dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Który układ funkcjonalny wybrać?

    Witam,
    Pisałam jakiś czas temu o pomoc w doborze układu funkcjonalnego. Nie zawiodłyście! Jednak z powodu nie doprecyzowania mojego pytania wasze pomysły nie wpisały się w moje powiedzmy 'oczekiwania'.. Dlatego liczę na Was kochane po raz kolejny - doprecyzowując moje pytania. Przedstawiam Wam plan mojego przyszłego - krzywego - mieszkania. Dopiero teraz zdaję sobie sprawę jak ciężko ustawne jest. Mieszkanie ma ok 63m2. Czego od niego chcę?
    -2 pokoje, nie klitki
    -salon z otwartym aneksem kuchennym,
    -łazienka min 5m2
    -duża szafa wnękowa na wejściu
    Sama projektów mam już co najmniej 10, ale w każdym nie da się zgrać wszystkiego razem. A to pokoje po 8m2 (olaBoga!) , duży problem mam z umieszczeniem TV. Zostaje mi mała ścianka 1,5 obok drzwi i jakoś mi to nie wygląda.
    Dlatego wrzucam Wam pusty plan mieszkania, propozycja planu od dewelopera oraz jedną z moich propozycji (podoba mi się pomysł wnęki na prysznic w łazience i wnęki w kuchni w której schowam lodówkę, słupek z piekarnikiem i szklaną gablotkę - pomysł zaczerpnięty z waszych rad , nie podoba mi się sciana z telewizorem i mini pokoje)
    Wejście do mieszkania jest na górnej ściance. Na dolnej są drzwi tarasowe. Podłącze do kanalizy po prawej stronie i na tej cąłej ścianie jest też woda.
    Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem i wiedzą, bo mnie zaczyna ogarniać już panika.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21169386_1627098543987542_2053664648_o.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	396503 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pusty2.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	396505 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	propo.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	63,4 KB
ID:	396506
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	snapshot-Fri, 14 Jul 2017 07-34-55 GMT.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	393375   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	snapshot-Wed, 19 Jul 2017 09-25-23 GMT.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	393376  
    Ostatnio edytowane przez klaudia.g. ; 11-09-2017 o 13:58

  2. #2

    Domyślnie

    1. Na ile osób jest to mieszkanie?
    2. Dlaczego wchodzi się od razu do salonu? Tym bardziej na kanapę? Ja sobie nie wyobrażam że siedzę przed tv (chora, niewyglądająca, skąpo ubrana itd. nie ważne), a ktoś otwiera drzwi i wszystko z progu widać... Kiepsko.
    3. Brak szaf przy wejściu, chociażby żeby odłożyć kurtkę.
    4. Co zyskujesz w propozycji B mając taki korytarz do wc?
    5. I przepraszam, ale gdzie jest wejście do mieszkania? Patrząc na rysunek, czytam że na dole po środku przy stole w wersji A- bynajmniej dla mnie tak wynika jako dla architekta, chociaż jest tam jakby okno, ale tego nie widać dokładnie.
    Ostatnio edytowane przez anika1003 ; 19-07-2017 o 15:02

  3. #3

    Domyślnie

    EDIT: Bo jeśli jest na górze w tym korytarzu z do wc, to cofam punkt 2

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    1)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	393384

    2)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	393391
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 19-07-2017 o 18:15

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  7. #7

    Domyślnie

    anika1003
    1. 2 osoby dorosłe z myślą o 1 dziecku w przyszłości
    2. Wejście jest od góry. Wchodzi się na ściane za którą stoi kanapa, więc nie jest się od razu na widoku
    3. Szafa znajduje się po lewej stronie na końcu korytarza
    4. Niby nic ale co zyskam przesuwając drzwi bliżej? Wąskie wejście do lazienki? Tak to moze coś powieszę na ścianach w przedsionku (obrazy)
    5. Na dole są drzwi balkonowe - wyjście na taras

    Przepraszam za niejasności ale jestem totalnym laikiem
    Ostatnio edytowane przez klaudia.g. ; 20-07-2017 o 07:11

  8. #8

    Domyślnie

    anika1003
    Podoba mi się pomysł z szafą wnękową na wejściu, jednak boje sie ze miejsce na kanapę będzie za małe, Zaraz wrzucę do homestylera i sprawdzę jak długie będą ściany. Jedyny duży minus to to że nie ma tu miejsca na stól dla 4 osób, na czym by mi zależało.
    Ostatnio edytowane przez klaudia.g. ; 20-07-2017 o 07:09

  9. #9

    Domyślnie

    alicyja
    Dzięki! To do mnie przemawia każdy z tych dwóch projektów ma coś co bym wykorzystała. Niestety drugi wiąże się z zamkniętą kuchnią ale trzeba iść czasami na jakiś kompromis.
    Ostatnio edytowane przez klaudia.g. ; 20-07-2017 o 07:11

  10. #10

    Domyślnie

    3)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	393454

    4)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	393455

  11. #11

    Domyślnie

    Wow! Super pomysły. Mam nadzieję że nie wystąpi komplikacja wymiarów, ale wygląda to naprawdę dobrze. Dziękuję Ci bardzo dobra kobieto Zapytam się tylko jeszcze co oznacza oznaczenie na ścianie w przedsionku to obok przejścia?

  12. #12

    Domyślnie

    Naprzeciwko wejścia do mieszkania jest doświetlenie korytarza w postaci ażurowej ścianki, matowej szyby lub luksferów ale to nie jest konieczne.
    Jak będziesz rysować (w homestylerze) to zacznij może od łazienki - w wersji 1. ma ok.255x240cm(w części z prysznicem), w wersjach 2, 3 i 4 - ok. 280x160cm. I na Twoich rzutach ściany wyglądają na zbyt grube - muszą mieć te 15cm? Ja rysowałam o grubości 12cm.

  13. #13

    Domyślnie

    Fajna opcja Muszę sprawdzić w umowie kupna czy nie ma tam wzmianki o grubości ścian, chyba że z automatu wskoczyło mi 15cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony