dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie Uszczelka opadająca Wikęd Prestige - ściema?

    Nie wiem czemu myślałem, że uszczelka opadająca (jak mi się wydawało świetny pomysł) będzie opadał wraz z zamknięciem zamka.
    A tymczasem opada ona po wciśnięciu czegoś takiego:



    Jak widać wcisnąć ten trzpień ma uszczelka/szczotka czy ja to miękkie włosie nazwać.
    Przy zamykaniu drzwi nie udało mi się odnotować żadnych objawów opadania uszczelki - a na moje oko nie ma szans, by to zadziałało gdy trzpień tak tak mało wystaje.

    Więc zacząłem się bawić - po podłożeniu z 4mm korka słuchać było przy zamykaniu, że mechanizm działa.

    Czy to się reguluje czy to tylko ściema marketingowa? Czy "tuning" to wymiana tej szczeciny na grubszą podkładkę z np. korka?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WikędUszczelka1.jpg
Wyświetleń:	2984
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	393679  

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wiem czemu myślałem, że uszczelka opadająca (jak mi się wydawało świetny pomysł) będzie opadał wraz z zamknięciem zamka.
    A tymczasem opada ona po wciśnięciu czegoś takiego:



    Jak widać wcisnąć ten trzpień ma uszczelka/szczotka czy ja to miękkie włosie nazwać.
    Przy zamykaniu drzwi nie udało mi się odnotować żadnych objawów opadania uszczelki - a na moje oko nie ma szans, by to zadziałało gdy trzpień tak tak mało wystaje.

    Więc zacząłem się bawić - po podłożeniu z 4mm korka słuchać było przy zamykaniu, że mechanizm działa.

    Czy to się reguluje czy to tylko ściema marketingowa? Czy "tuning" to wymiana tej szczeciny na grubszą podkładkę z np. korka?
    tam masz regulacje na imbus już nie pamiętam chyba 4 i wykręcasz na odpowiednia długość tak żeby zadziałała

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    I jak zawsze kłania się poprawny montaż i regulacja drzwi. Później na forach słychać, że każde unowocześnienie drzwi to ściema. Regulujesz trzpień imbusem, tak samo jak w Erkado, Vosterze, czy innych seryjnie montowanych opadających uszczelkach/progach.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Podstawą jest właśnie odpowiedni montaż. Raz: zachowanie odpowiedniej szczeliny - tak by ten "guzik" miał możliwość być wciśnięty, a dwa - wiedza że on tam jest i może być regulowany. Wydaje mi się, że tam wchodzi cieńszy imbus - może nr3. Wkłada się go w środek tego "przycisku" - dziurkę widać na Twoim zdjęciu.

    Ps. Nie demonizowałbym znaczenia tego progu opadającego. Szczelność opiera się w innych miejscach - jego zadaniem jest tylko dodatkowe ograniczenie naporu powietrza.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-07-2017 o 11:20
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Próg opadających w tych drzwiach nie dociska z nie wiadomo jaką siłą. Tak jak pisze Fin - jest to dodatkowe zabezpieczenie przeciw naporowi wiatru. Dodatkowo masz te uszczelki włosowe widoczne na zdjęciu. Tzw. windstopery mają dodatkowo minimalizować ewentualne przedmuchy z okolic progu. Poza tym jest tam jeszcze 4-ta przylga więc rejon progu jest na prawdę dobrze zabezpieczony w Wikędach.

  6. #6

    Domyślnie

    Praktycznie każda obecnie oferowana uszczelka opadająca tak działa. Na pewno są połączone z zasuwnicą, tylko jakie to ma dla Ciebie znaczenie? Działanie jest takie samo, uszczelka opada a jakość uszczelnia zależy od docisku i materiału uszczelniającego. Sposób działania jest mniej istotny. Ktoś już wcześniej wspomniał, tak samo jest w Erkado, Cal, i kilka innych. W oknach są podobne.

    Zobacz na filmy różnych dostawców:
    https://www.youtube.com/watch?v=LCilkMHBY8I
    https://www.youtube.com/watch?v=5eR3T0bC1wg
    https://www.youtube.com/watch?v=R8_s0spaeNY

    Tu jest instrukcja regulacji jakbyś potrzebował (pdf):
    http://www.centurion.com.pl/pub/pl-g...ntent=textlink

    Wątek z tytułu 'zadbaj o dobry montaż'

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony