dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 194

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Najpierw że tańsza - okazuje się, że symbolicznie o ile w ogóle po uwzględnieniu kosztów transportu.
    Potem, że ma lepsze parametry termiczne - a nie ma.
    Teraz że mur jest lepszy, ale droższy.

    Oczywiście każdy wybierze co chce. IMO wszelkie wady BK znikają pod tynkiem. Użytkowo zostają same zalety. W czasie budowania też ma sporo przewag nad innymi materiałami. To, że jest miękki i łatwo się obrabia - to zaleta.

    .
    A tynk ma takie cudowne właściwości że nagle wytrzymałośc materiału kilkukrotnie wzrasta , polepsza się o kilka decybeli tłumienie hałasu , materiał przestaje być podatny na wilgoć i na grzyby/pleśń , wzrasta akumulacja ciepła a sam materiał nagle staje się "zdrowszy" ?

    Ja mieszkam od kilku lat w domu z gazobetonu i wiem jakie ma wady i zalety. Jakby był taki cudowny to nowy dom też bym wybudował z gazobetonu a nie męczył się i "polował" na silikat , tym bardziej że loklane hurtownie są u mnie "zawalone" gazobetonem ...

    Narzekasz że jest zimniejszy. Jest zimniejszy , bo jest ciężki i masywny a nie nadmuchany powietrzem jak gazoobeton , ale dzięki tej masywnosci można zastosować cieńszy bloczek i dać wiecej styropianu i zniwelować te gorsze właściwości i ciagle może mur być akceptowalna grubość .

    Co do silikatu to ma też jedna wielką zaletę że jest tak wytrzymały że można zamiast muru 24/25cm dac mur 15/18cm i dzięki temu zyskać GRATIS kilka metrów powierchni , ja zyskałem około 7m2.

    Widzisz jakoś deweloperzy którzy budują bloki a nawet mniejsze budynki stosują silikat i jakoś producenci silkatu nie narzekają na brak chętnych.
    Jak zamawiałem w listopadzie silikat to na silikaty z "grupy Silikaty" musiałbym czekać nawet do 2 miesiacy , bo jest tak olbrzymie zapotrzebowanie że fabryka nie nadążała ...

    Myślisz że deweloper nie liczy pieniedzy i jeśli mógłby zastosować matertiał którym możesz szuybciej budować , mieć niższe koszty transportu stooswał by silikat ?
    Nie ...

    Tyle że jakj firma buduje to musi przestrzegać norm i przepisów a według norm ściany muszą mieć tłumienie hałasu >= 50db a żaden gazobeton tego nie spełnia i nie może być stosowany do budowy budynków mieszkalnych (budowanych przez firmy) jak i użytecznosci publicznej ...

    W przypadku domków jednorodzinnych inwestora nie obowiązują te przepisy i dzięki tylko temu gazobeton się sprzedaje. Gdyby wprowadzono te normy to gazobeton przestałby się sprzedawać i zniknął by z rynku ...

    Gazobeton jest materiałem który lubią wykonawcy , bo szybko się muruje i obrabia i nawet amator moze murować i nie potrzbuje żadnego specjalistycznego sprzetu.

    Ale każdy wybiera co chce ,ale warto aby każdy inwestor znał wady/zalety materiałów a nie polegał na tym co sugeruje wykonawca , bo wykonawca zaproponuje ZAWSZE materiał który będzie dla niego najbardzije wygodny w murowaniuu i najszybszy w murowaniu ...

    Powiedz jaki procent inwestorów świadomie wybrało gazobeton i znało jego wady/zalety i mimo wszystko sami zdecydowali o tym materiale a jaki wybralo bo był w projekcie , sugerował wykonawca , sugerował KB ?
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 25-07-2017 o 07:55
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony