dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja mieszkania 43 m2

    Dzień Dobry,

    Zbliża się termin odbioru mojego pierwszego mieszkania i będę musiał zająć się jego wykończeniem i aranżacją. Dlatego też, po miesiącach czytania forum, postanowiłem założyć nowy temat. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, uwagi czy pomysły dotyczące urządzenia tego wnętrza.

    Mieszkanie będzie przeznaczone dla jednej osoby (przynajmniej na razie), która większość czasu spędza w pracy. Priorytetem dla mnie jest funkcjonalność i prostota wykończenia. Ponieważ jest to małe mieszkanie nie chciałbym go zagracać niepotrzebnymi rzeczami.
    Zdecydowanie nie jestem entuzjastą otwartych kuchni. Chciałbym raczej zamknąć ją całkowicie lub ewentualnie zostawić układ taki jaki można zobaczyć na planie. Na razie zamknięta kuchnia z zabudową w U wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem.
    Jeżeli w kuchni znalazłoby się miejsce na mały stół to jestem w stanie zrezygnować ze stołu w salonie.

    Jeżeli ktoś z forumowiczów zechciałby się podzielić się swoimi pomysłami na urządzenie tego wnętrza będzie to dla mnie bardzo pomocne.

    Ostatnio edytowane przez bajkosław ; 22-07-2017 o 20:20

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jo-anka

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-449
    Posty
    9

    Domyślnie

    Chętnie zobaczyłabym rzut Twojego mieszkanka, ale link do załącznika nie działa

  3. #3

    Domyślnie

    Spróbuj proszę odświeżyć stronę. Edytowałem post kilka razy w krótkim czasie żeby naprawić błędy z wyświetlaniem planu. U mnie teraz wygląda OK.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie rób zabudowy w kuchni w U tylko dwa równoległe ciągi - szafki narożne są drogie w sumie mało funkcjonalne.


  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jo-anka

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-449
    Posty
    9

    Domyślnie

    Elfir - w Twojej propozycji kuchni trochę zaburzony jest układ ciągu kuchennego. Albo źle interpretuję umieszczenie urządzeń?
    Mi osobiście takie układy szafek kuchennych kojarzą się w małymi, wąskimi kuchniami w blokach z wielkiej płyty. A to przecież nowe budownictwo - można podejść do sprawy bardziej... hmm... nowocześnie Z resztą, w mieszkaniu (póki co) dla jednej osoby nie potrzeba aż tak wiele szafek... bajkosław - dużo masz garnków i innych akcesoriów kuchennych?

    Ja bym zrobiła w układzie kuchni zamkniętej - szafki w "L" - kuchenka z widokiem przy oknie (jeśli elektryczna, bo na gaz będzie palniki "zwiewać") - i myślę, że można by tu zmieścić jakiś niewielki stolik z krzesełkami. Wtedy w salonie masz przestrzeń dzienną, sale kinową - czy co tam wymyślisz. Ładny, duży taras można zaaranżować na "letnią jadalnię".

    Druga wersja - otworzyć jednak tą kuchnię, naszą "L-kę" z poprzedniej wersji rozbudować o barek - półwysep (może być trochę wyższy niż szafki kuchenne, wtedy zasłoni pełny zlew, jak nie pozmywasz ). Postawić wypasione krzesełka - hokery, zrobić w pobliżu szafkę na wino (ach! rozmarzyłam się!) A na tarasie duży stół na imprezki "pod chmurką".

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzucik.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	393646

    Mam nadzieję, że coś widać na moim rysuneczku?


    EDYCJA: Po krótkim namyśle, jednak cofam pomysł z kuchenką pod oknem - ze względów użytkowych. Jednak to lepsze miejsce na zlew No i w tym momencie moja idea ciągu kuchennego legła w gruzach...
    Ostatnio edytowane przez jo-anka ; 23-07-2017 o 09:29

  6. #6

    Domyślnie

    Elfir, podoba mi się układ salonu, który zaproponowałaś. Nie sądziłem, że może się w nim zmieścić taki duży narożnik.
    Zdradzisz jaki jest cel przesunięcia drzwi do sypialni? Wydaj mi się, że i tak tą przestrzeń może być ciężko zagospodarować.

    jo-anka, masz rację - nie mam zbyt wielu akcesoriów kuchennych. Ciekawy układ kuchni ale kuchenka przy oknie jakoś mnie nie przekonuje. Nad zlewem w tym miejscu jeszcze mógłbym się zastanowić chociaż też nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania.

    Zastanawiam się jeszcze nad tego typu rozwiązaniem

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jo-anka

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-449
    Posty
    9

    Domyślnie

    Może coś takiego... ? Zdjęcie znalezione w internetach. Chyba pasuje do układu Twojej kuchni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	130727_770bb3cf-c8c9-4823-8d16-473d62d77c19_crop_1050_590_-kuchnia-styl-skandynawski.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	393651

    Po prawej - zlew i lodówa, po lewej płyta, a pod oknem miejsce do jedzenia. Sprytne to - szkoda, że sama nie wpadłam na taki układ!

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Super to wygląd. Zastanawiam się tylko czy to się zmieści po prawej stronie. Lodówka, zlew, zmywarka 45 i to miejsce do jedzenia. Jaką głębokość powinien mieć taki blat pod oknem?
    Pasowałyby mi nawet różne poziomy tych blatów tak jak to jest na zdjęciu bo okno będę miał tylko na wysokości 85 cm.
    Tylko czy w takim układzie zyskując to miejsce do jedzenia pod oknem nie traci się szafek, które są po bokach?
    Ostatnio edytowane przez bajkosław ; 23-07-2017 o 10:54

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo-anka Zobacz post
    Elfir - w Twojej propozycji kuchni trochę zaburzony jest układ ciągu kuchennego. Albo źle interpretuję umieszczenie urządzeń?
    Na pewno mniej wygodny od typowego ciągu, gdzie płyta i zlew sa na jednym blacie. Ale kuchnia jest za krótka. Gdyby jednak kuchenkę wstawić obok zlewu, zabraknie przy zlewie blatu roboczego.

    Kuchenka pod oknem generuje problem zapryskanych okien. Trudniejszy jest też dostęp do samego okna. A chciałam, by w sytuacji gdy otwarte są drzwi do kuchni, wchodząc do mieszkania pierwszym widokiem nie był blat roboczy tylko okno.

    Tutaj podobny układ dwurzędowej kuchni (tylko na odwrót zlew i płyta):


    a tutaj płyta i zlew po jednej stronie, ściśnięte i blat roboczy naprzeciwko:



    I podobna kuchnia:


    ******
    Bajkosław - dlaczego przesunęłam drzwi do sypialni - bo tworzył się po dołożeniu szafy w sypialni długi ciasny korytarzyk. Kiepsko to wizualnie wygląda.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-07-2017 o 12:23

  10. #10

    Domyślnie

    Podwójny ciąg kuchenny z wykorzystaniem stołu i wysokiej zabudowy










    Taki aneks wcale nie musi przypominać ciasnych kuchni w blokach... wystarczy zrezygnować ze ścianek i otworzyć aneks na salon. Zyska wtedy trochę oddechu.

  11. #11

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    "Zdecydowanie nie jestem entuzjastą otwartych kuchni. "

    Ja także. Pokój jest na tyle duży a kuchnia z własnym oknem, by otwieranie nie było konieczne.

  13. #13

    Domyślnie

    Anika1003 bardzo ładnie wyglądają te zdjęcia, ale obawiam się, że u mnie taki układ się nie sprawdzi. Przykro mi to stwierdzić, ale nie jestem perfekcyjnym panem domu
    Podobny układ mam teraz w wynajmowanym mieszkaniu i gdy teraz spojrzę na aneks to widzę zlew pełen naczyń, brudną kuchenkę, blat z rozsypaną mąką itd.
    Wolałbym mieć to za ścianą. Nawet kosztem wąskiej, ciasnej kuchni.
    Przy zakupie mieszkania oddzielna kuchnia była dla mnie jednym z podstawowych kryteriów.

    Coraz bardziej przekonuję się do kuchni dwurzędowej. Tylko zastanawiam się nad tym czy lepiej żeby:
    - po lewej był zlew i lodówka, a po prawej kuchenka i miejsce do jedzenia
    - po lewej był zlew i kuchenka, a po prawej lodówka (mniej więcej na przeciwko zlewu) i miejsce do jedzenia.
    A może ktoś ma jeszcze inny pomysł jaki układ może być najbardziej funkcjonalny?
    Dodam jeszcze tylko, że posiadanie piekarnika w wysokiej zabudowie nie jest dla mnie ważne.

  14. #14

    Domyślnie

    Witam przygotowałam propozycje w programie ikea. na scianach po lewej proponuje polki, po prawej w zabudowie kolo zlewu jest zlewozmywarka. po prawej w zabudowei wiszacej szafki na szklanki i takie tam. dodatkowo kolo okna jest blat z krzeslem. w razie potrzeby wiekszej ilosci miejsca do skladania rzeczy, moza dokupic szafki wiszace na lewa strone. Kolorostyka jest przykladowa, moze byc dowolna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2017-07-31 o 13.37.03.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	394003
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2017-07-31 o 13.36.52.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	394004

    Jezeli jest Pan zainteresowany i podoba sie moge nawet przygotowac wycene takiej kuchni. Prosze o info na maila [email protected]

    Pozdrawiam
    Katarzyna
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 31-07-2017 o 12:42

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    program ikea sam zlicza koszty kuchni

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    program ikea sam zlicza koszty kuchni
    tak zgadza się i moge przeczytac badz wydrukowac te koszty, bo na zdjeciu ktore zamiesciłam przeciez ich nie widac

  17. #17

    Domyślnie

    Dziękuję za propozycję.
    Właśnie tego typu układ na razie najbardziej mnie przekonuje. Teraz muszę tylko pomyśleć nad optymalnym rozmieszczeniem wszystkich sprzętów. Na przykład wydaje mi się, że dobrze byłoby odsunąć trochę zlew od lodówki nawet kosztem ilości szafek po prawej stronie.

    A co myślicie o usunięciu drzwi do kuchni w tym mieszkaniu?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajkosław Zobacz post
    Dziękuję za propozycję.
    Właśnie tego typu układ na razie najbardziej mnie przekonuje. Teraz muszę tylko pomyśleć nad optymalnym rozmieszczeniem wszystkich sprzętów. Na przykład wydaje mi się, że dobrze byłoby odsunąć trochę zlew od lodówki nawet kosztem ilości szafek po prawej stronie.

    A co myślicie o usunięciu drzwi do kuchni w tym mieszkaniu?

    w mojej propozycji nie ma drzwi. drzwi zabieraja przestrzen a wcale nie chronia przed kuchennymi zapachami, bo jak trzeba wyjsc z kuchni to po otwarciu drzwi zapachy wylatuja. okno napewno pomoze wywietrzyc zapachy

    co do zlewu to nie przeszkadza przy lodowce, po drugie jak sie ma zmywarke to wystarczy mala komora ktora w 60cm szafce mozna wywiercic przesunieta do sciany nastepnej szafki.

    jezeli chce Pan uniknac sterty naczyn w zlewozmywaku, to najlepsza opcja zmywarka i maly zlew zeby nie kusilo odkladac tam naczynia. ja tak mam i naprawde daje sie utrzymac porzadek. nie ma potrzeby rezygnowac z szafek. w mojej propozycji jest ich duzo i jeszcze ma Pan stol blatowy z krzeslem do porannej kawy po lewej stronie

    co do rozmieszczenia sprzetow, to zachowana jest tu zasade od kuchenki krok do lodowki i do zlewu, zmywarka kolo zlewu i blatu roboczego
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 06-08-2017 o 19:33 Powód: to bylo moje mieszkanie a nie zaden spam

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki Waszej pomocy i kilku dniom namysłu zdecydowałem się na układ podobny do zaproponowanych przez Elfir i mojpomyslnadom.
    Po prawej od wejścia będzie lodówka, a potem szafka (możliwe, że minimalnie węższa niż standardowa), zlew i zmywarka przy oknie. Nad tym wszystkim szafki wiszące do sufitu.
    Po lewej od wejścia miejsce do szybkiego zjedzenia śniadania, które będzie też służył za blat roboczy (około 140 cm długości), szafka, kuchenka (mniej więcej na przeciwko zlewu) i przy oknie szafka. Na górze jedynie okap nad kuchenką.

    Macie jakieś uwagi do tych pomysłów? Może coś Wam się nie podoba?
    Jedyne nad czym ja się jeszcze zastanawiam to czy nie zrezygnować z blatu do jedzenia. Jest trochę wciśnięte na siłę ale bardzo chciałbym mieć takie miejsce.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dałabym miejsce do jedzenia jednak bliżej okna.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony