dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    huzak

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    9

    Domyślnie Sterowniki pokojowe - polecane systemy

    Witam, posiadam pompę ciepła P/W ze sterownikiem pogodowym. W całym domku - parter + poddasze - mam podłogówkę.
    Do pełni szczęścia brakuje mi sterowników pokojowych aby utrzymywać niską temp w sypialniach i mieć automatyczne odcięcie ogrzewania na parterze przy odpalaniu kominka - średnio komfortowe jest latanie do kotłowni żeby wyłączyć a potem znów włączyć obiegi wody.
    Mam poprowadzone z rozdzielacza przewody dwużyłowe do miejsc na potencjalne sterowniki, ale bez zasilania.
    Co do samej instalacji, na dole planuje sterować 4 pętlami,. na górze 2 pętlami ogrzewania.

    Szukam taniego ale i sprawdzonego rozwiązania. Sterowniki raczej najprostsze na zadaną temperaturę, ewentualnie z programatorem dobowym.
    Rozumiem że listwa sterująca na rozdzielaczu musi być? Nie ma rozwiązań bezpośredniego sterowania zaworem na rozdzielaczu z własnym zasilaniem, bezpośrednio ze sterownika pokojowego?
    Macie jakieś własne sprawdzone, cenowo przystępne systemy?
    Macie wyrobione opinie nt firmy tech sterowniki?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    "mam pompę ciepła ale kombinuję jak tu skomplikować sobie instalację aby zaoszczędzić z 50zł w sezonie..."( ponoć dla komfortu...)
    Jak już tak bardzo musisz sterować tymi pętlami to TECH ma odpowiednie rozwiązania ...

    Jak dla mnie to sterowanie ogrzewaniem podłogowym w poszczególnych pomieszczeniach jest przerostem formy nad treścią, ale co kto lubi ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    Zużycie CO+CWU 15.10 -15.11.2017 - 326kWh

    1T 50kWh
    2T 276kWh
    85% 2T
    Orientacyjny koszt: 113.70zł

    Od tego sezonu dołożony termostat pokojowy. Nie trzymam się kurczowo 2ej taryfy. W dzień od rana jak nas nie ma ma trzymać 21.8C, w okolicach 13ej podbijam na 22.2C.
    hej masz eurostera EQ7 co powiesz o programowaniu tego sterownika?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    hej masz eurostera EQ7 co powiesz o programowaniu tego sterownika?
    Rozpocząłem korzystanie z eq7 w drugim sezonie. Jestem zadowolony, jest prosty w programowaniu i co ważne mam wersję bezprzewodową.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    hej masz eurostera EQ7 co powiesz o programowaniu tego sterownika?
    A no mam

    Sterownik bardzo ok. Wielkiej trudności w programowaniu tam nie ma. Jedyne co mnie trapi, to nie do końca wiem jak dobrze ustawić wyprzedzenia zadziałania i wyłączenia Sterownik niby jest inteligentny, ale widzę, że reaguje na spadek i nadwyżkę temp. zbyt późno. Gdzieś coś chyba nie tak ustawiłem...
    Pozdrawiam.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    A no mam

    Sterownik bardzo ok. Wielkiej trudności w programowaniu tam nie ma. Jedyne co mnie trapi, to nie do końca wiem jak dobrze ustawić wyprzedzenia zadziałania i wyłączenia Sterownik niby jest inteligentny, ale widzę, że reaguje na spadek i nadwyżkę temp. zbyt późno. Gdzieś coś chyba nie tak ustawiłem...
    Pozdrawiam.
    Wyłącz tą funkcję - kompletnie się nie sprawdza. Sterownik najlepiej pracuje w trybie ON/OFF. Podejrzewam, że ta "inteligencja" jest przystosowana do kotła gazowego i kalafiorów...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony