dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    JPK w jaki sposób miałoby tu pomóc? Kupuję za 123K brutto zł materiałów, sprzedaję usługę z materiałem na 110K zł brutto. I jak na podstawie JPK fiskus miałby udowodnić, że faktycznie od ludzi zgarnąłem 220K zł w gotówce, nie wystawiając części z nich faktury ani paragonu?

    Tylko ciekawe, jak się opłaca takie kombinowanie przy 8% VAT? Z mojego doświadczenia to tylko tacy oferenci chcieli uniknąć FV, którzy nie sprzedawali towaru z usługą. Czyli musiałbym kupić towar o 15% drożej, niż kontrooferent, który na legalu chciał wszystko sprzedać z 8% VAT. Zakładając, że usługa to połowa ceny - to musi i tak sporo niżej cenić swoją pracę, niż oferent z fakturą na całość.
    strasznie jakos skomplikowanie to piszesz, nie rozumiem.
    towar na 23% - jest ok
    towar z usluga na 8% - jest ok
    bez fv - nie jest ok...
    a co do jpk i kwot: to jeszcze jest jedno ograniczenie: max 15k pln w gotowce w ramach jednej realizacji umowy w takim przypadku, powyzej - tylko przelewy. a co za tym idzie obejmie to plik jpk.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    strasznie jakos skomplikowanie to piszesz, nie rozumiem.
    towar na 23% - jest ok
    towar z usluga na 8% - jest ok
    bez fv - nie jest ok...
    a co do jpk i kwot: to jeszcze jest jedno ograniczenie: max 15k pln w gotowce w ramach jednej realizacji umowy w takim przypadku, powyzej - tylko przelewy. a co za tym idzie obejmie to plik jpk.
    Tam gdzie mieszkam żaden wykonawca nie godził się na wystawienie FV na materiały + usługa na 8% VAT.
    Nie ukrywam że większosć wykonawców jak słyszy słowo FV to mina im się zmieni i nagle okazuje się że wycena była netto ..
    W ostatecznosci można liczyć na FV (jeśli się wykonawca zgodzi) ale wtedy trzeba za tą FV dodatkowo dopłacić 8% VAT a nawet więcej "bo ich więcej kosztuje" ...

    Ja w większosci musiałem kupować materiały na 23% VAT , jedynie co starałem się wyszukiwać po najlepszych cenach , choć chyba 2 razy udało mi się kupić materiały na 8%VAT w pełni legalnie choć trochę kombinacji było .

    Ja się nie dziwię że ludzie kombinują , bo czemu nie jak Państwo traktuje niesprawiedliwie obywateli ...

    Są jedyni którzy mogą spokojnie brać FV 23% i potem otrzymać zwrot różnicy VAT , ale jest też olbrzymia grupa ludzi którzy nie mogą , bo albo za starzy , albo mają już mieszkanie albo dom budowany jest za duży ...

    Niedaleko mnie są duże betoniarnie . Jak budowałem dom to chciałem zamówić beton + usługa , bo przecież zamawiam u nich beton z usługą ...
    Ale oczywiście ŻADNA betoniarnia nie chciała , bo ... nie ...
    Jak już tylko 23% VAT i tyle ...

    Więc nie dziwię się ludziom że kombinują ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tam gdzie mieszkam żaden wykonawca nie godził się na wystawienie FV na materiały + usługa na 8% VAT.
    Nie ukrywam że większosć wykonawców jak słyszy słowo FV to mina im się zmieni i nagle okazuje się że wycena była netto ..
    W ostatecznosci można liczyć na FV (jeśli się wykonawca zgodzi) ale wtedy trzeba za tą FV dodatkowo dopłacić 8% VAT a nawet więcej "bo ich więcej kosztuje" ...
    i to jest właśnie patologia, która stała się normą nie wiedzieć dlaczego.
    normalnie działająca firma handlowa jest na starcie 23% VAT i 19% dochodowego czyli o jakies 42% droższa ....
    handlowo-wykonawcza "ratuje" 15% VAT ale i tak: 8% i 19% zostaje czyli 27% wiecej niz ktos, kto nigdy w zyciu nie wystawil FV
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony