dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    też myślałem długo nad takim rozwiązaniem:
    prawa strona od drzwi: zmywarka, zlew, szafka i lodówka przy oknie. A nad tym szafki wiszące do sufitu.
    lewa strona od drzwi: wysoka zabudowa (z piekarnikiem lub jako miejsce do przechowywania wysokich przedmiotów), szafka, kuchenka, szafka, miejsce do jedzenia (80 cm przy oknie)

    Tutaj też kuchenka wychodziła w fajnym miejscu prawie na przeciwko zlewu i miejsce do jedzenia było przy oknie. Tylko nie podobało mi się miejsce na lodówkę przy oknie

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajkosław Zobacz post
    Dzięki Waszej pomocy i kilku dniom namysłu zdecydowałem się na układ podobny do zaproponowanych przez Elfir i mojpomyslnadom.
    Po prawej od wejścia będzie lodówka, a potem szafka (możliwe, że minimalnie węższa niż standardowa), zlew i zmywarka przy oknie. Nad tym wszystkim szafki wiszące do sufitu.
    Po lewej od wejścia miejsce do szybkiego zjedzenia śniadania, które będzie też służył za blat roboczy (około 140 cm długości), szafka, kuchenka (mniej więcej na przeciwko zlewu) i przy oknie szafka. Na górze jedynie okap nad kuchenką.

    Macie jakieś uwagi do tych pomysłów? Może coś Wam się nie podoba?
    Jedyne nad czym ja się jeszcze zastanawiam to czy nie zrezygnować z blatu do jedzenia. Jest trochę wciśnięte na siłę ale bardzo chciałbym mieć takie miejsce.
    blat tez sugeruje pod oknem. nie jest wcisniety na styk, przy takiej ilosci szafek ze wszystkim sie Pan pomiesci. ja mam 80cm blatu roboczego i wszystko jestem w stanie zrobic, a po zakonczonej pracy na blacie nie stoi nic. kwestia pilnowania sie zeby zawsze odkladac rzeczy na swoje miejsce.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajkosław Zobacz post
    też myślałem długo nad takim rozwiązaniem:
    prawa strona od drzwi: zmywarka, zlew, szafka i lodówka przy oknie. A nad tym szafki wiszące do sufitu.
    lewa strona od drzwi: wysoka zabudowa (z piekarnikiem lub jako miejsce do przechowywania wysokich przedmiotów), szafka, kuchenka, szafka, miejsce do jedzenia (80 cm przy oknie)

    Tutaj też kuchenka wychodziła w fajnym miejscu prawie na przeciwko zlewu i miejsce do jedzenia było przy oknie. Tylko nie podobało mi się miejsce na lodówkę przy oknie
    sugerowalabym troche to uporzadkowac. lewej strony nie ruszamy tak jak w moim projekcie. a prawa jezeli chce Pan kuchenke wysoko, to dac w kolejnosci po prawej lodowka kolo "komina" zlew, kolo niego zmywarka 60cm (lub 45cm) i nastepnie przy oknie zabudowa wysoka z piekarnikiem i mikrofala. blatu przy zlewie trzeba niewiele, a daje to uporzadkowana przestrzej. tzn. po prawej wysoka zabudowa i malo robocza, po lewej niska z blatem roboczym, bo gotuje sie przy kuchence a nie przy zlewie. prosze podeslac adres mailowy to podesle link zeby mogl sobie Pan to zobaczyc na zywo, co gdzie jest.


  4. #24

    Domyślnie

    Bedzie mogl Pan w tym projekcie porownac cene mebli u stolarza a cene mebli z ike....
    cena moze byc inna jak sie zamieni szuflady maximera na forvara (moim zdaniem te drugie tez sa dobre), maximera sa lepsze do bardzo ciezkich rzeczy,
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 17-08-2017 o 08:39

  5. #25

    Domyślnie

    Faktycznie, wygląda to ciekawie O takim układzie nie pomyślałem

  6. #26

    Domyślnie

    Dzięki Elfir mam już pomysł na salon , dzięki mojpomyslnadom na kuchnię .
    Została mi jeszcze tylko łazienka. Chciałbym w niej zmieścić pralką, prysznic, WC, umywalkę i jakieś szafki. Na razie planuję to rozwiązać w taki sposób:
    na prawo od wejścia do łazienki mała umywalka, dalej w rogu prysznic 100x80 (ewentualnie jak wejdzie 100x90 - decyzja po dokładnych pomiarach). Na przeciwko wejścia chciałbym umieścić WC. We wnęce po lewej pralka, a obok i nad nią szafki.

    WC na wprost wejścia nie wydaje się optymalne, ale wydaje mi się, że w ten sposób zyskuję najwięcej miejsca
    Macie może jakieś inne pomysły lub uwagi?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    musiałabym obejrzeć rzut z twoją propozycją.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajkosław Zobacz post
    Dzięki Elfir mam już pomysł na salon , dzięki mojpomyslnadom na kuchnię .
    Została mi jeszcze tylko łazienka. Chciałbym w niej zmieścić pralką, prysznic, WC, umywalkę i jakieś szafki. Na razie planuję to rozwiązać w taki sposób:
    na prawo od wejścia do łazienki mała umywalka, dalej w rogu prysznic 100x80 (ewentualnie jak wejdzie 100x90 - decyzja po dokładnych pomiarach). Na przeciwko wejścia chciałbym umieścić WC. We wnęce po lewej pralka, a obok i nad nią szafki.

    WC na wprost wejścia nie wydaje się optymalne, ale wydaje mi się, że w ten sposób zyskuję najwięcej miejsca
    Macie może jakieś inne pomysły lub uwagi?
    JA w sprawach łazienki nie pomogę, bo nie mam pomysłu.

    p.s. jak się Pan urządzi proszę zamieścić zdjęcia do tematu

    Pozdrawiam
    Kasia
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 20-08-2017 o 20:41

  9. #29

    Domyślnie

    Rysowałem na szybko, ale mniej więcej wyobrażam to sobie tak:



    Pralka miałaby być trochę płytsza, żeby aż tak nie wystawała. Kabina prysznicowa z płytkim brodzikiem.

    Zdjęciami oczywiście się podzielę gdy już wszystko będzie gotowe. Niestety nie będzie to wcześniej niż w marcu.

    Edit: dopiero teraz zauważyłem, że kabinę prysznicową narysowałem o szerokości około 75 cm. Docelowo miało być 80cm.
    Ostatnio edytowane przez bajkosław ; 21-08-2017 o 06:30

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może kabina ze ściętym narożnikiem?

    Pralka płytka (60x40) lub otwierana do góry


  11. #31

    Domyślnie

    Ciekawy pomysł z kabiną ze ściętym narożnikiem. Kabiny zaokrąglone jakoś mnie nie przekonują, a dzięki takiej pięciokątnej zostaje trochę miejsca na środku łazienki. Podoba mi się takie rozwiązanie
    Elfir wyjaśnisz mi jaki jest powód zmiany miejscami umywalki i pralki?

    Nie brakuje tu trochę miejsca na przechowywanie? W moim planie myślałem o tego rodzaju zagospodarowaniu przestrzeni wokół pralki:

  12. #32

    Domyślnie

    1) Jeśli jednak nie przeszkadzałaby Ci aż tak bardzo wysokość blatu (podyktowana wysokością parapetu) to radziłabym kuchnię w "U". Zlew powinno dać się tak ustawić żeby bateria nie przeszkadzała w otwieraniu okna. Jedna szafka narożna - do szafki w drugim kącie dostęp spod blatu służącego za stolik do śniadań.
    W łazience gdyby się dało przenieść kibelek na inną ścianę to pralkę można schować pod blatem obok umywalki a prysznic zrobić na całą ścianę po prawej od wejścia. Jeśli stelaż wc będzie głębszy (lub trochę wysunięty) to szafki nad nim wyjdą całkiem pojemne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	395255

    2) Kuchnia dwurzędowa, zostawiłam przejście do salonu (zwężone do ok.90cm) żeby jakoś uzasadnić niedociągnięcie blatu do okna ale można tam wstawić jakieś przeszklenie, luksfery itp. a na zwykłą ścianę też znajdą się pomysły.
    Łazienkę zwęziłam o ok.20cm (moim zdaniem jakby zwęzić o 40cm to też byłaby sensowna w tym układzie) - może też zostać tak jak jest chociaż wizualnie umywalka z lustrem wypadnie za bardzo w głębi a sedes na pierwszym planie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	395253
    Chyba, że zdecydujesz się przesunąć drzwi maks. do umywalki(czyli ścianę z drzwiami do sypialni też) - kibelek można wtedy ustawić plecami do "komina", na tylnej ścianie ładny grzejnik lub fototapeta .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	395254

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajkosław Zobacz post
    Elfir wyjaśnisz mi jaki jest powód zmiany miejscami umywalki i pralki?
    Uważam, że więcej miejsca jest potrzebne wokół umywalki niż pralki.
    A u ciebie jest maksymalnie ciasno.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Uważam, że więcej miejsca jest potrzebne wokół umywalki niż pralki.
    A u ciebie jest maksymalnie ciasno.
    Masz rację. Nie myślałem o tym w taki sposób. Wydawało mi się, że 80 cm na umywalkę będzie wystarczająco.

  15. #35

    Domyślnie

    Alicyja, podobają mi się Twoje pomysły na łazienką.
    Na pewno nie chciałbym jej zmniejszać, ale przesunięcie drzwi jak najbardziej wchodzi w grę.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony