dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Nieszczelny montaż okien Oknoplast

    Dzień dobry albo nie do końca w każdym bądź razie witam wszystkich.

    W zeszłym tygodniu został przeprowadzony montaż okien Winergetic Premium. Podczas montażu raczej nie było problemów i jedynie w jednym czy w dwóch miejscach znalazłem niedociągnięcia które zostały poprawione.
    Tak mi się wydawało przynajmniej.
    Dzisiaj po wejściu do domu zobaczyłem prześwity światła nad oknami i obejrzałem je dokładniej.

    Zamieszczam fotki na dysku google okien jest niewiele ale chyba w każdym są prześwity na górnych narożnikach zresztą chyba wszystko widać. Kilka zdjęć jest od zewnątrz przy dwóch oknach

    https://photos.app.goo.gl/fWBGfBThjZTNL2nk1


    Dzwoniłem do Oknoplastu gdzie zakupiłem okna i jutro ma ktoś przyjechać i poprawić montaż. Ma to zostać oklejone od zewnątrz dodatkową warstwą taśmy. podobno jest to poprawny montaż i powinno być ok. Nie jestem przekonany do tego więc proszę o podpowiedz jak ewentualnie powinno to zostać naprawione czy takie rozwiązanie sprawy będzie wystarczające?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Ja tam specjalistą od okien nie jestem ale jeśli to montaż pianka + taśma paroszczelna/paroprzepuszczalna to do poprawki, dodatkowo nie zachowane szczeliny dylatacyjne a i okna stoją na ramie a powinny na listwach chyba.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak zwany ciepły montaż co rozumuję jako "szczelny montaż" jednak tutaj niestety parametr szczelności nie został zachowany
    Prawie wszystkie zdjęcia są wykonane górnej części okien bo głównie w tej partii są problemy montażowe. Przy dwóch czy trzech oknach jest lekki przebicie światła w dolnej części ale być może jest to spowodowane zaklejeniem dolnej części taśmą już po zamontowaniu okna w otworze okiennym i po piankowaniu czyli takie przykrycie od zewnątrz/wewnatrz bez podklejenia w ramie okna od środka.
    Wszystkie okna są zamontowane na listwie poza oknem balkonowym i chyba jeszcze jednym oknem w salonie. Podobno listwa nie jest wymagana i można montować bez.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2017-07-18-20-56-41-1.jpg
Wyświetleń:	574
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	393350 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2017-07-18-20-56-28-1.jpg
Wyświetleń:	641
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	393351 u mnie to wygląda tak od zewnątrz i tak dookoła okna skoro zapłaciłeś za szczelny montaż to ma być szczelny.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Czy ta taśma jest w ogóle przyklejona do okien?
    Ta siatka i szpachla to czemu ma służyć? I czemu tak niedbale to zostało rzucone (bo nie położone)?
    Czy była używana piana montażowa? Bo śladów nie mogę dostrzec.

    Montował partner Oknoplastu? Bo wygląda tak niechlujnie, że na miejscu Oknoplastu wywaliłbym ich z listy jakbym zobaczył taki montaż.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-07-2017 o 20:15

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał adski Zobacz post
    Dzień dobry albo nie do końca w każdym bądź razie witam wszystkich.

    W zeszłym tygodniu został przeprowadzony montaż okien Winergetic Premium. Podczas montażu raczej nie było problemów i jedynie w jednym czy w dwóch miejscach znalazłem niedociągnięcia które zostały poprawione.
    Tak mi się wydawało przynajmniej.
    Dzisiaj po wejściu do domu zobaczyłem prześwity światła nad oknami i obejrzałem je dokładniej.

    Zamieszczam fotki na dysku google okien jest niewiele ale chyba w każdym są prześwity na górnych narożnikach zresztą chyba wszystko widać. Kilka zdjęć jest od zewnątrz przy dwóch oknach

    https://photos.app.goo.gl/fWBGfBThjZTNL2nk1


    Dzwoniłem do Oknoplastu gdzie zakupiłem okna i jutro ma ktoś przyjechać i poprawić montaż. Ma to zostać oklejone od zewnątrz dodatkową warstwą taśmy. podobno jest to poprawny montaż i powinno być ok. Nie jestem przekonany do tego więc proszę o podpowiedz jak ewentualnie powinno to zostać naprawione czy takie rozwiązanie sprawy będzie wystarczające?
    tak jak koledzy wcześniej pisali nie widzę śladu pianki taśma niedbale przyklejona i teraz pytanie jakiej firmy sa taśmy?

  7. #7

    Domyślnie

    Widziałem jak było piankowane więc teoretycznie pianka została nałożona. Może było za mało pianki? nie wiem nie mogłem być cały czas na budowie więc wpadłem na chwile ze trzy razy
    Taśma była illbruck tyle widziałem ale mogę się mylić. Ta siatka była na tasmie przyklejona już w rolce. Panowie mówili że zawsze ją odrywają ale jak już jest to powiedziałem by zostawili więc zapacowali na koniec.
    U partnera Oknoplastu zakupiłem okna ale montaż robiła firma zewnętrzna, która montuje dla nich.
    Jutro wracają na poprawkę boję się że znowu będzie spaprane
    Nie mam żadnej instrukcji jak powinien być przeprowadzony poprawny montaż ani też nie jestem w stanie uzyskać takiej od partnera Oknoplastu. Pisałem tydzień przed montażem do Oknoplastu o informację jak powinien wyglądać taki montaż i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Jedynie ustne przedstawienie ze sklepu jak to powinno być zamontowane.
    A teraz by się przydała jeszcze instrukcja jak naprawić spaprany montaż

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Strasznie to wygląda...
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adski Zobacz post
    Widziałem jak było piankowane więc teoretycznie pianka została nałożona. Może było za mało pianki? nie wiem nie mogłem być cały czas na budowie więc wpadłem na chwile ze trzy razy
    Taśma była illbruck tyle widziałem ale mogę się mylić. Ta siatka była na tasmie przyklejona już w rolce. Panowie mówili że zawsze ją odrywają ale jak już jest to powiedziałem by zostawili więc zapacowali na koniec.
    U partnera Oknoplastu zakupiłem okna ale montaż robiła firma zewnętrzna, która montuje dla nich.
    Jutro wracają na poprawkę boję się że znowu będzie spaprane
    Nie mam żadnej instrukcji jak powinien być przeprowadzony poprawny montaż ani też nie jestem w stanie uzyskać takiej od partnera Oknoplastu. Pisałem tydzień przed montażem do Oknoplastu o informację jak powinien wyglądać taki montaż i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Jedynie ustne przedstawienie ze sklepu jak to powinno być zamontowane.
    A teraz by się przydała jeszcze instrukcja jak naprawić spaprany montaż
    powiem ci tak jak montuje na taśmach illbruc to apisy powinny buc widoczne śliska strona od wewnątrz . choć osobiści nie stosuje taśm z listwami do tynkowana . ale letko oderwij taśmę i jesli masz napisy od wewnątrz to masz spaprane

  10. #10

    Domyślnie

    klej na siatce jest od zewnętrznej strony nie od wewnętrznej więc nie klei sie do ściany tylko do palca jak dotknę. Więc to jest na bank odwrotnie przyklejone.
    Ma to duże znaczenie jeżeli chodzi o właściwości taśmy?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał adski Zobacz post
    klej na siatce jest od zewnętrznej strony nie od wewnętrznej więc nie klei sie do ściany tylko do palca jak dotknę. Więc to jest na bank odwrotnie przyklejone.
    Ma to duże znaczenie jeżeli chodzi o właściwości taśmy?
    m
    tak ma to duze znaczenie bo taśma nie działa prawidłowo jak powinna

    wyśle ci na pric nr do przedstawiciela z ilbruca żebyś się dowiedział na 100% jak jest z ta taśma ale na 99,9% masz zle przyklejona

  12. #12

    Domyślnie

    A jeżeli jutro zechcą mi całkowicie odkleić taśmę, wydłubią piankę lub nie, zapiankują na nowo i przykleją na około okna nową taśmę mocowaną do zewnętrznej części ramy okna i ściany otworu okiennego to wystarczy czy jednak montaż wewnątrz ramy okna jest wymagany do "poprawnego" i obowiązującego standardu "ciepłego montażu"?
    Bo wiadomo goście przyjadą zrobią tak jak uważają za poprawne i pojadą. przyjedzie później Pan z salonu sprzedaży "Oknoplastu" powie, że jest zgodnie ze sztuką i temat zakończony. A ja później będę pluł, że komina na ekogroch nie założyłem bo przecież pompa pw miała być taka świetna
    Okna niby dobre to i montaż powinien być poprawny.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Montażowa m a s a k r a !!! Co oni chcą poprawiać? To trzeba zrobić raz jeszcze od początku do końca. A tak przy okazji, to ta konstrukcja balkonowa jest chyba za wysoka i dołem brak jakiegokolwiek uszczelnienia. M a s a k r a! Na miejscu zacnej firmy popędziłbym dziadów gdzie pieprz rośnie, żeby się takie g nie przyklejało do O.
    PRO QUALITY

  14. #14

    Domyślnie

    Ttaśma jest na pewno źle zamontowana. Nie ma to wpływu na jakość samego uszczelnienia ale jest po zewnętrznej stronie warstwa ślizgowa do której nie będzie się trzymał poprawnie tynk.
    Dodatkowo powinno być na około jak jest ta siatka zaszpachlowane by nie dostała się wilgoć przez nieszczelności do pianki która powinna się znajdować między warstwami taśmy!!!
    Zobaczę co zaproponują montażyści.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał adski Zobacz post
    Ttaśma jest na pewno źle zamontowana. Nie ma to wpływu na jakość samego uszczelnienia
    Nie ma? A to ciekawe. Badania na placu budowy pokazując całkiem co innego. Co zaproponują monterzy? Na pewno rozwiązanie optymalne. Widać po nich, że fachowcy!
    PRO QUALITY

  16. #16

    Domyślnie

    Monterzy bez przeszkolenia czy czegokolwiek. Brak podstawowej wiedzy z zakresu montażu. Na wiele pytań odpowiedz nie wiem.
    Padła decyzja, że będą wyjęte okna i ponownie je zamontują. Ale na pytania odnośnie jak rozwiążą uszczelnienie narożników - nie wiem. Po pokazaniu instrukcji montażu taśmy odpowiedzi - tak się nie da to tylko na obrazku tak ładnie wygląda. Kazałem rozebrać kawałek taśmy i włożyć poprawnie jak w instrukcji i okazało się że jednak się da i wygląda to przyzwoicie. Ale dalej, że od środka się nie da. Ręce opadają.
    Dzisiaj dam sobie już spokój ale powinienem chyba zażądać od Oknoplastu montażu przez ekipę która posiada jakieś uprawnienia do naprawienia tego czegoś. Raczej już nie wpuszczę tych ludzi na swoją budowę. Na szczęście jeszcze nie zapłaciłem za montaż więc mam kartę przetargową w ręce.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał adski Zobacz post
    Na szczęście jeszcze nie zapłaciłem za montaż więc mam kartę przetargową w ręce.
    To i dobrze. Dodatkowo rozważyłbym skorzystanie z uprawnień wskazanych w art.636 § 1 K.c. in fine " [...] powierzyć poprawienie lub dalsze wykonanie dzieła innej osobie na koszt i niebezpieczeństwo przyjmującego zamówienie".
    PRO QUALITY

  18. #18

    Domyślnie

    To mi nic na tą chwilę nie da. Nikt nie chce się wymigać z poprawki tylko nie wiadomo jak powinno to być poprawnie zamontowane.
    No i nie mam zamiaru się kłócić czy obrzucać błotem chciałbym aby okna zostały zamontowane poprawnie.
    Dzwoniłem do Oknoplastu ze strony www i miły Pan stwierdził że by przyjechał i zobaczył montaż oraz by w jakiś sposób rozwiązał problem ale czasowo nie da rady, bo teraz urlop i dopiero za 3 tygodnie, a za 3 tygodnie to już tynki powinny być robione.....

    Jutro podjadę na miłą rozmowę w moim Oknoplaście może tutaj jeszcze coś konstruktywnego się pojawi.

  19. #19

    Domyślnie

    Obys przez te tynki nie zostal z tym bublem. Tam sa chyba tez problemy z wymiarami okien (zdemontowana listwa podparapetowa). Sprobuj sobie wyobrazic jak teraz zamontujesz parapert zewnetrzny i ile bedzie ocieplenia miedzy nim a murem...

  20. #20

    Domyślnie

    Zdarza mi się nie do końca zgadzać z Testem ale tu Go popieram, rozważ skorzystanie z usług innej firmy. Nie dlatego że ta nie chce poprawić. Owszem chce ale ze zdjęć wynika że nie mają pojęcia o montażu bo żeby tak spieprzyć warstwowy to trzeba się naprawdę postarać. Teraz jest tragicznie a po poprawkach może być niewiele lepiej. Drzwi balkonowe bez listwy, praktycznie bez luzu, prosto na wylewkę? Jak tam jest (będzie) rozwiązana termo- i hydroizolacja tego miejsca?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony