dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie Jaki wybrac projekt?

    Jak wybrać projekt żeby potem domek był dla mnie funkcjonalny i jednocześnie nowoczesny. Czy podpowiedzi http://duda.info.pl/nasze-potrzeby.html są wg Was (którzy już mają tę część za sobą) są OK?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wojtek_Wisznia Mała

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Wisznia Mała
    Kod pocztowy
    55-114
    Posty
    330

    Domyślnie

    To musisz sobie sam odpowiedzieć co dla Ciebie jest funkcjonalne, co nie, co się podoba, co PASUJE do Twojej działki (wielkość, zorientowanie wg stron świata, zapisy planu miejscowego). Jeżeli kompletnie się na tym nie znasz to umów się na konsultacje z jakimś architektem, który później będzie robił adaptację gotowego projektu, który sobie wybierzecie - on najlepiej Wam poradzi.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Najlepiej jak się kupi projekt i go się zostawi bez większych zmian . inaczej szkoda kupować coś - co później tylko makulaturę tworzy.
    Kolega się teraz grzebie po dokumentacji - a z oryginału nic zostało... tylko zwiększa objętość projektu.
    Pracy wychodzi tyle, że lepiej narysować rzuty od nowa, aby było widać co i gdzie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    No właśnie mam już upatrzony projekt i nie chciałabym w nim nic zmieniać (http://duda.info.pl/projekt/projekt-domu-dom-na-tinos). Nie znam się za bardzo na tym wszystkim, ale jestem po wstępnej rozmowie z projektantem i rozjaśnił mi trochę sytuację, także jak ktoś szuka w tym temacie projektu itd to polecam tą firmę jak dalsza współpraca będzie się układała, a mam dobre przeczucia, będę informowała

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamemnon91 Zobacz post
    No właśnie mam już upatrzony projekt i nie chciałabym w nim nic zmieniać (http://duda.info.pl/projekt/projekt-domu-dom-na-tinos).
    Fajny. Fajnie też pokazuje, jak projektanci z nieznanych powodów i zapewne nie mając świadomości jakie to koszty generuje, ma wady użytkowe czy inne wymyślają dziwne rozwiązania.

    Tu fajnym przykładem jest komplikacja dachu. Zamiast prostego czterospadowego wykombinowany wielospadowy. To koszty wieźby, gąsiorów itd. Wyjdzie znacząco drożej, niż bez tego wymysłu.
    Do tego czemu to ma służyć? Kawałek zadaszenia nad wejściem i tarasem to bardzo dobry pomysł i niejeden właśnie taką modyfikację wprowadzał, gdy w projekcie katalogowym nie było go. Jak będzie padał deszcz, to będziesz się zastanawiała, jak sięgnąć do torebki po klucze bez odkładania parasola?
    Więc podstawowa zmiana, to prostokątny strop i dach kopertowy.
    Wygląda na wentylację grawitacyjną - też trzeba zmienić.
    Ten projekt to tylko rzut tak naprawdę, brak elewacji, sensownego opisu. Więc może się mylę, ale nie widzę drzwi tarasowych. To żeby z salonu wyjść trzeba iść przez wiatrołap? Podobnie trochę mała grubość ściany - 30cm. To <15 cm ocieplenia.
    Jeżeli to przeszklenie narożne w salonie jest na pełną wysokość, to cena może zaskoczyć.

  6. #6

    Domyślnie

    To jak nie chcesz nic zmieniać to co forumowicze mają napisać ?
    Nie znam się za bardzo na tym wszystkim, ale jestem po wstępnej rozmowie z projektantem i rozjaśnił mi trochę sytuację, także jak ktoś szuka w tym temacie projektu itd to polecam tą firmę jak dalsza współpraca będzie się układała, a mam dobre przeczucia, będę informowała
    doskonale - czekamy niecierpliwie na dalsze postępy i namiary na firmę

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Może naprowadzą mnie jednak na jakieś miejsca, w których powinnam pomyśleć o zmianach bo np może być niepraktycznie, albo niefunkcjonalnie?
    Nastawiam się na odpowiednie koszty, także wiem co mnie czeka

  8. #8

    Domyślnie

    Pokazany dom ma jedną łazienkę, dla mnie byłby to problem. Powinien być chociaż dodatkowy WC z umywalką. Nie wiem, jak liczną masz rodzinę, ale jeśli wszyscy razem rano będziecie wychodzić/wyjeżdżać, jedna łazienka to za mało. Jeden pokój ma ok 10 m2, to jest klitka. Jeśli to ma być pokój dla dziecka, to ono będzie tam spędzać dużo czasu, zapraszać kolegów, i 10 m2 to za mało. Jeśli chodzi o składowanie różnych rzeczy, to jest tylko kotłownia i ew łazienka.

  9. #9

    Domyślnie

    Może naprowadzą mnie jednak na jakieś miejsca, w których powinnam pomyśleć o zmianach
    To napisz coś o sobie - czy rodzina jest 6 czy 2 osobowa,dzieci są w jakim wieku a może ich nie ma. Działka wąska, szeroka, orientacja wg stron świata, ogrzewanie - gaz, groszek/pellet ?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Na razie rodzina składa się z 2 osób, dzieci brak, ale może rzeczywiście 1 łazienka to mało? Hmm i tutaj dziękuję, że mam teraz rozmyślenia odnośnie łazienki oczywiście najmniejszy pokój będzie pokojem "awaryjnym" w razie nawiedzin rodziców/znajomych.
    Działka ma 25x30 m, ogrzewanie - groszek. Dodatkowo będzie spory garaż, ale wolnostojący więc miejsce składowanie będzie

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Na razie rodzina składa się z 2 osób, dzieci brak, ale może rzeczywiście 1 łazienka to mało? Hmm i tutaj dziękuję, że mam teraz rozmyślenia odnośnie łazienki oczywiście najmniejszy pokój będzie pokojem "awaryjnym" w razie nawiedzin rodziców/znajomych.
    Działka ma 25x30 m, ogrzewanie - groszek. Dodatkowo będzie spory garaż, ale wolnostojący więc miejsce składowanie będzie

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    1 łazienka z WC to zdecydowanie mało, postaraj się dołożyć jeszcze osobne WC. Długa kąpiel blokuje łazienkę, kogoś przyciśnie i robi się nerwowo

    Groszek w takim mały domu, jeszcze energooszczędnym jest kompletnie bez sensu. Powietrzna pompa ciepła albo kable grzewcze, wtedy ci niepotrzebna taka duża kotłownia - masz miejsce na drugą łazienkę/WC. Resztę kotłowni wykorzystujesz na składzik albo pralnio-suszarnię (weź pod uwagę, że odkurzacza, mopa itp nie będziesz trzymać w garażu)
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Można podpowiadać, co naszym zdaniem będzie dobre, ale prawda jest taka, że to ty będziesz tam mieszkać i projekt domu, jak i sam domu musi tobie pasować. Najlepiej odpowiedzieć sobie na pytanie czy rozwiązania dla projektów nam pasują

  14. #14
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska
    Projekty Gotowe MURATOR

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kubary

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-225
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mój dom z układu i wyglądu jest podobny, ale różni się funkcjonalnością. Mam tak jak pisaliście m.in. 2 łazienki. Tylko korzystałem z projektu na zamówienie a anie gotowego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony