dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Varo1978

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-251
    Posty
    2

    Domyślnie Dom sąsiada na mojej działce

    Witam serdecznie,
    Kupiłem działkę na granicy której stoi dom sąsiada. Swój dom muszę więc dokleić do domu obok (z lewej strony działki). Zrobiłem projekt, dostałem pozwolenie, zgłosiłem rozpoczęcie budowy i wszedł geodeta. Nagle okazało się, że dom sąsiada jest 47cm na mojej działce.
    Pytanie: Co mam teraz zrobić?
    Pewnie będę musiał zgłosić to do nadzoru budowlanego, tylko jakiej decyzji mogę się spodziewać?
    Pozdrawiam
    Maciej

  2. #2

    Domyślnie

    Ano takiej że sąsiad będzie musiał teraz odkupić od Ciebie jakąś część działki tak by jego dom stał na jego gruncie. Możesz wołać promocyjną cenę, albo wprowadzić się do pokoju . Tak czy owak nic nie zgłaszaj tylko postaraj się sprawę załatwić polubownie, jak ruszysz nadzory to będzie gmatwanina. Trzeba poszukać dokumentów, mapek i innych spraw.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Geodeta miał uprawnienia? Pytam serio...
    Ten sam geodeta robił mapę do celów projektowych?
    Ostatnio edytowane przez link2jack ; 20-07-2017 o 21:01
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Varo1978

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-251
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Dziękuję za odpowiedzi. Problem polega na tym, że osoba do której należy dom na granicy mojej działki zmarła rok temu i testament jest z tego co wiem na kilka osób więc sprawa spadkowa będzie się wlokła pewnie kilka lat. Co do geodety to niestety do celów projektowych robiła to inna osoba która oczywiście miała uprawnienia bo mapka została załączona do projektu i zatwierdzona przez urząd. Tak więc generalnie jest mega kicha. Jutro wracam z wakacji i pierwsze co to muszę się spotkać z geodetą, budowlańcem i nadzorującym. Musimy się zastanowić co dalej, ale będę wdzięczny za podpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Maciej

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że coś sam zaniedbałeś. Kupując działkę nie zadałeś sobie trudu dlaczego dom stoi w granicy działek, a dodatkowo czy stoi dobrze wystarczyła aktualna mapka od sprzedającego lub wizyta geodety przed zakupem..
    Zapewne okaże się, że dom jest z lat 70 tych XX w, a wtedy był kompletny chaos w geodezji. Obecne pomiary za pomocą GPS nałożone na stare mapy nie są tak dokładne i mamy to co mamy.
    Teraz będzie kłopot...szczególnie , że zamierzasz tam spędzić trochę czasu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Może to wina geodety który robił mapę do celów projektowych? Może tego drugiego geodety? Może jednak sąsiad postawił dom w ostrej granicy.... Zgłoś się do rzetelnego geodety.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony