dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie W poszukiwaniu alternatywy dla Z7

    Witamy wszystkich serdecznie, jesteśmy w przed dzień kupna działki budowlanej o powierzchni 10 ar (wymiary: 25m szerokości x 42m długości), rzecz jasna kolejnym etapem będzie wybór projektu wymarzonego domu, ogrom wiedzy przyswojonej na forum oraz realny pogląd na nasze finanse wyklarowało konkretne założenia odnośnie domu.
    Zaczynaliśmy od forumowego klasyka Z7, teraz jesteśmy bliżej Z241 NF40, ale ciągle się wahamy.
    Czas ucieka, pomyślałem że razem z żoną zapytamy o możliwe alternatywy dla naszego wyboru, wiem wiem dom ma podobać się przede wszystkim nam i to nasz wybór ale liczę na ewentualną korekcje naszych zamiarów kupna Z241 NF40 w związku z waszym doświadczeniem.

    https://z500.pl/projekt/973/Z241_NF4...dzie-nf40.html

    Poniżej założenia:
    1. Dom dla samorobów – możliwie jak najtańszy w budowie, ekonomiczny w utrzymaniu
    2. Powierzchnia – 80-100m2 (minimum 3 pokoje, 1 dla rodziców, 2 dla dzieci)
    3. Ściany z Ytonga 24cm + 20 cm ocieplenia styropianem grafitowym
    4. Dach - wiązary prefabrykowane, kryte blachą na rąbek, bez użytkowego poddasza, nachylenie minimum 28 stopni
    5. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
    6. Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła, ewentualnie PC z gruntowym wymiennikiem DIY
    7. Okna w dobrej klasie które nie zrujnują naszych kieszeni, podoba nam się rozwiązanie z zastosowaniem dużej ilości fixów
    8. Rezygnujemy z gazu, przyłączamy jedynie prąd, wodę i kanał
    9. W przyszłości rozważamy montaż paneli PV

    Decydując się na Z241 NF40:
    1. Wyrzucamy zadaszenie nad wejściem, obniżamy ściankę kolankową (w projekcie 54cm) otrzymując stodołę
    2. Pomniejszamy okno w salonie to po lewej od kuchni
    3. Okna Fixy, jedyne otwieralne to przeszklenie w salonie z wyjściem na taras


    Pozdrawiamy serdecznie, licząc na konstruktywną krytykę naszych pomysłów.





  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zła oszczędność - fixy w sypialniach. Wentylacja mechaniczna nie schłodzi latem tak sypialni jak wietrzenie.
    Ma sens w przypadku salonu i kuchni.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zła oszczędność - fixy w sypialniach. Wentylacja mechaniczna nie schłodzi latem tak sypialni jak wietrzenie.
    Ma sens w przypadku salonu i kuchni.
    W takim razie dokładamy otwieralne okna do sypialni, dobrze rozumiem że od technicznej strony fixy nie przeszkadzają w łazience i pomieszczeniu gospodarczym?
    Nasuwają Ci się jeszcze jakieś uwagi odnośnie naszego założenia i błędów które chcemy popełnić?

  4. #4

    Domyślnie

    Kończę dom na bazie Z7 (trochę go powiększyłem). Z241 ma 2 łazienki, co jest dużym plusem. Dodałem dach nad tarasem, kryty blachą i w związku z tym dodałem okna w salonie na szczytowej ścianie (było by za ciemno). Możesz zobaczyć zdjęcia http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post7377111
    Brak ścianki kolankowej powoduje, że jest mała odległość między górną krawędzią okien a podbitką. Ja tak zrobiłem, i teraz bym to chyba zmienił. Jeśli usuniesz daszek nad wejściem, to możesz zrobić małą wnękę przy drzwiach wejściowych.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudek6311 Zobacz post
    Kończę dom na bazie Z7 (trochę go powiększyłem). Z241 ma 2 łazienki, co jest dużym plusem. Dodałem dach nad tarasem, kryty blachą i w związku z tym dodałem okna w salonie na szczytowej ścianie (było by za ciemno).
    Brak ścianki kolankowej powoduje, że jest mała odległość między górną krawędzią okien a podbitką. Ja tak zrobiłem, i teraz bym to chyba zmienił. Jeśli usuniesz daszek nad wejściem, to możesz zrobić małą wnękę przy drzwiach wejściowych.
    Dzięki za sugestie, w naszym przypadku zadaszenie nad tarasem nie jest priorytetem - taras będziemy mieć od północy, najwyżej kiedyś zastosujemy markizę. Możesz powiedzieć jaki kąt nachylenia dachu masz w domu który wrzuciłeś? u nas MPZP nakazuje minimum 28 stopni, skutecznie wyeliminowało to kilka projektów, likwidacja daszka jest już zaklepana, bierzemy pod uwagę zrobienie wnęki jak w Z7.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jesli masz wjazd od południa, to zmieniłabym chociażby układ pokoi dzieci, by nie było w nich ciemno.

  7. #7

  8. #8
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Domyślnie

    Projekt domu parterowego z kątem nachylenia powyżej 28 st, prefabrykowaną więźbą to np. M60 - W blasku księżyca - https://projekty.muratordom.pl/proje...ent=M106#rzuty To połączenie wygląda sympatycznie i proporcjonalnie.
    Ewentualnie M72a - https://projekty.muratordom.pl/proje...ontent=M#rzuty. Ten ma prefabrykowany wiązar, ale niestety kąt 20 st. W "Zielonym Ogrodzie I" pomiędzy pokojami są ściany działowe, więc dom jest przyszłościowy. Można powiększyć salon o sypialnię, gdy dzieci się wyprowadzą
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M72a.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	394660   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M72a_parter.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	36,7 KB
ID:	394661   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M60.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	6,3 KB
ID:	394662   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M60 parter.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	394663  
    Projekty Gotowe MURATOR

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony