dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroxxx

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Jordanów
    Kod pocztowy
    34-240
    Posty
    32

    Domyślnie Ogrzewanie domu szkieletowego

    Witam. Planuję budowę domu szkieletowego 110m2, parterowy. Ocieplenie standardowe - ściany 20cm wełnt, strop 30cm. Płyta fundamentowa ocieplona 20-25cm

    Największy dylemat, przed którym stoję to wybór ogrzewania. Chciałbym ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni, ze względu na komfort. Wiem, że dom szkieletowy nie akumuluje ciepła tak jak dom murowany, dlatego jestem ciekawy jak takie ogrzewanie sprawdzi się w tym typie domu? Jest może ktoś na forum kto mieszka w domu szkieletowym z takim typem ogrzewania?

    Drugie pytanie, to wybór źródła ciepła.
    Napewno bedzie wentylacja mechaniczna z rekuperacją, więc zastanawiam się nad pompą ciepła powietrze-woda, która zasilalaby ogrzewanie podłogowe oraz CWU. Gdybym zdecydował się na paliwo stałe ekogroszek lub pelet, musiałbym budować komin, oraz wygospodarować więcej miejsca na kotłownie oraz skład opału, a przy pompie ciepła wystarczy niewielkie pomieszczenie gospodarcze. Co o tym sądzicie?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroxxx

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Jordanów
    Kod pocztowy
    34-240
    Posty
    32

    Domyślnie

    A jak to się sprawdzi z powietrzną pompą ciepła?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał iroxxx Zobacz post
    A jak to się sprawdzi z powietrzną pompą ciepła?
    Witam,
    jako źródło ciepła dla pompy ciepła w takim budynku sprawdzi się zarówno grunt jak i własnie powietrze. Nie musisz też instalować oddzielnego urządzenia do cwu - pompa ciepła powietrze/woda zabezpieczy Ci również wygodny dostęp d ciepłej wody użytkowej.
    Zachęcam do zapoznania się z ofertą powietrznych pomp ciepła firmy Viessmann z rodziny pomp Vitocal.
    Na naszej oficjalnej stronie znajdziesz formularz do wysłania zapytania ofertowego oraz sieć naszych sklepów firmowych i partnerów branżowych - zachęcam do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy bezpłatnie pomoga rozwiąć wszelkie wątpliwości. Zachęcam również do dyskusji na forum i do zadawania nurtujących Cię pytań.

    Pozostaję do dyspozycji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam dom szkieletowy 115m2 ogrzewany gazem. Ale u mnie ogrzewanie mieszane (tak wiem, powinna być podłogówka po całości)
    Ale jestem zadowolony. Było komfortowo. Koszt gazu za rok (07.2016 - 07.2017) za ogrzewanie i CWU (2 osoby) to niecałe 1500zł.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Wspominał Pan o zastosowaniu instalacji ogrzewania podłogowego w budynku, więc polecam zastosować źródła ciepła, które najlepiej współpracują z takim rozwiązaniem. Są to pompy ciepła oraz gazowe kotły kondensacyjne. Kotły gazowe będą rozwiązaniem o niższych wymaganych kosztach inwestycyjnych, lecz konieczna będzie budowa kominów spalinowych oraz przyłącza gazowego lub dzierżawy zbiornika LPG. Gruntowe lub powietrzne pompy ciepła powinny w zupełności wystarczyć do ogrzania Pańskiego budynku. W celu doboru pompy ciepła warto zlecić najpierw wykonanie obliczenia zapotrzebowania na ciepło budynku i dopiero na jego podstawie wybrać optymalną wielkość pompy ciepła. Zachęcam do kontaktu z naszymi instalatorami, którzy pomogą w doborze oraz ewentualnie wykonają instalację. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl/ znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od ich lokalizacji. Wystarczy w niej wpisać jedynie miejsce zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła z rodziny Supraeco: http://www.junkers.pl/produkty/pompy...-pompy-ciepla/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  6. #6

    Domyślnie

    Można zastosować również folię grzewczą na podczerwień. Idealnie się nadaje do domu szkieletowego.
    Jest bardzo cienka i lekka. Można ją zastosować zarówno do ogrzewania w suficie jak i w podłodze.
    Oto przykład zastosowania w domu gdzie będzie rekuperacja.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sufitowe ogrzewanie podczerwienią.jpg
Wyświetleń:	437
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	394132
    i na podłodze w łazience Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	folia grzewcza na podczerwień.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	394133
    Więcej informacji i zdjęć z realizacji systemów ogrzewania na podczerwień można znaleźć na stronie [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 02-08-2017 o 13:09 Powód: Link reklamowy

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam.
    Mój znajomy wybudował dom według tego projektu:

    https://www.archon.pl/projekty-domow...hoCSZ0QAvD_BwE

    On bardzo chce ogrzewać ten dom kotłem na paliwo stałe (pewnie padnie na ekogroszek).
    Jakie ogrzewanie jest najbardziej ekonomiczne? Na ekogroszku dużo straci? On to stara szkoła i obawia się gazu czy prądu.
    Gdyby się uparł na taki kocioł to co ogrzewanie podłogowe czy zwykłe kaloryfery?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    A może kominek na pellet?

  9. #9
    Banned
    Marek12251

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-391
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał majmaj Zobacz post
    A może kominek na pellet?
    Paląc ekogroszkiem nie powinno się patrzeć wyłącznie na cenę. Kupując paliwo słabej jakości może mieć problem aby dało rade ogrzać ono dom. Polecam przyjrzeć się składowi węgla (dowożą też na całą Polskę). Przy tych parametrach ekogroszku warto dołożyć kilka groszy więcej a w długim okresie faktycznie to się zwraca. Przed wszystkim piec się nie niszczy jak przy węglu o słabej jakości, wartość opałowa 31 MJ naprawdę daje moc i przez to jest ekonomiczny, a wygoda to 1 % popiołu.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-10-2018 o 11:40

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Ja to wiem, tylko nie pytam o paliwo bo wiadomo paliwo może być gorsze i lepsze.
    Pytam o ekonomię ogrzewania tagoego domu, może paliwo stałe i wszędzie podłogówka?

  11. #11

    Domyślnie

    Można zastosować same grzejniki. grzejniki i ogrzewanie podłogowe lub tylko ogrzewanie podłogowe
    Niestety przy tego typie paliwa ogrzewanie podłogowe (w różnych wymienionych konfiguracjach) będzie inwestycyjnie dużo droższe niż same grzejniki.
    Głownie chodzi o konieczność zastosowania układów mieszających i być może bufora ciepła który magazynowałbym naddatki ciepła wyprodukowane prze kocioł a niezużyte przez instalację podłogową.

    Jeśli jest taka możliwośc najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie kotła gazowego kondensacyjnego w połączeniu z instalacją ogrzewania podłogowego.
    Tanio, wygodnie, bezpiecznie... może warto spróbować go przekonać, na forum znajdzie bardzo wielu użytkowników potwierdzających słuszność takiego rozwiązania.
    http://pl.kan-therm.com/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony