dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła 9kw czy 14kw

    Witam

    Dostałem ofertę na pompy ciepła 9kw oraz 14kw. Pytanie jest następujące: jaką wybrać i dlaczego?

    - domek ma ok. 120-130m2,
    - położony w centralnej Polsce,
    - ogrzewanie podłogowe,
    - taryfa g12w,
    - 4 osobowa rodzina,
    - budynek jest całkowicie modernizowany(15cm grafit na ściany i podłogi, 30cm pod dach), wybudowany był w latach 60.,

    Początkowo chciałem grzać w taniej taryfie czyli pompa 14kw, jednak inny wykonawca powiedział mi, że lepiej przejść na g11 i nie grzać nocą, pompa 9kw. Jesteście w stanie powiedzieć jaka opcja jest lepsza dla tego budynku?

    Chodzi oczywiście po PC PW
    Ostatnio edytowane przez Kodzak ; 19-07-2017 o 16:08

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam,
    fajnie Kolego Kodzak ,że chcesz PC sobie zamontować-ale proszę ,poczytaj parę wątków na tym forum (np) i wtedy zarzuć jakimś pytankiem.
    80-90% odpowiedzi na Twoje pytania tam padnie (wiele osób już o podobne rzeczy pytało).
    Pytania zbyt ogólne mogą przejść bez echa , lub któryś z "krewkich" kolegów coś Ci niewybrednego palnie.
    Czytaj Waść i wtedy pytaj.
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #3

    Domyślnie

    Temu wykonawcy co poleca g11 bym podziękował. Bo co niby dzięki temu będzie lepiej?

  4. #4

    Domyślnie

    pewnie nie trzeba będzie tak dużego zbiornika na magazynowanie wody w tańszej taryfie

  5. #5

    Domyślnie

    Jakiej wody?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witam,
    fajnie Kolego Kodzak ,że chcesz PC sobie zamontować-ale proszę ,poczytaj parę wątków na tym forum (np) i wtedy zarzuć jakimś pytankiem.
    80-90% odpowiedzi na Twoje pytania tam padnie (wiele osób już o podobne rzeczy pytało).
    Pytania zbyt ogólne mogą przejść bez echa , lub któryś z "krewkich" kolegów coś Ci niewybrednego palnie.
    Czytaj Waść i wtedy pytaj.
    pzdr
    Uwierz, że przeczytałem. Większość grzeje w II taryfie, dlatego chciałem jeszcze podpytać dlaczego i czy tak duża pompa zda tutaj egzamin. W instalacji będzie ok. 1000 m rury fi 16.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kodzak Zobacz post
    Witam

    Dostałem ofertę na pompy ciepła 9kw oraz 14kw. Pytanie jest następujące: jaką wybrać i dlaczego?

    - domek ma ok. 120-130m2,
    - położony w centralnej Polsce,
    - ogrzewanie podłogowe,
    - taryfa g12w,
    - 4 osobowa rodzina,
    - budynek jest całkowicie modernizowany(15cm grafit na ściany i podłogi, 30cm pod dach), wybudowany był w latach 60.,

    Początkowo chciałem grzać w taniej taryfie czyli pompa 14kw, jednak inny wykonawca powiedział mi, że lepiej przejść na g11 i nie grzać nocą, pompa 9kw. Jesteście w stanie powiedzieć jaka opcja jest lepsza dla tego budynku?

    Chodzi oczywiście po PC PW
    Witam,
    Po informacjach jakie podałeś trudno jednoznacznie dobrać moc urządzenia. Budynek niby nie jest duży, ale to stare budownictwo i jakość docieplenia nie są jasnym wyznacznikiem, jaka powinna być moc pompy ciepła.

    W naszej ofercie znajduje się kilka opcji rozwiązania, które mógłbym Ci polecić, ale zdecydowanie bardziej precyzyjne będzie zweryfikowanie Twoich ofert z ofertą firmy Viessmann - skorzystaj z oferty na nasza bezpłatną wycenę, lub zaproś specjalistę z firmy partnerskiej, który po wizji lokalnej z pewnością zaproponuje Ci odpowiedni system - to nic nie kosztuje, a z pewnością Cię uspokoi.

    Pozdrawiam i zachęcam do dalszej dyskusji. Pozostaję do dyspozycji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kodzak Zobacz post
    Witam

    Dostałem ofertę na pompy ciepła 9kw oraz 14kw. Pytanie jest następujące: jaką wybrać i dlaczego?

    - domek ma ok. 120-130m2,
    - położony w centralnej Polsce,
    - ogrzewanie podłogowe,
    - taryfa g12w,
    - 4 osobowa rodzina,
    - budynek jest całkowicie modernizowany(15cm grafit na ściany i podłogi, 30cm pod dach), wybudowany był w latach 60.,

    Początkowo chciałem grzać w taniej taryfie czyli pompa 14kw, jednak inny wykonawca powiedział mi, że lepiej przejść na g11 i nie grzać nocą, pompa 9kw. Jesteście w stanie powiedzieć jaka opcja jest lepsza dla tego budynku?

    Chodzi oczywiście po PC PW
    Jeszcze zależy jaka pompa 9kW i jaka 14kW,
    Niedawno się rozpisywałem że pompa Panasonic T-CAP 9kW jest mocniejsza od Nibe 16kW.
    Ogólnie też kilka razy słyszałem pytanie o grzanie w G11, że niby w nocy jest zimniej i pompa ma gorsze COP.
    No i tak to prawda,
    tylko że w nocy prąd jest o połowę tańszy!, a COP na pracy nocnej jest tylko nieznacznie mniejsze.
    Niektórzy nie są tego świadomi i proponują grzanie w dzień.

    Grzanie w g11 też często jest sensowne gdy mamy cienki anhydryd albo grzejniki, ale przy normalnej podłogówce która dobrze kumuluje ciepło to tylko G12w.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kodzak Zobacz post
    Uwierz, że przeczytałem. Większość grzeje w II taryfie, dlatego chciałem jeszcze podpytać dlaczego i czy tak duża pompa zda tutaj egzamin. W instalacji będzie ok. 1000 m rury fi 16.
    No tak , tylko pytanie czy te moce są przy niskich temp ?
    Żeby coś uczciwie porównać , należy wprowadzić wspólny mianownik.
    Jak już to wszystko porównasz , to są zmienne :
    -upodobania domowników
    -zima w danym sezonie
    Generalnie wszyscy mamy tendencję do brania zapasu- jak czasem wejdziesz w T1 , to nie stracisz za dużo.
    Z moich obserwacji chęć grzania w T2 powoduje znaczne przewymiarowanie PC- jeśli to nie za duży koszt , to ok...
    Ale to moje zdanie
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    zaczniji od zrobienia OZC
    poza tym 30 pod dach? trochę mało, zwiększ do 40

    bez OZC nie ma sensu mysleć... i przelicz sobie koszty na g12w - jakby nie patrzeć wyjdzie ci opłacalnie...
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem pompy ciepła, zachęcam wcześniej zlecić wykonanie OZC dla budynku, co pozwoli na dobór pompy ciepła o optymalnej mocy. Odnośnie wyboru mocy pompy ciepła, należy również przeanalizować wszystkie aspekty związane z zapotrzebowaniem na energię budynku, mocy wymaganej na podgrzanie CWU oraz taryfy. Zawsze bezpieczniej jest dobrać pompę o niższej mocy, ponieważ niedobór mocy będzie pokryty pracą dogrzewacza elektrycznego. Dobór pompy ciepła o niższej mocy jest zasadny również pod kątem niższej ceny zakupu samego urządzenia.
    W sprawie wyboru zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony