dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie Wkład kominowy czy warto ?

    Dzień dobry wszystkim,


    Posiadam stary dom poniemiecki po remoncie. Mocno zastanawiam się nad zamontowaniem wkładu kominowego. Głównie ze względów bezpieczeństwa. Dużo słyszy się o pożarach domów, które powstały w wyniku nieszczelności komina. To jest stare budownictwo i z kominem oprócz czyszczenia nie było robione nic przez wiele lat. Mam do was pytanie czy w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wkładu kominowego. Jeśli tak to jakiej firmy wkład wybrać i na jakie mniej więcej koszty się przygotować. Jeśli się zdecyduje to planuję zlecić robotę firmie. Dziękuje za wszystkie porady.

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pierwsze i podstawowe; zlecić dobremu kominiarzowi ocenę aktualnego stanu komina.
    Ewentualne dodatkowe uszczelnienie wykonać po oględzinach . Sam wiek komina jeszcze niczego nie przesądza .
    Darek B

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    Kominiarz był. Właśnie on pierwszy podsunął pomysł z wkładem kominowym. A zaczęło się od tego , ze na ścianie kominowej jest zimą lekko wyczuwalny zapach takiej stęchlizny. Ten zapach nie jest bardzo intensywny i nie przeszkadza w mieszkaniu.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeluzg Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim,


    czy w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wkładu kominowego
    A to już zależy jaki masz kocioł i jakim paliwem będziesz palił.
    Od tego zależy rodzaj wkładu do komina a jest ich co najmniej kilka (stal kwasowa, stal żarowa, ceramika)
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kelt

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeluzg Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim,


    Posiadam stary dom poniemiecki po remoncie. Mocno zastanawiam się nad zamontowaniem wkładu kominowego. Głównie ze względów bezpieczeństwa. Dużo słyszy się o pożarach domów, które powstały w wyniku nieszczelności komina. To jest stare budownictwo i z kominem oprócz czyszczenia nie było robione nic przez wiele lat. Mam do was pytanie czy w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wkładu kominowego. Jeśli tak to jakiej firmy wkład wybrać i na jakie mniej więcej koszty się przygotować. Jeśli się zdecyduje to planuję zlecić robotę firmie. Dziękuje za wszystkie porady.
    Rozważ też (jeśli jest na to miejsce) podstawienie od podstaw nowego komina z gotowych elementów np. z wkładem ceramicznym. U siebie się zdecydowałem na takie rozwiązanie i sam materiał na taki komin u mnie ~4000 za 12 metrowy komin + robocizna. Producentów takich czy innych rozwiązań jest sporo - bez problemu wygooglujesz.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kelt Zobacz post
    Rozważ też (jeśli jest na to miejsce) podstawienie od podstaw nowego komina z gotowych elementów np. z wkładem ceramicznym. U siebie się zdecydowałem na takie rozwiązanie i sam materiał na taki komin u mnie ~4000 za 12 metrowy komin + robocizna. Producentów takich czy innych rozwiązań jest sporo - bez problemu wygooglujesz.
    Po co Ci w Krakowie komin do paliwa stałego?!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony