dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Gruntowanie tynków CW I karton gips

    Witam.
    Malowaniem kolorem będzie na przyszły rok ale chciałbym już zagruntowac ściany.
    Tynki maja rysy skurczowe ( o tym już zakładałem temat), na te rysy pójdzie grunt z włóknem fillprimer ( po roku gdzie testowałem go, nie ma śladu po pęknięciach)

    Chcę kupić jakiś grunt, tylko jaki tani a dobry i czy go rozcieczac?
    Potem pomalować jakimś lepszym gruntem typu Śnieżka grunt i na to farba docelowa.
    Czy na karton gips taki sam grunt?

  2. #2

    Domyślnie

    To ile razy chcesz to gruntować? Potem założysz temat że nie możesz pomalować bo się ślizga. Przez samą aplikacją farby zagruntuj unigrunt pół na pół z białą farbą lub farba gruntującą i na to kolor

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czyli zagruntowac jeden raz np gruntem Śnieżki I na to farba docelowa?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak naprawdę gruntuje się ściany i tynki które się pylą , kruszą i są słabe (KG , gładzie , miękkie tynki)

    Tynków CW jak i tynków gipsowych twardych nie ma potrzeby gruntować ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czy gruntowanie rok przed malowanie może być czy potem pasuje jeszcze raz?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tak naprawdę gruntuje się ściany i tynki które się pylą , kruszą i są słabe ...

    Tynków CW jak i tynków gipsowych twardych nie ma potrzeby gruntować ...
    A gruntowales u siebie?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Witam.
    Malowaniem kolorem będzie na przyszły rok ale chciałbym już zagruntowac ściany.
    Tynki maja rysy skurczowe ( o tym już zakładałem temat), na te rysy pójdzie grunt z włóknem fillprimer ( po roku gdzie testowałem go, nie ma śladu po pęknięciach)

    Chcę kupić jakiś grunt, tylko jaki tani a dobry i czy go rozcieczac?
    Potem pomalować jakimś lepszym gruntem typu Śnieżka grunt i na to farba docelowa.
    Czy na karton gips taki sam grunt?
    Ściany świeże? Poczekaj z gruntowaniem do przyszłego roku bo pewnie jeszcze trochę popracują i mogą pojawić się nowe rysy. Nie ma sensu gruntować już teraz bo oprócz właściwości wiążących grunt ma również oczyścić ściany z syfu z budowy. Pęknięcia przeciągnij gładzią gipsową, ale tak jak wspomniałem w przyszłym roku.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ściany cw a przeciągnąć gładzia gipsowa? Jak to będzie wyglądać? Dzięki za takie rady ale nie skorzystam.

    Dowiedziałem się żeby nie kombinować i jak będę malować farba np dekoral to i taki grunt dać pod te farbę.
    Grunt I ma to farba w kolorze, nie trzeba jeszcze między tymi warstwami malować na bialo

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Ściany cw a przeciągnąć gładzia gipsowa? Jak to będzie wyglądać? Dzięki za takie rady ale nie skorzystam.

    Dowiedziałem się żeby nie kombinować i jak będę malować farba np dekoral to i taki grunt dać pod te farbę.
    Grunt I ma to farba w kolorze, nie trzeba jeszcze między tymi warstwami malować na bialo
    Gruntowałem niedawno ściany z tynkiem cw. Malowałem pistoletem z biedry, grunt termo organika TO GU bez rozcieńczania. Na to dekoral tym samym pistoletem. Daje radę i sprzęt i grunt.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Ściany cw a przeciągnąć gładzia gipsowa? Jak to będzie wyglądać? Dzięki za takie rady ale nie skorzystam.

    Dowiedziałem się żeby nie kombinować i jak będę malować farba np dekoral to i taki grunt dać pod te farbę.
    Grunt I ma to farba w kolorze, nie trzeba jeszcze między tymi warstwami malować na bialo
    Kolego rób co chcesz i ładuj kasę w produkty dające pozorny spokój. Tylko wytłumacz mi co masz do zaciągania mikropęknięć gładzią gipsową bo chciałbym dowiedzieć się czegoś nowego

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Chcesz mi powiedzieć że jak zaciagne gipsem rysy, nie całe ścianę to nie będzie różnicy w strukturze skoro tynki mam cw? A może całe ściany mam teraz gipsowac?
    Sorki ale nie skorzystam z rady, już pytałem o forum specjalistów od tynków o nie ma takiej opcji o jakiej ty mówisz żeby to jakoś wyglądało, chyba że cały dom w gładzi teraz.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    A gruntowales u siebie?
    Gruntowane mam KG , ścian nie gruntowałem. Chce od razu malować.

    Oczywiście przed malowaniem ściany będą oczyszczone z pyłu/kurzu.

    Tynkarz mi powiedził że tynków CW jak i tynkó gipsowych twardych nie ma potrzeby gruntowania , bo są "mocne" i nie chłoną tam mocno jak tynki miękkie lub płyty KG.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 18-07-2017 o 10:30
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony