dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał paprykarz18 Zobacz post
    .... ale pomieszczenia będą ładne, dobrze doświetlone.
    - i tego się "trzymaj" - domy nie projektuje się dla ich "pasywności" , ale dla użytkowników obiektu !
    Dla dużych przeszkleń łączących wnętrza z ich naturalnym zewnętrznym otoczeniem - jest X możliwości dla zastosowania wszelkich " łamaczy światła ", podcieni, ... czy choćby przemyślanych nasadzeń powodujących w danej lokalizacji rozpraszanie światła wchodzącego do wnętrza obiektu.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał paprykarz18 Zobacz post
    ..

    Może narobiłem błędów w obliczeniach?
    Pozdrawiam.
    Słaby jestem w obliczeniach, ale chwilkę dłużej zatrzymałem się na cenach. Movo - 100zł (a już szybciej 150) to raczej za mb a nie całe okno, czyli x min . Ciepły montaż (folie) - 16zł/mb to też bardzo niska stawka i raczej naiwnie jest wierzyć, że praca w niej zawarta będzie zadowalająca
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zawsze powtarzałem i będę powtarzał - okna to klucz do pasywności.
    A z hipotezą autora tematu się nie zgadzam! mija się z prawdą dość szerokim łukiem.
    Policz sobie dobrze dom w arkuszu kalkulacyjnym, to wyjdzie Ci że bez okien ma straty i jeszcze raz straty .. cały sezon...
    cdn

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar paprykarz18
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-506
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Słaby jestem w obliczeniach, ale chwilkę dłużej zatrzymałem się na cenach. Movo - 100zł (a już szybciej 150) to raczej za mb a nie całe okno, czyli x min . Ciepły montaż (folie) - 16zł/mb to też bardzo niska stawka i raczej naiwnie jest wierzyć, że praca w niej zawarta będzie zadowalająca
    Ceny trochę zaniżone, ale i tak się nie opłaca.


    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Zawsze powtarzałem i będę powtarzał - okna to klucz do pasywności.
    A z hipotezą autora tematu się nie zgadzam! mija się z prawdą dość szerokim łukiem.
    Policz sobie dobrze dom w arkuszu kalkulacyjnym, to wyjdzie Ci że bez okien ma straty i jeszcze raz straty .. cały sezon...
    cdn
    Policzyłem. W moim arkuszu jest wzięta pod uwagę również cena ściany oraz sezonowe straty wynikające z cieczki ciepła przez nią.

    Dom bez okien to straty cały sezon grzewczy - ale niewielkie straty. Za to latem za to brak problemu przegrzewania pomieszczeń i konieczności dodatkowych nakładów, aby do przegrzewania nie dochodziło (rolety/markizy/roślinność).

    Okno to większe koszty budowy, dodatkowe nakłady, ryzyko przegrzewania, a także wyraźnie ujemny bilans energetyczny w miesiącach zimowych. Jedynie można skrócić sobie sezon grzewczy - z energetycznego punktu widzenia to jedyny plus.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał paprykarz18 Zobacz post
    ...Okno to większe koszty budowy, dodatkowe nakłady, ryzyko przegrzewania, a także wyraźnie ujemny bilans energetyczny w miesiącach zimowych. Jedynie można skrócić sobie sezon grzewczy - z energetycznego punktu widzenia to jedyny plus.
    dlatego nie wstawiaj okien
    Czy ktoś CI broni mieszkać w domu bez klamek ?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał paprykarz18 Zobacz post
    Ceny trochę zaniżone, ale i tak się nie opłaca.




    Policzyłem. W moim arkuszu jest wzięta pod uwagę również cena ściany oraz sezonowe straty wynikające z cieczki ciepła przez nią.

    Dom bez okien to straty cały sezon grzewczy - ale niewielkie straty. Za to latem za to brak problemu przegrzewania pomieszczeń i konieczności dodatkowych nakładów, aby do przegrzewania nie dochodziło (rolety/markizy/roślinność).

    Okno to większe koszty budowy, dodatkowe nakłady, ryzyko przegrzewania, a także wyraźnie ujemny bilans energetyczny w miesiącach zimowych. Jedynie można skrócić sobie sezon grzewczy - z energetycznego punktu widzenia to jedyny plus.
    Chwali Ci się że chcesz policzyć ale do tego trzeba więcej danych... i trzeba policzyć bilans okna - który jest z wyjątkiem północy - zawsze na plus.

    Przerabiałem ten etap - jakieś 7-6 lat temu ... było minęło .. też przez chwilę miałem mylny wniosek - że okna są zbędne... - w nadmiarze ..

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar_mroz

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    dlatego nie wstawiaj okien
    Czy ktoś CI broni mieszkać w domu bez klamek ?
    Lubię to!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony