dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szemieniov

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-616
    Posty
    4

    Domyślnie Wiejące zimne powietrze z kominka

    Witam serdecznie,

    W moim mieszkaniu z kominkiem mam z nim problem. Strasznie wieje od niego chłodem szczególnie zimą. Niestety nie ja go instalowałem (ani nadzorowałem) był już, kiedy do mieszkania się wprowadziłem.
    Jest to model INVICTA 700 OPTION z szybrem. Jest on wbudowany w zabudowę rogu salonu. Moim zdaniem problem jest w doprowadzeniu powietrza. Z tego co jestem w stanie zaobserwować przez otwory wentylacyjne w kominku to przewód doprowadzający powietrze nie jest połączony bezpośrednio z kominkiem tylko kończy się w przestrzeni znajdującej się pod nim. Do przestrzeni tej nie ma dostępu – brak jakichkolwiek drzwiczek. Wyprowadzony jest z boku domu ok 50cm nad ziemią i kończy się okrągłą kratką z możliwością przesuwnego zamykania i otwierania – co trochę pomaga, ale i tak czuć od kominka chłód szczególnie w dni kiedy mocno wieje. Zamknięcie szybra nic nie zmienia.
    Przewód doprowadzający nie ma przepustnicy – na pewno!
    Jak mogę ochronić się przed wyziębianiem pomieszczeń, kiedy nie używam kominka?
    Mam pomysł żeby zamontować przepustnice na zewnętrz budynku (jest to w obrębie mojego ogródka) i zakończyć kratką taką jak teraz, jakoś zamaskować, żeby nie sterczała ze ściany, czy to pomoże?
    Czy jest inne możliwość, kiedy nie mam dostępu do pustej przestrzeni pod kominkiem?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Prawdopodobnie pomoże...Zatkaj tą dziurę w domu najpierw jakąś szmatą na próbę...http://www.kominki-batura.pl/news,sw...-15-2005,29,51

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szemieniov

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-616
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, zatkanie otworu szmatą powoduje ustanie ruchu powietrza. Znalazłem taki instrument:

    http://oxywent.pl/zaslepki-kanalu-ks...-z-raczka.html

    Zamówiłem, napisze, czy zamykanie taką zaślepką spowoduje rozwiązanie problemu

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No i...?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony