dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie projekt Z7 P 35 pracownia STUDIO Z500

    Witam,

    Interesuje się tym projektem i jestem ciekawy czy ktoś z forumowiczów już go budował?

    Jedyne co mnie martwi to ze ja bym potrzebował mieć kocioł na pellet a w obecnej formie pomieszczenie gospodarcze jest chyba za małe. Na pompę ciepła niestety mam zbyt mała działkę. 7ar

    Jak się zapatrujecie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pompę ciepła powietrze-woda. Wielkość działki nie ma znaczenia, a budujesz się w najcieplejszym regionie Polski (Szczecin).
    Na forum jest temat o klasycznym Z7
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ia-STUDIO-Z500
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-07-2017 o 13:49

  3. #3

    Domyślnie

    A jak to wychodzi Kosztowo jeśli chodzi o całą instalację?? Bo piec mam za 10k, kolejne 10 już mi robi duzą różnice. Najlepiej podlogowke do tego?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    piec masz za 10 tyś. A komin - za darmo? A rozwiązanie grzania wody latem (w piecu chcesz palić cały rok?). A miejsce do przechowywania pelletu? A strata miejsca na piec? Przy PC w kotłowni możesz mieć pralnię z suszarnia.
    Podłogówka oczywiście. przecież nie kaloryfery!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-07-2017 o 15:43

  5. #5

    Domyślnie

    Kwestia kosztów. Jak do tej pory nie widzę żadnego porównania, które jawnie powie że koszty są podobne. A różnice sięgają z tego co widzę nawet 20k względem paliw stałych, to nie jest mało. Koszt zwróci mi się za minimum 10 lat. Wiem że jest pompa lepsza ale kosztuje.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał uukassiu Zobacz post
    Kwestia kosztów. Jak do tej pory nie widzę żadnego porównania, które jawnie powie że koszty są podobne. A różnice sięgają z tego co widzę nawet 20k względem paliw stałych, to nie jest mało. Koszt zwróci mi się za minimum 10 lat. Wiem że jest pompa lepsza ale kosztuje.
    Proponuję naukę i czytanie forum, skoro dopiero zamierzasz budować to masz na to sporo czasu.
    Na razie nie wiesz nawet o co pytać, najwygodniej zadać pytanie a nie użyć opcji " szukaj ". A ile kosztuje ta pompa ? Jaka moc ? Zrobiłaś audyt OZE ? A może kable grzewcze ?
    Najlepiej jak przeczytasz jakieś dzienniki budowy, tematy na temat opcji ogrzewania i sama wyciągniesz wnioski.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #7

    Domyślnie

    Na te chwile wiem ze chętnie się dowiem czegoś o warunkach jakie są potrzebne dot pomieszczenia, aby móc mieć kocioł na pellet. W tej chwili to jest dla mnie kluczowe. Plus jakieś pomysły z czego wyegzekwować te dodatkowe metry.

    Inne pytanie: czego projekt nie uwzględnia a będę musiał na to wyłożyć mamonę.

    Napewno szambo i schody.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał uukassiu Zobacz post
    Na te chwile wiem ze chętnie się dowiem czegoś o warunkach jakie są potrzebne dot pomieszczenia, aby móc mieć kocioł na pellet. W tej chwili to jest dla mnie kluczowe. Plus jakieś pomysły z czego wyegzekwować te dodatkowe metry.

    Inne pytanie: czego projekt nie uwzględnia a będę musiał na to wyłożyć mamonę.

    Napewno szambo i schody.
    Na początek kupno projektu i jego adaptacja, geodeta i mapka do celów projektowych + wytyczenie budynku, kierownik budowy, prąd jeśli nie masz, tak samo woda.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony