dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Nie chcę budować muru, chcę się odgrodzić.

    Jesienią planuję wystartować z budową domu. W tej chwili chciałbym wykonać bądź zlecić wykonanie ogrodzenia. Wymiary działki: 28mx31m.
    Zamówiłem profesjonalne wykonanie rzutu osiedla, myślę że warto było wydać 1000 zł, tym bardziej że czym one są w skali całej inwestycji.
    Doświadczony grafik zaznaczył kolorem zielonym moją działkę (droga wewnętrzna na brązowo). Po prawej stronie jest już wybudowany i zamieszkały dom. Mieszkańcy wykonali już ogrodzenie sąsiadujące ze mną, wybrali siatkę powlekaną PCV na podmurówce.
    Do ogrodzenia pozostał mi tył oraz prawa strona. Na czas budowy front zostanie zamknięty siatką leśną przymocowaną do drewnianych słupków, docelowa brama i ogrodzenie zostanie wykonane po zakończeniu prac budowlanych.
    Oczywiście jak wszyscy Polacy jesteśmy gościnni i chcemy się odgrodzić (edytowane:czytać zapewnić sobie odrobinę prywatności),
    od ciekawskich (wybraliśmy ekhibicjonistyczne przeszklenie w salonie) i chcemy to zrobić w miarę szybko (jak już zamieszkamy rzecz jasna). Drzewka i krzewy zasadzimy na późniejszym etapie, one trochę rosną, szukamy więc innego rozwiązania. Oczywiście, jako, że kasa rozeszła się na wizualizację osiedla jak poniżej, szukamy tanich rozwiązań.

    Co wchodzi w grę ? Zrobić teraz jak sąsiad siatkę PVC a później montować do tego jakieś panele? Czy lepiej od razu zdecydować się na inne rozwiązanie rezygnując z siatki ?

    PS W związku z licznymi zapytaniami o grafika informuję, że namiary wysyłam tylko na priv.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RZUT DZIALKA.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	393698
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 24-07-2017 o 21:05

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Najtaniej? siatka leśna z rozpiętą wojskową siatką maskującą.

  3. #3

    Domyślnie

    Jest to jakiś kierunek. Żona jest zadeklarowaną pacyfistką, nie znalazłem poparcia tego pomysłu.
    Może coś mniej zmilitaryzowanego a bardziej cywilizowanego ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Zmiana lokalizacji... kupić wyspę...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Widzę dziś elity w czarnych humorach. I w mediach i na forum.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Jak się odgrodzić w TAKIEJ lokalizacji?
    Wykupić sąsiadów i zrobić tam trawnik?
    Mury, rowy przeciwczołgowe i zasieki - odpadają...

    Zaprzyjaźnić się "bliżej" i zaoszczędzić na budowie ogrodzenia? Jakiegokolwiek?

    Posadzić wzdłuż wytyczonej granicy Maciejkę lub Bratki...
    Będzie widać - co je moje.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Panie Adamie, idąc tą retoryczną/złośliwą/ironiczną/skrajną logiką odpowiem pytaniem na pytanie: czy nie lepiej zainwestować pieniądze z ogrodzenia w mostek nad drogą wewnętrzną? Sąsiedzi bez kłopotu będą mogli wpadać na poranną kawę. Wartość Pana odpowiedzi (jeśli w ogóle odpowiedzią była) jest w przybliżeniu tak samo znikoma jak pytanie które właśnie zadałem.
    Porządkując powyższą dezorganizację - Czy zamontowanie paneli ogrodzeniowych oznacza, że nie chcemy mieć kontaktu z otoczeniem ? Czy uniemożliwia to nawiązywanie relacji społecznych ? Nie oczekuję odpowiedzi, ani dyskusji.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Spróbuję prosto i na temat...
    Z opisanej sytuacji wynika, że działka jest jednym z kilku klocków LEGO.
    Mała i przylegająca do innych podobnych.
    Wymóg/życzenie aby w takiej sytuacji uzyskać intymność, niezależność jest co najmniej dziwny.
    Negowanie wszelkich rodzajów "parawanów" - niezrozumiałe.
    Co pozostaje?
    Pełna otwartość na otoczenie i ZERO płotu. Bratki...
    Alternatywa to poszukanie innej lokalizacji.

    No i... Prawda!
    Wartość logiczna pytania jakie Pan zadał odpowiada udzielonej odpowiedzi.
    Słuszne spostrzeżenie!
    Tylko...
    PO CO było tak pytać?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Jestem na tym forum już dość długo...
    CZEGO ja się już tu nie naczytałem....?
    Jest nawet watek - nienawidzę swojego domu!
    Zbudowano za kupę kasy i na kredyt wieloletni coś, co unieszczęśliwia, bo... sąsiedzi za blisko, koguty, łąka nie taka , las,,,
    PO CO inwestować czas kasę i pot w coś co unieszczęśliwia?
    A często jest tak, ze odwrotu nie ma lub jest co najmniej... bolesny...

    "Żona jest zadeklarowaną pacyfistką, nie znalazłem poparcia tego pomysłu. "

    Ten wpis dyskwalifikuje tę działkę jako miejsce do życia...
    Zmienić lokalizację?
    Zmienić... zonę?

    Nie mój wybór! Na szczęście... Moje szczęście.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Panie Adamie skąd taka łatwość wyciągania pochopnych wniosków ? Od siatki do nieszczęścia, od płotu do zmiany żony, od sarkazmu do dyskwalifikacji działki jako miejsca do życia.
    I trochę ad personam, Pan również ma tę łatwność - Może za długo już na forum, to i dystans życiowy przepadł ?

    "PO CO było tak pytać?" - lustro Panu postawiłem, co by mógł się Pan mocno przejrzeć. Rutyniarze przestają słuchać, lepiej im pokazać.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Może ogrodzenie panelowe? Nie stworzysz wokół siebie "muru" a jedynie odgrodzisz działkę.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamemnon91 Zobacz post
    Może ogrodzenie panelowe? Nie stworzysz wokół siebie "muru" a jedynie odgrodzisz działkę.
    Dobrym rozwiazaniem moze byc instalacja normalnych paneli plotowych z drutu i "przewleczenie" przez nie tasm ogrodzeniowych.
    Zdaje egzamin.

  13. #13

    Domyślnie

    Nad tym się właśnie zastanawiam, czy nie zrezygnować z siatki i zamontować ogrodzenie panelowe. Tylko siatka jest już z prawej strony, czy do niej można przymocować jakieś panele ogrodowe (nie mówię o ogrodzeniu panelowym na tej stronie) ? Zakładam, że taśm nie przeciągnę przez siatkę.

  14. #14

    Domyślnie

    Też niedawno wykonywałem takie ogrodzenie ale od strony niezabudowanej. Opcja tańsza mniej estetyczna: ogrodzenie panelowe tj. panele 3D, słupki i podmurówka z prefabrykatów. Na to ładnie rozpięta siatka cieniująca. Opcja droższa-ładniejsza. Zamiast paneli 3D, panele systemowe drewniane, jest sporo ładnych wzorów. Tylko w tym drugim przypadku trzeba się liczyć z odnawianiem tych paneli...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie rozumiem sensu tego wątku najwyraźniej.
    Podałam najtańsze rozwiązanie - źle.
    Oczywiste, spotykane na rynku jakoś też nie przypadło do gustu
    Są jeszcze maty wiklinowe lub wrzosowe czy panele drewniane pełne, ale wcale nie wychodzi tanio.

  16. #16

    Domyślnie

    Elfir dość wybiórczo najwidoczniej przeczytałaś 1 post, gdzie jest wyraźnie napisane, że szukamy tanich rozwiązań (nie najtańszych). Nie musi oznaczać to skrajności w postaci wojskowej siatki maskującej. Może równie dobrze oznaczać rozwiązania tańsze od muru (na przykład wspomniane panele czy taśmy).
    Zadane zostały dodatkowe pytania o siatkę czy panele. A skończyło się na tym czy do siatki da się na przykład takie panele drewniane przymocować, czy lepiej od razu zrobić ogrodzenie panelowe z drutu i tam na przykład przeciągnąc siatkę.

    Jeżeli jako moderator stwierdzasz, że watek jest pozbawiony sensu - usuń.
    Jeżeli jako użytkownik chcesz popadać w skrajności - masz do tego prawo, to również jakaś rada.
    Nie wszystko jest czarne i białe. Sama kiedyś budowałaś dom (czytałem dziennik), doskonale wiesz, że jest wiele pytań na które na danym etapie "nowi" użytkownicy nie znają odpowiedzi.
    Coś co dla rekordzistów/najlepszych doradzców/najlepszych forumowiczów jest czymś oczywistym, dla nas świeżaków takim nie jest. Tym bardziej dla tych którzy mieszkają w mieszkaniach, a planują wyprowadzkę do domu i którzy nie mieli do czynienia na przykład z ogrodzeniem. Czy Wy może wiedzieliście od razu wszystko i nie zadawaliście żadnych pytań ?
    Czym są oczywiste rozwiązania ? Dla kogo oczywiste ? Dla Ciebie czy dla mnie ? Gdzie napisałem że nie przypadły do gustu ? Nie napisałem, ale Ty już wiesz.
    Polecam porównanie rad Pana Adama i twojej do mniej doświadczonych (prawdopodobnie będących na etapie budowy) użytkowników agamemnon91, samboman czy brylekpl.
    Czy sama odpowiedź "Są jeszcze maty wiklinowe lub wrzosowe czy panele drewniane pełne, ale wcale nie wychodzi tanio" nie byłaby bardziej wartościowa bez zbędnej oceny wątku? Chyba, że na tym również polega praca moderatora na tym forum - wtedy możesz wykreślić powyższe zdanie.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Rozważ siatkę lub panele metalowe i na to szybko rosnące pnącza.

  18. #18

    Domyślnie

    anemonek - dzięki, świetna rada, kompletnie nie przyszło mi to do głowy. Poczytam w odpowiednich wątkach.

  19. #19

    Domyślnie

    Pnącza zasłonią tylko przez zielone pół roku, przez pozostałe beda suche badyle.

  20. #20

    Domyślnie

    Zrobic ogrodzenie siatkowe aby pasowalo do istniejacego u sasiada. Kupic thuje ok 120cm (dobra relacja wysokosci co ceny) zasadzic na jesien i za kilka lat cieczyc sie prywatnoscia. Do wprowadzki i tak macie troche czasu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony