dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jakie wiertło do wkrętów

    Witam,

    Ostatnio kupiłem zestaw prysznicowy. Wraz z zestawem otrzymałem zestaw kołków do montażu. W temacie wiercenia jestem zielony, stąd moje pytanie jakich wierteł użyć? Chodzi mi o rozmiar, ponieważ podejrzewam, że muszą to być wiertła do betonu. Załączam zdjęcie poglądowe i proszę o pomoc.



    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Co na tym zdjęciu widać?
    Na kołku lub w instrukcji masz napisane jakiej średnicy są kołki.
    Możesz też zabrać kołki do pierwszego sklepu metalowego i tam Ci powiedzą co i jak.

  3. #3

    Domyślnie

    żebys sobie płytek nie zepsuł jak bedziesz wiercił jak pojecia zielonego nie masz o tym

  4. #4

    Domyślnie

    Generalnie zasada jest taka, że dziura musi być tej samej średnicy co kołek - co wydaje się całkiem logiczne mam nadzieję.
    Wiertła do betonu dadzą radę. I jak @Krzysiek99 pisze, jeśli nie wierciłeś nigdy wcześniej w płytkach to mogą popękać.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    m.razniak89@gmail.co

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-945
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wszytko zależy też jaką masz płytkę, czy miękką terakotę czy też płytkę z domieszką gresu. Jeśli miękką to zwykłe wiertło do betonu wystarczy, i nie powinno Ci popękać jak będziesz delikatnie wiercić. Otwór powinien mieć podobną średnicę co kołek ( zmierz suwmiarką ) tak aby po wbiciu delikatnie młotkiem wszedł.
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 06-10-2017 o 17:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony