dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 194
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Gdybysmy mowili o scianie 1W to owszem. Ale jesli za oszczednosc na silikacie masz 5m3 styro, to i ten argument slabnie.
    Ale jaką masz oszczędność, jak mur z silikatu jest droższy?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kaizen z całym szacunkiem doczytałem ze zrozumieniem
    Ja kupuje taniej niz 6,85 brutto ale.....
    Budujesz dom przy bramie zakładów???
    Ceny loco fabryka....
    U mnie naczepa platna na powrocie to 799 zl brutto(22 palety)
    Do tego kurs hds 18 palet do klienta na miejscu to minimum 300 zł.I z tego robi się cena.
    Ludzie zachwycają się ceną na allegro ale nikt nie pyta jakie to koszty transportu.
    Uwierz mi materiał kosztuje w fabryce połowę ceny sprzedaży a reszta to podatki i koszty transportu.
    Ytong w moje rejony liczy 950 zl netto za transport 24-tony policz ile to kosztuje do bloczka.A tira musisz rozładować na placu i potem wozić hdsem bo klienci chcą aby dowodzić po kilka palet i ustawiać palety tam gdzie majster sobie życzy.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I jaki jest sens oszczedzania na scianach całego domu 1000 czy 2000 zł kosztem gorszego materiału jak potem na kuchnie wydajecie 40 tyś bo w drogim renomowanym salonie jak taką samą wiejski dobry stolarz zrobi za 15 tyś.
    Sklady na scianach nie zarabiają ja na 2 hdsach ceramiki mam mniejszy zarobek niż jak ten sam klient przyjdzie i kupi xpsa, bitum, klej i folię bąbelkową na fundament.
    Ale jak kupi tanio ceramikę to jest duża szansa że zbuduje ze mną cały dom.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale jaką masz oszczędność, jak mur z silikatu jest droższy?
    Chlopie, przelicz sobie dla N18 i tym razem zrob to lepiej i moze nie licz spoin, ktorych przy sililacie jest mniej...
    I nie podawaj cen z Allegro, bo to mozna przy styro robic, gdzie powyzej minimum logistycznego transport jest gratis

    500kWh to 110zl na rok (gaz, przy pompie p-w jeszcze mniej)
    To juz nawet nie bawiac sie w zwiekszanie izolacji wolę zaplacic w roku 100zl wiecej i miec lepszy material w scianach....

    Rocznie, to ja kilkukrotnie wiecej na utrzymanie trawników wydaję....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-07-2017 o 19:51
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Budujesz dom przy bramie zakładów???
    Ceny loco fabryka....
    Takie oferty porównuję. Podaj inne, jak chcesz. Wyjdzie silka taniej?

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Uwierz mi materiał kosztuje w fabryce połowę ceny sprzedaży a reszta to podatki i koszty transportu.
    Nie wierzę. Miałem o tym poważną rozmowę z właścicielem składu, w którym się zaopatrywałem przy okazji tego tematu. Stwierdził, że ma maksymalne zniżki u producenta i cena, którą mi zaoferowano jest niższa, niż netto loco producent z jego zniżkami. A było to więcej (pomimo braku VAT) niż połowa ceny, którą finalnie płaciłem.

    Ale to ciągle nie temat tego wątku - tu mowa o energooszczędności. Nie o kosztach czy innych zaletach tego czy innego materiału.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    ale czemu jest walka BK z silikatem z pominięciem ceramiki?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jesli patrzylbym tylko pod względem energooszczednosci i nie patrzylbym na cenę to wybralbym ytonga 30 cm w klasie 400, i to mój(nie tylko mój) faworyt nr 2.Przeliczyłem koszty, zyski straty i wybrałem sciany 18 cm.Gdybym miał budować z silikatu 24 to wybrałbym 30 ytong.
    Ceramiki nigdy nie brałem pod uwagę.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Ceramiki nigdy nie brałem pod uwagę
    czemu?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    czemu?
    Jakie ma zalety? Ma ich więcej niż inne produkty?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bo jest krucha, czerwona, krzywa, dziurawa, trzeba murować na zaprawę,trzeba wszędzie kłaść grube tynki, trzeba skupić się jeśli coś ma być powieszone na ścianie,bo codziennie sprzedaje ceramikę,bo nie bo nie i już.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Jakie ma zalety? Ma ich więcej niż inne produkty?
    Ma dużo plusów....jest tania,jest tania, jest tania to już 3 argumenty, sasiedzi budują z ceramiki, buduje się od lat z ceramiki, ludzie lubią zwozić wywrotke piasku, paletę cementu i paletę wapna i ludzie z dziada pradziada lubią odgłos betoniarki i poprostu lubią machać łopatą.Niektorzy widzą też aspekt że niby zdrowe ciepłe i takie tam banialuki.
    Co nie zmienia faktu że 70% scian u mnie idzie ceramiki.I dobrze bo zaklad mam.blisko, dużo towaru na placu,a murarze już przywykli że 20% jest juz w paletach potluczone.
    Jak są popękane Solbety to składają reklamację a ceramika popekana to jakby kupując już się spodzewali uszkodzeń.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    bo nie bo nie i już.

    Jakie ma zalety? Ma ich więcej niż inne produkty?
    myslałem że to taki materiał pomiędzy BK a silikatem.
    Wienerberger w miarę prosty ale czerwony to fakt. Akumulacyjność, U, izolacja akust. - pomiędzy BK a Silikatem.
    Z parametrów wynika że DOBRA ceramika ok. Ale ja obliczeń na poziomie fizyki molekularnej nie robiłem - słaby jestem z tego. Dlatego też pytam tutaj.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Winerberger jest dobry ale....widziałem ostatnio oferte na 25-tke po 4,80 a wtedy odpada aspekt najtańsza.
    Jeszcze miesiąc temu sprzedawalem Leiera TH 25 po 3,59 to m2 wychodził 38 zł i to był najtańszy materiał na rynku.I w tym tkwi sukces tego produktu.

  14. #34

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia z czego zrobisz dom. Robisz z tego co ci pasuje. Możesz liczyć i liczyć zyski a potem otwierasz drzwi przy wypuszczaniu kota i cały zysk niknie.
    Ludzie robią domy energooszczędne,wybierają materiał na ścianę a potem wstawiają 50 procent okien jako przegrody no i oczywiście nie fiksy bo muszą je otwierać , robią kominek i wstawiają wentylację mechaniczną ....a potem opowiadają bzdury sąsiadom jak tanio i zdrowo mieszkają.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    widziałem ostatnio oferte na 25-tke po 4,80
    Ja mam ofertę raczej najtańszą w rejonie z cegOleśnicy 5.02 z dostawą. Pustak Robena tego dużego (18kg) 4,5zł ale musiałbym wziąć 7 palet więcej i 1 miesiąc czekania.
    H+H (BK) w takiej cenie jak wienerberger. Silikat tez w podobnej.

    Ludzie robią domy energooszczędne,wybierają materiał na ścianę a potem wstawiają 50 procent okien jako przegrody no i oczywiście nie fiksy bo muszą je otwierać , robią kominek i wstawiają wentylację mechaniczną
    Własnie zrezygnowałem z kominka a środki z niego mialem przeznaczyc na WM z reku ale skoro to nie ma sensu to sie tez zastanowię.

    Jeszcze miesiąc temu sprzedawalem Leiera...
    Ja tez miałem go kupić ale to podobno straszna kicha. Dlatego też paradoksalnie ludzie potem narzekają na ceramikę bo kupią najtańsza a ta pęka czy nie trzyma wymiaru, mostki termiczne itp. Nie wiem takie mam domysły.

    Po ostatniej wizycie w składzie budowlanym jak mnie to sprzedawca namawiał na BK (H+H) jaki to super a ceramika beznadziejna, myślę sobie że właściciele tych składów może mają większą marżę ze sprzedaży BK niż z ceramiki. Może się mylę i facet z czystej uprzejmości mi dobrze życzył....

  16. #36

    Domyślnie

    BK to ulubiony materiał wykonawcy i sprzedawcy.

    Lekki (dużo wejścia na Tira), duży , łatwy do obróbki. Buduje się szybko i komfortowo ...

    U mnie przy silikacie było ponad 17sztuk bloczków na m2 , przy gazobetonie 7sztuk.
    Jeden bloczek silkatu mimo że sporo mniejszy waży dużo wiecej niż dużo większy bloczek z BK ...

    W większości inwestor patrzy jaki jest materiał w projekcie domu i taki stosuje , albo taki co "poleca" wykonawca ...

    A jeszcze nie spotkałem wykonawcy który by polecał materiał który wymaga od niego duuuużo wiecej pracy i wysiłku ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    to by sie zgadzało cos na tych składach za bardzo chwalą BK, chyba że faktycznie taki dobry.

    A teraz załóżmy, że mam ścianę z silikatu to czy przy podłogowym ogrzewaniu gazowym nie będzie ona generować większych kosztów niż BK czy ceramika?
    Jak wiadomo silikat ma największą chłonność ciepła a wtedy kocioł pracuje na pełnych obrotach aby dał odpowiednia temperaturę.

    Np. w poniedziałek jest temp -10stopni i kocioł pracuje na 100% cały dzień aby ogrzać silikat i beton na podlodze - schodzi bardzo wiele paliwa. We wtorek jest +5 stopni więc kocioł przestaje pracować gdyż w ścianach jest zakumulowane ciepło. Wyziębia się przez to podlogówka a w środę znów -10 stopni i gaz na full. I tak cały sezon.
    Chodzi mi o to, że z tego co slyszałem aby grzanie gazem z podlogowką bylo ekonomiczne musi ten system cały czas pracować na wolnych obrotach aby nie było dużych skoków.

    Tak mi powiedzial instalator ale jak mają sie do tego ściany to nie wiem, tak tylko teoretyzuje.

  18. #38

    Domyślnie

    A masz w Polsce z dnia na dzień skoki temperatury z +5 do -10? Myślałem, że tylko Kaizen potrafi wymyślać takie teorie...

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przecież Kaizen na przykladzie swojego domu wyliczyl, ze różnica to jakieś 500kWh, czylu 100zl na rok

    A przy -10 kociol nie bedzie pracowal na 100%, moze na 30%.
    On nigdy nie bedzie pracowal na full.
    A za jeden dzien podlogowka nie wystygnie tak, zeby musiał ją jakoś specjalnie rozgrzewać.
    Nie myślisz w kategoriach domow energooszczednych
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Nie myślisz w kategoriach domow energooszczednych
    nie mam takiego więc nie wiem jaka to róznica względem tego z adoptowanego projektu, pomijając roczne zapotrzebowanie na kW

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony