dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Brak cugu w piecu

    Witam,

    nie wiem czy to odpowiedni dział bo jest tego trochę. Postaram się nakreślić sytuacje.


    W jednym kominie znajdują się dwa paleniska - jeden ciąg wentylacyjny został przerobiony na paleniskowy, w związku z czym mam pytanie: czy wkład ze stalowej rury pozwoliłby "odciążyć" taki komin? Facet, który montował drugi piec powiedział, ze będzie to lekkie nadwyrężenie dla komina ale sytuacja tego wymagała. To pierwsze pytanko.


    Czy obrotowa nasada kominowa to dobry pomysł, żeby wymusić cug? Aktualnie jest on znikomy, piec przez kilka lat był nieużywany. Piecokuchnia – dymi wszystkimi możliwymi dziurami, łącznie z nieszczelnym czopuchem. Owinąłem łączenie folią aluminiową, żeby sprawdzić czy poprawi się cug - niestety dym idzie górą. Nie znam się na tym specjalnie, na poczatku myślałem, że to sadza tak kopci, więc przepaliłem sadpalem, niestety przy każdym podłożeniu kopcił jeszcze bardziej. W tym tygodniu postaram się załatwić kominiarza. Nie mnie jednak odkad pamietam był tam problem z cugiem, jedyną opcją wentylacji jest tam otwieranie drzwi podczas rozpalania, a i tak ten dym niemalże stoi i kłębi się pod sufitem

    Często pojawiają się u nas kawki, czy taka obrotowa nasada to dobry pomysł, żeby je odpędzić na stałe? Czy montuje się je w ogóle w ciągach dymowych ? Co byście polecili z nieco budżetowych rozwiązań ? No może oprócz siatki bo to chyba jeszcze lepsze legowisko dla nich.

    I jaka wentylacja w takim pomieszczeniu? Czy pozostaje tylko elektryczna ?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clean fire

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-339
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał mancave Zobacz post
    Witam,

    I jaka wentylacja w takim pomieszczeniu? Czy pozostaje tylko elektryczna ?
    Odpowiem na drugą część pytania.
    Wentylacja mechaniczna w takim pomieszczeniu spowoduje zassanie spalin z przewodów kominowych i nieszczęście gotowe.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    obrotowe nasady zatną się od sadzy z dymu
    przy rozpalaniu zawsze się więcej dymi bo komin jest zimny i spaliny stygną, jak komin przechodzi przez jakis wysoki nieogrzewany strych to nawet zimą może być komin zimy i będzie słaby ciąg, można zaizolować. Trzeba sprawdzic czy wszystko jest czyste, czy nic nie siedzi w kominie, czy np rura wchodząca w komin nie jest za głęboko wsadzona

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    729

    Domyślnie

    W jednym kominie dwa paleniska? Dziwna mowa. Raczej, do jednego komina są podłączone dwa paleniska. Ale czy palone jest w nich jednocześnie? Jakiej mocy paleniska? Jaki komin, z czego zbudowany, wymiary? Jaki wkład i do czego ma być ten wkład? Za dużo ogólników, za mało informacji.
    Nasadę sobie daruj.
    Co do dymienia, to mamy teraz lato, na zewnątrz domów jest ciepło i w kominie nie ma żadnego, naturalnego ciągu na start. Rozpal najpierw gazetę, a w ostateczności puść do komina płomień z palnika gazowego. Chodzi o wypełnienie pionu komina spalinami z przewagą pary wodnej. Para jest lżejsza od powietrza i daje szansę na powstanie chwilowego ciągu w kominie. Gdy będzie ciąg, to do gazety i papierów dodajesz suche drewienka i może zacznie się palić, a nie dymić.
    Brak ciągu może być też spowodowany nieszczelnościami pochodzącymi z obydwu palenisk, obydwu przyłączy kominowych, wyczystki itp. Słaba wentylacja w pomieszczeniu z piecem też może przeszkadzać w rozpaleniu.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony