dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Krótsza i popękana krokiew. Prośba o opinię.

    Witam.

    Odebrałem segment w szeregu. Po wejściu na poddasze zauważyłem, że skrajna krokiew przy samej ścianie jest pęknięta praktycznie na całej długości oraz nie jest wsparta na podłodze jak pozostałe, a obcięta i poprzez prostopadłą deskę przybita 2 gwoździami do sąsiedniej krokwi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170716_122714.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	393565 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170716_115508.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	393566 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170716_115522.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	393567

    Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć zanim uderzę do developera czy to jest prawidłowe rozwiązanie? Bo mam poważne wątpliwości. Poza tym praktycznie wszystkie nakrętki na szpilkach łączących jętki z krokwiami dawały się odkręcać palcami.

    Dziękuje i pozdrawiam.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wojtek_Wisznia Mała

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Wisznia Mała
    Kod pocztowy
    55-114
    Posty
    330

    Domyślnie

    To pęknięcie to nic takiego - taki już urok drewna. To oparcie poprzez wymian, który z jednej strony przymocowany jest do sąsiedniej krokwi a z drugiej oparty pewnie na ścianie szczytowej też jest ok jeżeli oczywiście jest odpowiedniego przekroju (z tego co widać to chyba jest) i gwoździe są solidne i odpowiedniej długości (długości nie ocenisz).
    Zastanawiające jest po co tak to zrobili? Nie ma tam murłaty (belki na której opierają się krokwie)? O to zapytaj - zobaczymy co powiedzą? Zobacz też jak było w projekcie?
    Proponuję żebyś spróbował tym (wymianem) nieco ręką poszarpać - nie powinno nawet drgnąć. Jeżeli projekt nie przewidywał tego rozwiązania to zadbaj o wpisanie sobie tego do protokołu odbioru jako potencjalne miejsce przyszłych problemów, np. widoczne ugięcie płaszczyzny połaci.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Przekrój jest ok i nic się nie rusza. Wg mnie ten wymian jest tylko przymocowany do krokwi, a reszta wisi w powietrzu ale muszę to dokładnie sprawdzić. Zastosuję się do sugestii.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Na podstawie tych zdjęć trudno powiedzieć co spowodowało zastosowanie tego "elementu" bo z pewnością nie jest to wymian. Wymian powinien przechodzić przez ścianę do krokwi na sąsiednim segmencie. Wymian zawsze mocowany jest do dwóch krokwi aby umożliwić stabilne mocowanie jednej lub kilku krótszych krokwi dochodzących do niego. Najczęściej w ten sposób omija się kominy. Ja nie widzę elementów mocujących ten element ani krokwi do niego. Pęknięcie wzdłużne krokwi to efekt jej schnięcia. Świadczy o zastosowaniu mokrego niecertyfikowanego drewna. Wszystkie widoczne nakrętki należy dokręcić do wyczuwalnego oporu. Obawiam się, że przy murłacie nie zostały dokręcone. Wydaje się konieczne sprawdzenie zgodności wykonanej więźby z projektem. Radzę zażądać od dewelopera certyfikatu na drewno. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Po dokładniejszym sprawdzeniu okazuje się, iż ten wymian jest jednak oparty na ścianie (przechodzi na drugą stronę). Jest trochę podcięty od spodu co sprawiało wrażenie że "wisi" w powietrzu. Być może po drugiej stronie jest tak jak napisałeś - łączy się z tak samo skróconą krokwią. Sprawdzę to w projekcie.
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony