dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wpisowe za podłączenie do kanalizacji

    Witam
    Wczoraj kierownik Zakłądu Gospodarki w Urzędzie Gminy poinformował mnie że abym mógł podpiąć się do kanalizacji ogólnospławnej, muszę zapłącić na dzień dobry 2500zł. Ba! Gdybym kupił działkę wcześniej, tzn. wtedy kiedy kanalizacja była na etapie budowy i wcześniej miałbym zapłącić 4000zł!
    Rozumiem że wszędzie szukają pieniedzy, bo gmina biedna, ale czy mają podstawy prawne żądać takiej opłaty ode mnie. Oczywiście przyłącz kanalizacyjny mam wykonac na swój własny koszt plus opłaty comiesięczne za korzystanie.
    Pozdrawiam
    Pracownia konstrukcyjna
    Certo-projekt

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    te 2500zł to za projekt i zezwolenie. Na twoim terenie prawdopodobnie istniał społeczny komitet budowy kanalizacji.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    U mnie 2200 opłaty przyłączeniowej tj. tylko za zgodę na przyłączenie do sieci to x 2 bo 2200 za wodę i 2200 za kanalizę. Do tego na własny koszt projekt + budowa przyłaczy to nastepne parę tys. Przy okazji kanaliza w bramie a woda na płocie - tak że nawet nie trzeba nigdzie dociągać i jeszcze takie kuriozum że woda jest na działce tyle że tzw. ogrodnicza.

    Romi te 4000 tak trzeba minimalnie liczyć za wszystkie koszty przyłacza tj. opłata przyłaczeniowa (haracz) + projekt i uzgodnienia + wykonawstwo i materiały.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    u mnie gmina żądała 900 zł za pozwolenie przyłącza ale ponieważ sami ciągnęliśmy prawie 200m rur to uwzględnili nasze podanie i zwolnili nas od tej opłaty.

  5. #5

    Domyślnie

    Rzeczywiscie to chyba haracz. Ale widze że istnieją jakieś możliwości negocjacji. Częściowo przyłącz będzie obejmował również rozbudowę sieci (około 40m) więc może się uda coś opuścić.
    Ale czy ktoś się orientuje czy takie działanie Zakładu Komunalnego jest usankcjonowanie prawnie? Nie uczestniczyłem w Komitecie Budowy więc na nic się nie godziłem. Czy zakład odmówi mi możliwości przyłączenia jeśli nie zgodzę sie na taką opłatę?
    Pozdrawiam
    Pracownia konstrukcyjna
    Certo-projekt

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A dlaczego ma Ci nie odmówić? Reszta przeciez się składała, a ty byś chciał na tzw. krzywy ryj

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał romi_25
    Rzeczywiscie to chyba haracz. Ale widze że istnieją jakieś możliwości negocjacji. Częściowo przyłącz będzie obejmował również rozbudowę sieci (około 40m) więc może się uda coś opuścić.
    Ale czy ktoś się orientuje czy takie działanie Zakładu Komunalnego jest usankcjonowanie prawnie? Nie uczestniczyłem w Komitecie Budowy więc na nic się nie godziłem. Czy zakład odmówi mi możliwości przyłączenia jeśli nie zgodzę sie na taką opłatę?
    Haracz, haracz, tym bardziej, że wiele nowych inwestycji typu woda lub kanalizacja było dofinansowywane lub finansowane z różnych źródeł często z UE. Najbardziej dziwi mnie to, że kwota jaką płacili ludzie którzy na danym terenie mieszkali wcześniej była dużo niższa. Jeśli chodzi o 40 m to zapomnij nic pewnie nie odpuszczą bo to mało. Jeśli chodzi o odmowę to nie wiem, pewnie mogą odmówić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony