dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie kondensat wolf jaka optymalna krzywa grzewcza

    Witam kolegów wolf cgb 2 dom 220 m piec 24 kw dom ocieplony 20 styropianu wymienione okna na dachu pianka dom stary po modernizacji 1 podłogówka kuchnia 8 kaloryferów dom 2 drabinki łazienka oraz 1 kaloryfer w garażu . Wolfem palę od października brak doświadczenia . Posiadam kocioł zasobnik 120 l panel bm 2 i czujnik pogodowy . Temp ustawiona na 21,5 stała dobowa . Zużycie z grzaniem wody użytkowej przy temp +6 czy +8 dzień w nocy było około 0 wynosi 6m 3 gazu na dobę . Myślę że wynik chyba dobry ale mam pytanie . Jaką temp optymalną powinien grzać kocioł przy np +6 na zewnątrz . Serwis skorygował mi krzywą grzewczą z fabrycznej na swoją . W moim odczuciu coś nie gra kocioł grzeje 33 do 37 max 39 pod koniec osiągnięcia temp temp powrotu ma 29 stopni kaloryfery są letnie . Żeby zagrzać od 21,5 do 22,1 potrzebuje ok 30 do 40 minut . Temp spalin ma 35 stopni więc wygląda że kocioł powinien dobrze kondensować ale wolę się upewnić . Krzywa grzewcza w wolf to określenie 4 parametrów więc nie podam czy to 1.0 czy 1.2 mogę podać parametry w razie czego . Dzięki pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dla każdego domu optymalna będzie inna krzywa, więc sam musisz ją sobie dobrać.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.337

    Domyślnie

    Letnie kaloryfery jeszcze o niczym nie świadczą. Podaj lub opisz jak wygląda instalacja.
    Masz instalację łączoną podłogówki z kaloryferami więc napisz czy w instalacji jest zastosowany mieszacz i czy posiadasz czasem moduł sterowania mieszacza MM.
    Poza tym gdzie konkretnie znajduje się regulator BM2 i czy ma wyświetlacz tzw. moduł AM.
    Jeśli nie jest to moduł BM2 to czy w pomieszczeniu z podłogówką znajduje się jakikolwiek inny termostat pokojowy
    Jeśli nie wiesz za bardzo o co chodzi to zamieść zdjęcia wszystkich elementów kotłowni oraz szafki rozdzielacza z której wychodzą rurki do podłogówki i grzejników.

    Temperatury 36 do 39*C jeśli temperatura zewnętrzna oscyluje wokół +5*C lub 0*C są dość normalne jeśli wystarczają do utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniach, a czas podnoszenia temperatury w pomieszczeniu jeszcze o niczym nie świadczy.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 02-11-2017 o 09:28
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi . Nie posiadam mieszacza jedyna podłogówka którą.mam jest wpięta w zasilanie i tyle w tym pomieszczeniu mam też kaloryfer został zamontowany dla przewymiarowania instalacji . Na daną chwilę podłogówka zimna jak kocioł grzeje po 30 minut . Bm 2 z wyswietlaczem zamontowany na klatce schodowej na piętrze nie.ma tam kaloryfera . To chyba tyle co chciałem napisac . Z moich obserwacji dużo gazu idzie na grzanie wody . Przy temp aktualniej 5 m3 na dobe z wszystkim . Wode grzeje 3 razy temp zadana 50 stopni C .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony