dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 194
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie Dom energooszczędny silikat?

    Hej, z wątków przeczytanych na forach można wnioskować, że ściana z silikatu to dobry wybór (akumulacja). W projekcie mam beton kom. , jednak jakoś najbardziej byłem zdecydowany na porotherm 25.
    Wyczytałem również, że dobrze jest postawic pierwszą warstwę ściany z BK a następne z ceramiki.
    Planowane ogrzewanie podłogowe powierzchni ok 170m2+poddasze do adaptacji.

    Teraz już nie wiem a czasu na decyzje coraz mniej. Co radzicie???

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    sam zdecyduj! Było to już tyle razy wałkowane i przez tyle lat, że wystarczy poczytać wątki na forum. Naprawdę, to nie boli!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    wystarczy poczytać wątki na forum
    oczywiście robię to.
    Jednak nie zmienia to faktu, że zdania są podzielone i coraz większy mętlik w głowie. Mnie samo gdybanie, "owczy pęd", itp nie interesuje. Tylko strona praktyczna.
    Liczę na to, że nowi użytkownicy tych "systemów" mogą coś nowego wnieść w temacie tzn. czy ich wybór był trafny czy nowy dom budowali by inaczej.

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro w kilkudziesięciu dyskusjach zdania są na ten temat podzielone, to dlaczego uważasz, że akurat tutaj nie będą? Ja biorę silikat, a Ty bierz co chcesz.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja wlasnie buduje z silikatu n18 z pierwszą warstwą Thermopora 18,8 zasypanego perlitem.I na dzień vdzisiejszy znów wybrałbym ten materiał.Wszyscy są zadowoleni, bo ja mam mocny materiał, murarz bo dobrze mu się cieło i szybko murowało i wszyscy są happy.Wprowadze się to jeszcze raz wyrażę opinie czy jestem zadowolony.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Ja wlasnie buduje z silikatu n18 z pierwszą warstwą Thermopora 18,8
    a murowaliście silikat na zaprawę czy klej?

    P.S.
    zdaniem niektórych w związku z tym, że każdy temat był poruszony na forum to juz nowych wątków nie trzeba zakładać.
    Ostatnio edytowane przez tinjap ; 20-07-2017 o 16:23

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    na zaprawę klejową.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak gorsze U przegrody, nawet przy wyższej akumulacyjności, wpływa na energooszczędność?
    Zmiana mojej ściany z BK 24 cm na silkę 18 oznacza pogorszenie U z 0,124 do 0,151.
    I tak zmienia energooszczędność:
    BK:


    Silka:




    Czyli silka zwiększa zapotrzebowanie na ciepło o 7% to oznacza, że silka != energooszczędność.
    Może, dzięki akumulacyjności, trochę nadrobić jeżeli chodzi o koszty ogrzewania dla grzejących prądem w taryfach dwustrefowych, dzięki mniejszemu zużyciu w droższej strefie. Ale czy nadrobi te 7%? Wątpię.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LenaEkoBK.jpg
Wyświetleń:	1203
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	393484   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LenaEkoSilka.jpg
Wyświetleń:	1199
Rozmiar:	37,9 KB
ID:	393485  

  9. #9

    Domyślnie

    I dlatego będziesz mieszkał w domu z ytonga przy torach kolejowych. Byle tylko się cyferki w excelu zgadzały.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    no tak ale sillikat 18 jest tańszy od BK co teoretycznie można wykorzystać na dodatkową izolację (tylko pewnie nie te 7%). BK fajny jest względem U ale jego izolacja akustyczna i akumulacja już niefajna.

    Piszę jako teoretyk gdyż nie mieszkałem w domu z tych produktów

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    I dlatego będziesz mieszkał w domu z ytonga przy torach kolejowych. Byle tylko się cyferki w excelu zgadzały.

    Poza tym silikat 18cm jest tanszy od ytonga.
    Powinno wystarczyc na 3-4 cm grafitu..

    A wówczas energooszczedność jest podobna, akustyka i akumulacyjnosc lepsza.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-07-2017 o 17:29
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Poza tym silikat 18cm jest tanszy od ytonga.
    Silka 15szt x 3,18=47,7m2 muru
    BK 7szt x 6,85 = 47,95 muru

    Wygląda, że masz rację. Droższa o całe 0,5%.

    Ale... Dolicz zaprawę (silka ma więcej spoin, bo mniejsze bloczki, więc pójdzie więcej) i materiał wychodzi drożej. I jeszcze jest cięższa, więc i transport droższy.

    http://allegro.pl/silka-e-18-xella-s...868867690.html
    http://allegro.pl/beton-komorkowy-ga...872930289.html

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    ok w takim razie dlaczego nie z Porotherm 25 ciezar własny spory ok 18kg i akustyka tez niezła.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam sciany na klej, N18 pozwoliło mi mieć dom wiekszy o ponad 9 m2 w środku, równe ściany oraz łatwość wieszania ciezkich przedmiotów.Podobno lepsza akumulacyjność, murarze w 3dni postawili pietro, mimo iż miałem wadliwą partię to odpadów było może pół taczki.
    Minusem jest to że ciezkie to i na mały domek wejdzie 55 ton materiału.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Silka 15szt x 3,18=47,7m2 muru
    BK 7szt x 6,85 = 47,95 muru

    Wygląda, że masz rację. Droższa o całe 0,5%.

    Ale... Dolicz zaprawę (silka ma więcej spoin, bo mniejsze bloczki, więc pójdzie więcej) i materiał wychodzi drożej. I jeszcze jest cięższa, więc i transport droższy.

    http://allegro.pl/silka-e-18-xella-s...868867690.html
    http://allegro.pl/beton-komorkowy-ga...872930289.html
    Sprawdż dla Sil-pro, albo Grupy Silikaty.
    Spoiny ?o czym Ty piszesz ?
    Jaka jest wysokość bloczka Ytong ?
    Czyżbyś liczył spoiny pionowe ??

    Powierzcjnia spoin jest wręcz mniejsza (18cm !), więc jest szansa, że zaprawy pójdzie MNIEJ

    Kiedy ja budowalem, róznica w cenie sięgała 15%. Później wraz ze wzrostem zainteresowania silikatami wzrosla tez cena, tym niemniej uwazam, ze warto troche dopłacic do tego samego U, bo pozostale parametry są po prostu lepsze
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-07-2017 o 18:01
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    pytanie czy fundamenty to wytrzymają jeśli się takiego bloczka N18 nie umiejscowi na środku ławy a na jej skraju. Piszę jeśli ława była zbrojona pod pustaka 25 cm

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=Kaizen;7502057]Silka 15szt x 3,18=47,7m2 muru
    BK 7szt x 6,85 = 47,95 muru

    Wygląda, że masz rację. Droższa o całe 0,5%.

    Gdzie masz BK po 6,85?Solbet z dostawą na budowę to minimum 8 zł co daje 56 zl m2.A jak porownamy Ytonga to cena ok 70-72 zl m2.
    Silikat N18 to w detalu 2,80 szt x 18 daje 50,40 zł.
    Tramsport w cenie czyli oszczedzamy 5 zl x powiedzmy 200 m2 to 1000 zl a to jest 6 m3 styropianu grafitowego.
    Kleju na 23 palety zuzyli 21 worków więc tyle co do BK.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Gdzie masz BK po 6,85?
    Doczytałeś do końca mój post?

    A co do innych argumentów za czy przeciw danemu materiałowi, to takich tematów było sporo.
    A ten, w którym się wypowiadam jest o energooszczędności. I tu BK wygrywa w cuglach.

  19. #19

    Domyślnie

    Transport silikatów jest dość drogi, ja sprowadzałem bloczki prosto z fabryki i na tandem (zestaw) weszło ledwo 18 palet N24 i było na styk z dociążeniem, rozładunek też jest ciężki bo palety ważą dużo i trzeba mieć mocnego i sprawnego HDSa no i miejsce żeby tym zestawem wjechać jak najbliżej fundamentów. No i podjazd musi być solidny, ja wysypałem drogę gruzem inaczej wszystko się zapada, albo robią się koleiny po kolana. Silikat wcale nie wychodzi tanio, sam materiał owszem nie jest drogi, ale do tego dochodzi właśnie transport, palety (kaucjowane), do tego klej którego już poszła mi paleta, klej jest dość drogi bo musi być klasy M10 albo M15, ja chciałem biały więc już drożej niż szary o jakieś 2 zł na worku.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Doczytałeś do końca mój post?

    A co do innych argumentów za czy przeciw danemu materiałowi, to takich tematów było sporo.
    A ten, w którym się wypowiadam jest o energooszczędności. I tu BK wygrywa w cuglach.
    Gdybysmy mowili o scianie 1W to owszem. Ale jesli za oszczednosc na silikacie masz 5m3 styro, to i ten argument slabnie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony