dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zmiana EPS na XPS

    Witam
    W projekcie mam na fundamenty 18cm EPS. Chciałem to zmienić na XPS bo grunt gliniasty jest, ale jak patrze po necie to nie ma takich grubości... jaką grubość zastosować w takim wypadku?
    Dopiero będę przechodził przez pierwszą budowę w życiu...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    10+8
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    Po kiego grzyba aż 18cm.... to się nie ma prawa nigdy zwrócić.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Po kiego grzyba aż 18cm.... to się nie ma prawa nigdy zwrócić.
    tak mam w projekcie... może to przez nowe normy energetyczności budynku?
    Dopiero będę przechodził przez pierwszą budowę w życiu...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Po kiego grzyba aż 18cm.... to się nie ma prawa nigdy zwrócić.
    Przeliczałes? jezeli tak podaj wyniki obliczen (nie)oplacalnosci tych 18 cm.

  6. #6

    Domyślnie

    Liczyłem kiedyś dla swojego budynku. Mam 10cm xpsa. Wyszło mi że zwiększenie do 20cm zwróci sie coś po około 45latach a i tak przyjałem wyjątkowo ostre zimy i idealnie wykonaną izolację poniżej gruntu co jest w praktyce niewykonalne.
    Zapominacie że xps jest bardzo drogi a straty do gruntu stosunkowo małe w stosunku np do okien i dachu.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 18-07-2017 o 14:21

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał bielaPL Zobacz post
    Witam
    W projekcie mam na fundamenty 18cm EPS. Chciałem to zmienić na XPS bo grunt gliniasty jest, ale jak patrze po necie to nie ma takich grubości... jaką grubość zastosować w takim wypadku?
    10+10.Prościej i lepiej.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Liczyłem kiedyś dla swojego budynku. Mam 10cm xpsa. Wyszło mi że zwiększenie do 20cm zwróci sie coś po około 45latach
    Podzielisz się metodologią obliczeń?

    Mam problem ze znalezieniem sposobu policzenia, że posadzka ma 20cm izolalacji od gruntu, który jest odizolowany od gruntu z zewnątrz i atmosfery kolejnym ociepleniem.
    Pomiary temperatury pod płytą fundamentową i jej izolacją przez osoby z FM pozwalają raczej przypuszczać, że izolacja fundamentu ma dosyć długi czas zwrotu, bo temperatura tam zawsze jest na sporym plusie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bielaPL Zobacz post
    W projekcie mam na fundamenty 18cm EPS. Chciałem to zmienić na XPS bo grunt gliniasty jest, ale jak patrze po necie to nie ma takich grubości... jaką grubość zastosować w takim wypadku?
    Projekt z Archonu? Też mam w projekcie 18cm EPS (piwnica), ale ja dam chyba 15cm XPS. Nad ziemią mam 20cm.
    A propos, czy różnica między grubością ścian (wraz z ociepleniem) parteru a fundamentów (lub piwnic) nie powinna być większa niż 2cm (18cm vs 20cm)?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony