dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Z czego skrzynki rozprężne, jak je izolować oraz odgrzany temat jaki reku za ok 5tys

    Witam
    Niedługo czeka mnie zakup gratów do rekuperacji zatem mam kilka pytań.
    Nie zamęczę Was prośbą o sprawdzenie projektu gdyż takowy już mam.
    Domek mały bo ok 70m2 p.u. na parterze plus "delikatna" wentylacja poddasza (70m2 ale ze skosami). Całość kubatury ok 200m3.
    1. Mam w planach reku w cenie ok 5tys. z wydajnością od 170-250m3/h. Przeczytałem wiele tematów odnośnie małych rekuperatorów i proszę o radę, który byście polecili w tym budżecie niewymagających poprawek po producencie (zamarzanie, uszczelnianie, problemy ze sterownikiem,dobry serwis itp)
    Na mojej liście w okolicach budżetu są m.in. Brink Renovent Excellent, Frapol Onyx Dream, Thessla Airpack 170, Ventaxia Kinetic B,
    2. Jakie wybrać skrzynki rozprężne? Z pvc czy metalowe? Jak je się izoluje?Jakąś pianką czy przykrywa wełną?
    Cała instalacja będzie na ocieplonym/nieogrzewanym poddaszu na stropie osb i w nim 25cm wełny

    Dziękuję za porady,

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Jakie skrzynki...
    Jaki materiał...
    Jakie izolację ...
    Jaka centrala...
    Jakie sterowanie / programowanie...
    Itd itp...
    Tak się zastanawiam czy ta wentylacja jest do chałupy na ziemi czy może to ma być jakaś strefa podtrzymania życia na statku kosmicznym pędzącym na koniec galaktyki...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony