dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie Czy budować kmin w kotłowni?

    Hej, mam pytanie czy zamierzając mieć ogrzewanie gazowe kondensacyjnym kotłem warto budować komin? W przyszłości jak będzie dofinansowanie to może i pompa ciepła gruntowa. Na ten moment to raczej droga inwestycja.

  2. #2

    Domyślnie

    Droga inwestycja w sensie czego ? systemowy komin 8 m kosztuje 2500 zł. Ja też nie będę miał żadnego kotła, a ogrzewanie z sieci jednak jeden komin sobie robię, kto wie jakie pomysły urzędasom przyjdą do głowy za kilka lat.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Droga inwestycja w sensie czego ?
    Droga inwestycja dotyczy pompy ciepła
    kto wie jakie pomysły urzędasom przyjdą do głowy za kilka lat
    tez to biorę pod uwagę, że za kilka lat może byc różnie z opałem choć zmierza to raczej w kierunku ZERO węgla. Obecnie stoję przed dylematem ściana z silikatu czy ceramiki. Przeczytałem już chyba wszystkie posty i jeszcze mniej wiem. Najpierw w projekcie był BK, ekipa namawia na Porotherm a na forach zalecają coraz częściej silikat.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam z silikatu, też się wahałem na wszystkie strony. No i zamiast ceramiki wybrałem silikat.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    a możesz napisać co ostatecznie Cię przekonało do silikatu? Obecnie cena za 1m2 taka sama.

  6. #6

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ja wybrałem silikaty bo mają duże zdolności akumulacji ciepła, co przy obecnych metodach budowania (izolacja zewnętrzna) fajnie się sprawdza. Poza tym silikaty mają zdrową technologię produkcji - są neutralne dla użytkownika.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Najtańszy komin "na zapas", bez konkretnego przeznaczenia, to szacht z samych pustaków systemowych (35x35 cm). Do środka można potem włożyć co się chce...

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    to szacht z samych pustaków systemowych
    tez tak myslałem ale podobno wkładu ceramicznego potem sie nie zastosuje tzn. nie uszczelni welną tak jak to jest w gotowym systemie

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    tez tak myslałem ale podobno wkładu ceramicznego potem sie nie zastosuje tzn. nie uszczelni welną tak jak to jest w gotowym systemie
    Niekoniecznie zawsze musi być wełna....Są sytuacje, gdzie pustka powietrzna też dobrze izoluje. Można dać stal stopową, łatwiejszą w montażu, łatwiejszą podczas konieczności wymiany.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    a możesz napisać co ostatecznie Cię przekonało do silikatu? Obecnie cena za 1m2 taka sama.
    Co mnie skłoniło ... to że silikat to tylko 3 składniki wapń, piasek, woda, zmieszane, sprasowane w wysokiej temperaturze. Jak otworzyłem paletę bloczków to zapach jest świetny po prostu czuć takim hm jak to nazwać "oczyszczeniem", jeśli ktoś lubi zapach wapna, no ja lubię , ściana biała i równa. To z takich walorów zapachowych, a co do technicznych spraw to silikat jest bardzo wytrzymały, dobrze izoluje od hałasu, jest dość równy, w palecie N24 nie miałem ani jednego skrucha a przyjechały do mnie już dwa składy tj 36 palet po 64 bloczki (2300 bloczków), tylko N12 na ścianę działową w jednej palecie było połamanych hm 5 sztuk ale zużyto je na przewiązanie, tak więc żadna strata. Co do obróbki to tnie się całkiem dobrze dużym flexem, robi się nacięcie wokół a potem łupie i rozdziela się dość równo, nie trzeba specjalnej piły. Jedynie co do cienkiej spoiny to trochę żałuje że tak wybrałem, to nie do końca spełnia moje oczekiwania, wcale nie jest tak prosto i równo. Ale to może być wina ekipy, bo super murarzami to oni nie są i chyba ciężko trafić na takich co umieją murować na klej. Więc w razie czego daj normalną zaprawę. No i polecam Grupę Silikaty z fabryki w Leżajsku, to nasz produkt - polski. BK sobie odpuść to pic reklamowy.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony