dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Renowacja mebli - jak rozjaśnić okleinę?

    Witam,

    Posiadam meble, które jak na swój wiek są w bardzo dobrym stanie. Pomyślałem więc, że zamiast je wyrzucać mógłbym je pomalować tak, aby pasowały do nowego łóżka i stolika. Koncepcja jest taka, aby z mebli oklejonych czymś przypominającym olchę(?) zrobić przypominające brzozę. Pytanie czy da się i jak tego dokonać? Rozumiem, że farba będzie wyglądać nienaturalnie i zakryje fakturę drewna więc to chyba musiałoby być coś przeźroczystego? Proszę o poradę bo w ogóle się w tym nie orientuję, jedyne co znalazłem w czeluściach internetu to malowanie mebli na biało co w moim przypadku jest nie do zaakceptowania.

    Zdjęcie aktualnego koloru mebli w załączniku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170724_161740.jpg
Wyświetleń:	530
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	393703

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    http://www.penny.pl/porady/lugowanie-drewna/

    Nie wierz w te podane ceny!
    Kret do rur w markecie to 8zł/pudełko.
    To dokładnie ług sodowy, wodorotlenek sodu w "perełkach".
    Potrzeba trochę świeżej deszczówki, dosypać i masz ten szuwax za stówę...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Praca tylko w rękawiczkach.
    Substancja mocno żrąca.
    Po wybieleniu dobrze wypłukać i wytrzeć.
    Zrób próbkę na czymś, czego Ci nie zal.
    Nie spodoba się - wrzucisz do kotłowni...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź!

    Jaki powinien być stosunek kreta/wody? I czy okleina nie napęcznieje pod wpływem ługu/wody po przemyciu?

    Rozważałem też okleinę, ale nie wiem czy to dobry pomysł?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Wydaje się, że tylko eksperyment coś może pomóc.
    Nie co dzień robi się takie działania.
    Okleić? Wprawa by się przydała i jakieś mądre narzędzia.
    Może zajrzeć do jakiegoś stolarza i pogadać?
    Coś doradzi.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał boro0005 Zobacz post
    Witam,

    Posiadam meble, które jak na swój wiek są w bardzo dobrym stanie. Pomyślałem więc, że zamiast je wyrzucać mógłbym je pomalować tak, aby pasowały do nowego łóżka i stolika. Koncepcja jest taka, aby z mebli oklejonych czymś przypominającym olchę(?) zrobić przypominające brzozę. Pytanie czy da się i jak tego dokonać? Rozumiem, że farba będzie wyglądać nienaturalnie i zakryje fakturę drewna więc to chyba musiałoby być coś przeźroczystego? Proszę o poradę bo w ogóle się w tym nie orientuję, jedyne co znalazłem w czeluściach internetu to malowanie mebli na biało co w moim przypadku jest nie do zaakceptowania.

    Zdjęcie aktualnego koloru mebli w załączniku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170724_161740.jpg
Wyświetleń:	530
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	393703
    Masz pewność, że to okleina drewniana? Środki do usuwania powłok malarsko - lakierniczych to nie jest to samo, co ług sodowy. Z ługiem jest problem, bo nieumiejętnie użyty może spowodować plamy. Nie znasz się na tym więc lepiej zainwestuj w jakiś fabryczny środek. Oczywiście, jak Adam pisał najpierw sprawdź gdzieś z tyłu.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 25-07-2017 o 12:35
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem czy to drewniana okleina. Fabryczny środek tzn?

    Co do ługu to na stronie piatypokoj Pani używa Flugger Natural Wood za 19zł, więc myślę o czymś takim skoro nigdy nie robiłem kreciego roztworu

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał boro0005 Zobacz post
    Nie wiem czy to drewniana okleina
    No to warto najpierw to sprawdzić. Jeżeli meble są w laminacie to smarowanie tego czym kolwiek nie przyniesie efektu więc szkoda kasy na inwestycje w chemię. Weź papier ścierny i w mało widocznym miejscu spróbuj zeszlifować delikatnie okleinę. Jeżeli po krótkim szlifowaniu stracisz rysunek drewna a pojawi się (najprawdopodobniej) biały film - mebel jest laminowany i dupa z renowacji. Jeżeli rysunek drewna zostanie zachowany to mebel jest najprawdopodobniej fornirowany i można coś próbować.

    Niestety tego forniru jest tam nie więcej niż 0,5-1mm więc działanie chemii ciężko przewidzieć.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie po oszlifowaniiu pilnikiem tak to wygląda:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170726_085826.jpg
Wyświetleń:	359
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	393777

    Rozumiem, że to laminat i nie ma żadnej możliwości poprawy/odświeżenia wyglądu? Gdyby to było drzewo to pewnie bym coś wynalazł w rozmaitych poradnikach, ale na tą nieszczęsną okleinę nie mam pomysłu. Jeżeli koszty modernizacji też miałyby być wysokie (podobne do kupna innych mebli) to też sobie odpuszczę.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Tak, wygląda na laminat. Jedyne co możesz zrobić to pomalować cały mebel jakąś farbą kryjącą, ale stracisz wtedy rysunek "drewna". Rozjaśnić tego się nie da.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Melamina. Jak dzabij napisał możesz tylko pomalować farbą kryjącą ewentualnie okleić folią ale to nie zawsze ładnie wychodzi ze względu na konieczność oklejenia również krawędzi.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #13

    Domyślnie

    Folia to nie dla mnie, nie mam cierpliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony