dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Akrylować / silikonować okna?

    Drodzy forumowicze.

    Moja koleżanka wykańczając mieszkanie akrylowała wszystkie okna w mieszkaniu.
    W rozumieniu takim, że nakładała ten akryl wszędzie, gdzie rama okna styka się ze ścianą lub parapetem, aby uszczelnić i żeby nie ciągnęło od okien.
    Co o tym myślicie?

    Pierwsze słyszę o takiej praktyce i zastanawiam się, czy akrylować okna u mnie w domu...
    Przy okazji, czym się różni akryl od silikonu?
    Czemu ona akrylowała a nie silikonowała?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    sprawdź, która farba trzyma się jednego i drugiego
    wtedy zostaniesz oświecona

    no tak Monika
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    wow, Barbossa, odpowiedz godna forumowego kmiota

    Akryl do dobry uszczelniacz, ktory można przemalować. Z Silikonu wszystko zejdzie . ja oklejam okno tasmą 2mm od krawędzi sciany, aplikuje akryl, potem to maluje, zrywam tasmy i jest piekne odcięcie. Tak samo odcinam jedną sciane od drugiej w innym kolorze, z tym ze w tym przypadku kleje tasmę prawie na styku dwóch scian

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    nie zapomnieć po akrylowaniu pomaczac paluszek w płynie do naczyń i przejechać boby wyrównać i pozaklejać ewentualnie przerwy i nierówności zrobione przez pistolet
    też akrylowałam ... mój paluszek tydzień dochodził do siebie bidulek pozdzierany ... w zasadzie dwa paluszki , a odcisk od pistoleta też się chyba z tydzień trzymał

    koniecznie akrylem .... nie silikonem
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    wow, Barbossa, odpowiedz godna forumowego kmiota
    łaj?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    A ja silikonem pod kolor okien i jest git. .

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    nie zapomnieć po akrylowaniu pomaczac paluszek w płynie do naczyń i przejechać boby wyrównać i pozaklejać ewentualnie przerwy i nierówności zrobione przez pistolet
    też akrylowałam ... mój paluszek tydzień dochodził do siebie bidulek pozdzierany ... w zasadzie dwa paluszki , a odcisk od pistoleta też się chyba z tydzień trzymał

    koniecznie akrylem .... nie silikonem
    broń boże płynem. jezeli juz chcesz czyms maczac to tylko wodą i pędzelkiem.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    po czym wnosisz?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  9. #9

    Domyślnie

    po schodach

    Dlaczego uzywa sie płynu do mycia naczyń lub mydła? Otóż po to aby silikon dowolnie modelować oraz aby nie przyklejał sie ona nam do narzędzi tudzież palca. Akryl w odróznieniu od silikonu rozpuszcza sie w wodzie, nie trzeba więc stosować tu żadnych płynów bo jest to zupełnie bezcelowe. Sam akryl (biały) nie stosuje sie w odróżnieniu od silikonu jako warstwę wierzchnia bo jak ktos tu słusznie zauważył ma on tendencję do zółkniecia. Ja przy aplikacji aktylu nie używam nic oprócz palca.

    cos tam dzwoni tylko nie w tym kosciele

  10. #10

    Domyślnie

    Kochani, dzięki wielkie za odpowiedzi...
    Wystarczyło poczytać opakowania od akrylu i wszystko stało się jasne.
    Nakupowałam 4 sztuki, pewnie nie wystarczy, ale zobaczę, jak mi będzie szło...

    siggi&alka, nie jestem pewna czy dobrze rozumiem Twój sposób nakładania akrylu. Zaklejasz taśmą ścianę, a nie okno, tak? Żeby nie poplamić?
    Po nałożeniu malujesz na biało, tak, żeby się zlało z białymi oknami? Ściana już pomalowana, czy nie? Chyba niezbyt wiem, jak się za to zabrać...

    Łukasz Piekarz, mam zamiar tak zrobić jak kafle w rogach się fuguje... Tak chyba wystarczy. Nie chcę wjeżdżać akrylem ani na ścianę, ani na okno... Sam styk.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja tam nie wiem ... ale w kubeczku miałam wode zbiałym balsamem - płynem do naczyń i tym wyrównywałam akryl
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał monisien

    siggi&alka, nie jestem pewna czy dobrze rozumiem Twój sposób nakładania akrylu. Zaklejasz taśmą ścianę, a nie okno, tak? Żeby nie poplamić?
    Po nałożeniu malujesz na biało, tak, żeby się zlało z białymi oknami? Ściana już pomalowana, czy nie? Chyba niezbyt wiem, jak się za to zabrać...
    załóżmy ze masz wnęki okienne do pomalowania (tzw. glify). Przyklejasz na ramę okienną w odległosci 2-5mm od sciany tasmę dookoła okna (użyj 25mm tasmy firmy TESA). Potem w naroznik aplikujesz biały akryl, nie cisnij za mocno bo za dużo akrylu moze byc problemem. nie odcinaj końcówki z "dziubka" kartuszy. Potem małym paluszkiem jednostajnym ruchem rozłóż wycisnięty uprzednio akryl tak aby wypełnił wszystkie dziury, lekko wszedł na taśmę ale nie był widoczny na scianie w formie grubszej warstwy. jeżeli spod palca na scianie utworzyła sie widoczna warstwa akrylu, sciagnij ja palcem. nadmiar akrylu wytrzyj nie w spodnie tylko na bok przyklejonej tasmy. Uzywam akrylu firmy Soudal, testowałem wszystkie na rynku i chyba ten jako jedyny ma najmniejszy skurcz poprzez co po wyschnieciu farba na nim nie pęka. Weż teraz mały pędzelek, zanurz w farbie i przejedz po akrylowanych miejscach. resztę wnęki maluj małym wałeczkiem tzw "myszką". po pomalowaniu, kiedy farba jest jeszcze mokra zerwij delikatnie tasmę i ciesz sie swoimi idealnie odcietymi przejsciami. To samo możesz zrobic po montażu listew cokołowych czy też na futrynach . zasada jest zawsze ta sama. pamietaj zeby za długo nie trzymać tasmy z roztartym akrylem przyklejonej do czegokolwiek bo kiedy akryl przyschnie może odkleic ci sie razem z tasmą. to by było z grubsza tyle na temat akrylowania

  13. #13

    Domyślnie J.W.

    Witam,
    Czytam, czytam i ...
    Akrylujcie i po kilku latach płaczcie...
    W sumie wstawiłem w swoim życiu jakieś 1,5 tys. okien i zawsze był używany silikon, nie obyło się oczywiście bez wpadek(nowy pracownik).
    Generalnie chodzi o zachowanie się jednego i drugiego w czasie upałów, z moich doświadczeń wynika jasno że "kwaśny glut" bije na głowę akryl.
    Raz szef kupił akryl, i po 4 latach klient zadzwonił że woda mu zacieka na ścianę pod oknem.
    Co innego we wnętrzach, tam zawsze używam akrylu.
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    To kolego chyba zle czytasz albo masz ten silikon na oczach bo wlasnie chodzilo o akrylowanie we wnatrz a nie na zewnatrz okien.Ja mam akrylowane ale uzylem specjalnego akrylu do tego celu wlasnie przeznaczonego.

  15. #15

    Domyślnie

    akryl i używamy paleca( może być "fakowy")
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  16. #16

    Domyślnie

    Rzeczywiście...
    Sorki za kwas i zamieszanie

  17. #17

    Domyślnie

    Nic sie przeca nie stalo,brak uwagi przy czytaniu.

  18. #18

    Domyślnie

    Się obiecuję poprawić

  19. #19

    Domyślnie

    Z akrylem jest tylko jeden problem, po kilku latach wychodzi z niego cała woda, kurczy się i przy okazji odrywa farbę wokoło okna, trzeba to potem rwać i dawać od nowa. Im więcej damy wody przy arylowaniu tym bardziej się będzie kurczył i odłaził.Używałem różnych akryli Tytan,Soudal, Casto. I wszędzie to samo. 2-3 lata skurcz pęknięcia i robota od nowa. Ja bym jednak był za silikonem tylko trzeba go dać bardzo mało i nie pobrudzić ściany, bo farba nie będzie się trzymać.

  20. #20

    Domyślnie

    Eeee.... To znaczy, że mam za 2-3 lata znów to robić??
    To nie lepiej zobaczyć najpierw czy nam ciągnie od tych okien i jak nie ciągnie, to nie akrylować?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony