wytnij z papieru kształty mebli, które chcesz wstawić także w skali 1:50.

  6. #26

    Domyślnie

    no masz racje wywale tą wyspe i wstawie stół w to miejsce Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24f79552aeb1.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	55,4 KB
ID:	393573

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    teraz trochę przesadziłeś z rozmiarem stołu Chyba, że ma być 1,2 mx 2 m

  8. #28

    Domyślnie

    140x80
    Tak mi się narysowalo

  9. #29

    Domyślnie

    ostateczna wersja

    dla tych co czytają temat
    salon mial 19m2 ale powiekszylem go o 12m2 - 31m2

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24f79552aeb1.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	393633

  10. #30

    Domyślnie

    Zaproponowałabym kilka zmian

    - w pokoju dziecka szafę ustawiłabym na przeciwko okna (tak jak jest w sypialni rodziców), bo poprawia to proporcje pokoju, ale przede wszystkim dużo łatwiej jest korzystać z szafy, której wnętrze dobrze doświetla okno,
    - łóżko zamieniłabym miejscami z biurkiem, po zmianie łóżko nie będzie przylegać do ściany z telewizorem (ciszej), biurko tak ustawione względem drzwi jest bardziej komfortowe, bo nie wchodzi się siedzącemu na plecy,
    - w łazience pralka nie moze stać przy wannie, jeśli miałby zostać taki układ, tj. wanna na wprost wejścia, to przynajmniej trzeba zamienić umywalkę z pralką,

    - cześć dzienna
    Wiem, że dyskusje o układzie w tej części już trochę trwają, jednak jakoś mi to rozmieszczenie zgrzyta
    Którędy jest wyjście na taras? Na pierwszym rysunku jest strzałka na "górnym" oknie, z innych rysunków wygląda jakby było na "prawym". Jakie są wymiary okna w tej powiększonej części, przy którym stoi kanapa? W ostatniej wersji, jeśli dobrze rozumiem, ciąg kuchenny przy oknie zamyka wysoki słupek z piekarnikiem - takie rozwiazanie powoduje zaciemnienie blatu roboczego, co bardzo przeszkadza w codziennym życiu, przez trzy czwarte roku, żeby zrobić kanapkę, będziecie musieli zapalać światło w kuchni.

    Spróbowałabym inny układ części dziennej. Teraz nie mam możliwości narysować, może wystarczy opis
    - zabudowa w kuchni w narożniku tak jak jest obecnie, ale tylko niskie szafki, lodówkę i piekarnik w słupku postawiłabym "plecami" do pokoju dziennego, przodem do prawej ściany (tej z płytą grzewczą), powstałaby taka trochę "ściana-wyspa", bo z przejsciami z dwóch stron, ale ściana wysoka, zabudowana do sufitu, szeroka na około 120 cm, tak aby zmieścić lodówkę i słupek z piekarnikiem,
    - na uzyskanej w ten sposób ściance od strony części wypoczynkowej powiesiłabym tv, kanapę umiesciłabym przy dłuższej ścianie (bez okna), dzięki czemu dodatkowo zyskujemy dostęp do okna i chyba odsłaniany grzejnik
    - stół ustawiłabym krótszym bokiem przy ścianie "górnej", w pobliżu okna/drzwi tarasowych.

    Przy takim ustawieniu powieksza się nam przestrzeń dzienna, zyskujemy sporo blatu roboczego, dodatkowo relatywnie dobrze doświetlonego światłem dziennym. Stół postawiony z boku dodatkowo umożliwia oddzielenie nieco strefy posiłków, ale też ułatwia bycie dziecka z mamą czy tatą w czasie prac w kuchni, bo łatwiej jest posadzić dziecko przy stole z malowankami i zakazać wejścia w strefę gotowania

  11. #31

    Domyślnie

    Mógłbyś mi to rozryzsowac?

  12. #32

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	393676
    Chyba szkic odręczny będzie najszybciej , mam nadzieję, że teraz widać o co mi chodzi

    Po zwymiarowaniu będzie widać, czy zabudowę z lodówką i piekarnikiem przesunąć w stronę kuchni, czy w stronę kanapy
    Może skrócić trochę zabudowę kuchni, aby wejście było wygodniejsze - to już są detale
    Na ścianie lodówki, na którą się wchodzi można dać lustro, albo zrobic galerie zdjęć lub obrazków

  13. #33

    Domyślnie

    Wejście na taras jest na wprost.
    Lodówka nie będzie zabudowana.
    Nie pasuje mi taki układ salon napenwo zostaje tak jak narysowalem.

  14. #34

    Domyślnie

    lodówka w mojej propozycji nie jest zabudowana, jest wolnostojąca, stoi przy ścianie, na której wisiały też telewizor

    Tyle tytułem wyjaśnienia

  15. #35

    Domyślnie

    A dlaczego prlaka nie może być obok wanny?

  16. #36

    Domyślnie

    Teoretycznie urządzenia elektryczne powinny być oddalone od tych z wodą o 60cm, poczytaj sobie w necie, sporo o tym jest
    mozna dyskutować, czy pralka przy umywalce moze być, to też jednak woda i prąd po sąsiedzku

    poza aspektem bezpieczeństwa, wygodniejsze jest umywalka odsunięta od ściany, a dając umywalkę pomiedzy wannę a pralkę masz wygodny dostęp z dwóch stron. Są też w sieci obrazki, jaka powinna być minimalna odleglosc umywalki od ściany, aby wygodnie z ńiej korzystać

  17. #37

    Domyślnie

    Planuję umywalkę na blacie. A pralkę zabudowa boki i górę robiąc jakies pułki nad nią.
    Czytałem właśnie i dużo osób się wypowiada że mają tak i nic się nie dzieje

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony