dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nkaroluky

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    1

    Domyślnie Problem z zakupem zmywarki

    Witam,
    wujek się napalił na zmywarkę. Mieszka sam, a naczyń jakby było 100 osób w domu. Czas na trochę wygody, więc w koncu zdecydował się kupić to urządzenie.

    Tutaj jakieś przymiarki, jaka firma, szerokość itp. Byliśmy w sklepie, wybraliśmy wystarczającą. Po przeglądnieciu internetu dokupiłem potrzebne rzeczy (do podłączenia dojścia wody, syfon żeby było dodatkowe wyjście). No i tutaj zaczyna się kolejny problem. Nie zmierzyliśmy maksymalnej głębokości zmywarki, jaka wejdzie do kuchni.

    Jest ona wąska. Po wejsciu do kuchni po lewej jest trochę wolnej przestrzeni (tam miała stac zmywarka). Następnie jest pralka, a następnie zlew. Naprzeciwko pralki jest kuchenka i w sumie to nie ma jak tego poprzestawiac. Pogłądowe foto w załączniku.

    I tutaj rozchodzi się pytanie. chcemy kupić zmywarkę 45cm, i to taką, która razem po otwarciu drzwi ma łączną głebokość ok 110cm. Niestety takich informacji producenci nie podają, byłem dzisiaj w rtv euro agd to mieli całe 3 czy 4 zmywarki na stanie, niestety każda miała głebokość 60cm, a z otwartymi drzwiami wychodziło kolo 120cm. Widziałem na internecie za 1300zł whirpoola, gdzie ona miała głębokość 55cm, ale w sklepie jej nie było, żeby zmierzyć, ale napisałem do producenta, zobaczymy czy odpisze.

    No i w sumie drugie pytanie, bo tego nie sprawdziłem będąc w sklepie - czy jest możliwe wyjęcie kosza dolnego jeśli drzwiczki nie sa do końca otwarte? żeby dostać się do filtra itp.

    Pozdrawiam i dzieki z góry za odpowiedzi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	393192  

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy od modelu - u moich rodziców (niestety nie pamiętam marki), drzwiczki nie otwierają się do końca (zatrzymują się właśnie na kuchence), kąt rozwarcia drzwiczek to jakieś 70 stopni, a dolny wózek można bez problemu wyciągnąć i dostać się do filtrów.

  3. #3

    Domyślnie

    A może napisz na fejsbuku do jakiegoś mediae markta, czy mediaexperta i tam powinni wyciagnac info od odpowiedniego dzialu

  4. #4

    Domyślnie

    Jakoś nie wydaje mi sie aby to działało w ten sposób. Ale faktycznie spróbować zawsze można

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Ja bym zamienił miejscami zmywarke z pralką. Noszenie naczyń ze zlewu do dalej stojącej zmywarki może być naprawdę upierdliwe. A najlepiej to zrobić w kolejności patrząc od dołu: pralka, zlew, zmywarka. Wtedy nie bedzie problemu z otwieraniem drzwiczek i pewnie bedzie blizej ze zmywarki do szafek gdzie bedzie sie odkładało czyste naczynia. Wode można doprowadzić do zlewu dłuższymi wężykami elwastycznymi - prawie żaden koszt a kanalizacje i tak trzeba przerabiać ze względu na zmywarkę.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Szymek.parz

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-234
    Posty
    4

    Domyślnie

    co do drzwiczek to chyba zależy od marki, w naszej zmywarce np. się nie da, trzeba je otworzyć do końca żeby dolny kosz wyjechał. Jeśli masz czas to polecam udać się do jakiegoś mniejszego sklepu tam będą mieć więcej czasu i być może więcej powiedzą może konkretne modele. Ew. dzwonić i pytać?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony