dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Sporo domów widziałem, i te pasywne były pasywne głównie z projektu, różne były tego powody, błędy wykonawcy, błędy projektowe, oraz wysokie rachunki z powodu tego że kliencie np. często wietrzyli itp.
    Dlatego łatwo z matematycznych obliczeń pokazujących 100zł / msc zrobić 250zł/msc kolega kaizen może tego nie widzieć bo on tylko zajmuje się teorią, a ja praktyką.

    Zainstalowanie wodnej podłogówki daje mnustwo rozwiązań w przyszłości co do zródła ciepła, (pompa ciepła, prąd, gaz, wodór, reaktor jądrowy ) a przy kablach tylko prąd.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Szkoda, że mu nie powiedziałaś, że jak sie nie otworzy na Twoje sugestie, to mu nie zapłacisz, może to by do niego dotarło
    hmm nawet nie pomyślałam o zastosowaniu terroru

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak sobie wyobrażasz źródło ciepła działające cały czas, niezależnie od tego, czy za oknem jest +5 czy -25*?
    kocioł lub pompa ciepła z regulatorem pogodowym. nie wiedziałeś?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    kocioł lub pompa ciepła z regulatorem pogodowym. nie wiedziałeś?
    A konkretnie, to jaki będzie ciągle grzał przy takim obciążeniu? To pewniem przez większość sezonu wystarczy dać tanią pompę obiegową na najwyższym biegu i te 200w (4,8kWh/d) zamienione na ciepło wystarczy. Czy są pc co schodzą tak nisko z mocą?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolkak Zobacz post
    napisałam że mam projekt domu pasywnego ale nie będę się zarzynac żeby zbudować dom pasywny
    napisałam też że do świadomości projektanta wiele moich uwag nie docierało więc zaprojektował sobie pasywny .
    To nie jest wcale projekt domy pasywnego, z tego co jest w tabeli wynika ze to dom co najwyzej energooszczedny. Wskaznik Eu=29,05 kWh/m2*a to nie jest wskaznik pasywnosci.
    Dla domu pasywnego ten wskaznik jest mniejszy od 15 kWh/m2*a.
    Z kolei inny wskaznik dotyczący obciązenia cieplnego równy 12 W/m2 równiez nie spełnia warunku pasywnosci, dla pasywnych musi byc ponizej 10 W/m2, pomijam fakt ze jest niemozliwe aby ten wskaznik miał wartosc 12 W/m2 przy Eu=29,05 kWh/m2*a. Tak z ciekawosci gdzie mozna spotkac takich architektów oszustów ktorzy wmawiają swoim klientom ze projektują domy pasywne gdy ledwo są energooszczedne?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dla domu pasywnego ten wskaznik jest mniejszy od 15 kWh/m2*a.
    Jak to osiągnąć, jak z samego CWU wychodzi ponad 20kWh/m2/r?

    Łatwo ferujesz wyroki i nazywasz obcych ludzi oszustami, a sam wprowadzasz w błąd.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A to cwu sie bierze ood uwagę w definicji domu pasywnego ?

    Koncepcja domu pasywnego została stworzona w Niemczech w Instytucie Budownictwa
    Pasywnego w Darmstadt. Definicję domu pasywnego ukuł dr. Wolfgang Feist z Instytutu w Darmstadt:
    Dom pasywny jest budynkiem o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię do ogrzewania – 15 kWh/m2/rok, w którym komfort cieplny zapewniony jest dzięki wykorzystaniu pasywnych źródeł ciepła (mieszkańcy, urządzenia elektryczne, promieniowanie słoneczne) oraz radykalnemu zmniejszeniu strat ciepła związanego z przenikaniem przez ściany i na wentylację (odzysk ciepła w systemie wentylacji). Dzięki temu budynek nie potrzebuje konwencjonalnych grzejników a niezbędna ilość ciepła jest dostarczana przez dogrzewanie powietrza wentylacyjnego
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 30-07-2017 o 13:31
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak to osiągnąć, jak z samego CWU wychodzi ponad 20kWh/m2/r?

    Łatwo ferujesz wyroki i nazywasz obcych ludzi oszustami, a sam wprowadzasz w błąd.
    Z danych ktore sa tu podane wynika ze Euco=8,04 kWh/m2*a, nie spotkałęm sie z tak niską wartoscia dla budynku pasywnego w Polsce, owszem dla Niemczech (zachodnich) widziałem kilka takich obliczen na poziomie 10 kWh/m2*a, nawet Barthez który zastosował niestandartowe rozwiazania dla swojego domu (mozna poczytac w jego DB) nawet nie zblizył sie do takiego wyniku, on uzyskał ok 13 kWh/m2*a (wyniki obliczen potwierdzone w realu). Twierdze ze taki wynik jest co najmniej nierzetelny i zanizony i to znacznie.
    Co do nazywania oszustami, to jezeli przegłądam charaktyrystki energetyczne projektów dla których licze ozc i w zdecydowanej wiekszosci przypadków róznice sa w zakresie 50-100% to jak mozna nazwac takie działania, tym bardzie ze aktualnie obowiązują nie WT2017 które wymagają jeszcze lepszego zaprojektowania ocieplen, doboru okien itd.
    Jezeli te własnie ocieplenia na przeciągu roku sie nie zmieniły a wsk Ep spadł do wartosci wymaganej przepisami to co to oznacza? Sam sobie na to odpowiedz, ja odpowiedz znam, co potwierdzają zresztą rozmowy z architektami na temat obliczen cieplnych budynku. Najwazniejszym i jedynym celem dla 99,9% architektów jest uzyskanie dla inwestora PNB, uzyskanie wszelkimi dostepnymi srodkami, tym bardziej ze nie ma praktycznie weryfikacji poprawnosci obliczen ozc czyli charakterystyki energetyczne przez urząd, ja o takim przypadku nie słyszałem. Wniosek jest jeden, skoro nie ma kontroli mozna pisac wszystko co prowadzi o uzyskania PNB, widziałem projekty dla WT2017 które spełniały warunek Ep przy wentylacji grawitacyjnej i ogrzewaniu gazowym. To w praktyce jest niemozliwe, ale przy braku jakiejkolwiek kontroli stosowane powszechnie.

  9. #29

    Domyślnie

    Jak się chce swoje udowodnić, to się bierze

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli te własnie ocieplenia na przeciągu roku sie nie zmieniły a wsk Ep spadł do wartosci wymaganej przepisami to co to oznacza?
    Najczęściej zmianę wentylacji z grawitacyjnej, na mechaniczną z odzyskiem.

    A jak doszedłeś do takiego stwierdzenia:
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wskaznik Eu=29,05 kWh/m2*a to nie jest wskaznik pasywnosci.
    to nie mam pojęcia. Dla mnie takie Eu oznacz że dom jest pasywny. I to solidnie.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Najczęściej zmianę wentylacji z grawitacyjnej, na mechaniczną z odzyskiem.

    A jak doszedłeś do takiego stwierdzenia:


    to nie mam pojęcia. Dla mnie takie Eu oznacz że dom jest pasywny. I to solidnie.
    Skąd taki wniosek ze najczesciej zmianę rozdzaju wentylacji, wbrew temu co piszesz nie zauwazyłem skokowego wzrostu ilosci projektów w wm na przeciągu roku, jezeli masz takie spostrzezenia to podaj ich zródło. Nie ma tygodnia abym nie przekonywał inwestorów do zamiany rodzaju wentylacji przy okazji obliczen ozc, na ogół nie udaje mi sie przekonac do tej zmiany bo jak mi tłumacza tak jest w projekcie, a projekt na ogół wydany juz w tym roku. Nie wiem co ma na celu twoja obrona czci architektów i wiara w ich krzyształową uczciwosc i rzetelnosc w zakresie sporządzania charakterytyk energetyczych i analiz porównawczych alternatywnych zródeł energii. Widocznie cos jednak ma.
    Wracając do Eu=29.69 kWh/m2*a dla budynku o powierzchni 171 m2 bo tylko podała karolak, to bez znojomosci ilosci osób twerdzenie ze ta wartosc oznacza dom pasywny nie jest zawsze prawdziwe. Przyjmuje sie normowo ze ilosc na 1 osobę energii to 1000 kWh energi koncowej czyli przy sprawnosci systemu przygotowania i dystrybucji cwu tylko 90% (wartosc zawyzona ale niech bedzie) czyli 900 kWh, przyjmujac 1 lub dwie osoby odpowiednio 1 osoba to 900/171=5,26 kWh czyli Euco=29,69-5,26=24,63, dla dwóch osób 29,69-10,52=19,17 kWh, dla 3 osób bedzie to 13,90 kWh. Dopiero dla 3 osób ma szanse byc pasywny wychodząc z ze wsp Eu=29,69 kWh.
    Dla dokladnosci norma zaklada 45l cwu dla 1 osoby na dobę, ilosc mnozymy przez 0.9 (norma) i trzymujemy 14,75 m3 cwu na rok/osoba, ilosc energii konieczna do ogrzania takiej ilosci wody do temp 55 oC przy dT=45 oC wynosi 773 kWh, ja załozyłem 900 kWh jezeli skorygujemy obliczenia dla 3 osób to wychodzi ze Euco=29,69-13,56=16,12 kWh, wniosek jest taki ze nawet dla 3 osób ten dom nie spełni warunku pasywnosci a dopiero przy 4 osobach ma szanse byc pasywnym. Byc moz dla Ciebie jest tem pasywnym dla mnie juz niekoniecznie a przynajmniej nie jezeli będzie dla 3 osób lub mniej.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wracając do Eu=29.69 kWh/m2*a dla budynku o powierzchni 171 m2 bo tylko podała karolak, to bez znojomosci ilosci osób twerdzenie ze ta wartosc oznacza dom pasywny nie jest zawsze prawdziwe.
    Nie widziałeś danych z tego posta? Dalej masz informację, że to dane dla kotła elektrycznego. Więc jakie Ci wychodzi Euco+w?

    A co do czci, to nie bronię czci ale sprzeciwiam się takiemu ferowaniu wyroków i rzucaniu oskarżeń. Nie widziałeś nawet projektu i chyba nawet tego fragmentu PCHE nie widziałeś wyskakując z oszustami. Bo każdy złodziej, to pijak.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie widziałeś danych z tego posta? Dalej masz informację, że to dane dla kotła elektrycznego. Więc jakie Ci wychodzi Euco+w?

    A co do czci, to nie bronię czci ale sprzeciwiam się takiemu ferowaniu wyroków i rzucaniu oskarżeń. Nie widziałeś nawet projektu i chyba nawet tego fragmentu PCHE nie widziałeś wyskakując z oszustami. Bo każdy złodziej, to pijak.
    Ok nie doczytałem ze 4 osoby, dla 4 osób wyjdzie ok 11,61 kWh/m2*a, ale z kolei wartosc wskaznika obciązenia cieplnego wydaje mi sie duzo za mała jak na taki wsk Euco.
    12 W/m2 jest wartoscią o jakiej nigdy nie slyszałem, nawet instytut w Darmstadt okkrelił jej wartosc dla pasywnego na 10 W/m2 i mniej. Przegladnij DB Bartheza on ma 18W/m2, ogolnie liczbowo Euco i wskaznik obciązenia cieplnego znacznie sie róznią, w tym przypadku róznicy nie ma. Dla mnie te wyniki nie wydają sie w pełni wiarygodne, dla Ciebie i moze tak. W kazdym razie sama inwestorka nie ma przekonania do tej pasywnosci.
    Dla informacji Euco i Eucwu nie są uzaleznione od jakokolwiek zródła grzewczego. To tylko ilosc energii potrzebnej do utrzymania zadanej temperatury w okresie grzewczym (Euco) i ilosc energii koniecznej do przygotowania cwu o okreslonych parametrach w ilosci okreslonej normą.

  14. #34

    Domyślnie

    Podsumowując wątek.
    dostał asolt dane "mojego" budynku i w ozc wyszło zapotrzebowanie w granicach 20kWh/m*2/rok
    liczone przy oknie dachowym mającym Uw=1 i drzwiach wejściowych U=1,3
    pewnie gdybym zainwestowała w dachowe z U=0,8 i podobne drzwi (to raczej zrobie) było by jeszcze lepiej
    zmniejszyć okna od wsch i zach i to jedno co zostało na stronie płn to byłby już bliziutko tej pasywnej NF15 ale czy warto ?
    dla mnie nie warto
    i nawet żeby nie dokarmiać za bardzo banksterów na początek zrobie ocieplenie 20cm zamiast projektowych 30.... (będzie 23Kwh/ / )
    później dołożę

    zresztą tak sobie myślę, ta pasywność wcale tak na stałe raczej nie będzie .....
    pakiety w końcu się rozszczelnią i argon/krypton ustąpi miejsca powietrzu i co wtedy z Uw się stanie ?
    poszybuje razem z zapotrzebowaniem ......

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony