dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NorDez

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-932
    Posty
    15

    Domyślnie Kamień dekoracyjny na ścianę wewnątrz

    Witam !
    Po 4 latach od remontu mieszkania postanowiłem na jedną ścianę w dużym pokoju położyć kamień gipsowy dekoracyjny i w związku z tym mam problem.
    Ściana jest pomalowana farbą akrylową lub lateksową - już nie pamiętam - z dodatkiem wiórków. Czy chcąc położyć taki kamień należy dokładnie się pozbyć tej starej farby ? W przedpokoju mam też kamień i na jedną boczną górną ścianę(mała powierzchnia) dokładałem kamień bez zrywania starej farby i jakoś 2 lata się trzyma. Jednak ściana w pokoju ma 17 m kwadratowych, także nie wiem czy ryzykować i kłaść kamień na taką ścianę bez jej czyszczenia ? Może wystarczy tylko środek gruntujący ? Kamień chcę położyć aby zimą było cieplej, jest to ściana szczytowa w starym domu jednorodzinnym.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    A może zamiast kamienia tynk mozaikowy?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NorDez

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-932
    Posty
    15

    Domyślnie

    Kamień już mam kupiony, także nic innego nie wchodzi w grę. Ma ktoś jakiś rzeczową odpowiedź na mój problem ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał NorDez Zobacz post
    Kamień już mam kupiony, także nic innego nie wchodzi w grę. Ma ktoś jakiś rzeczową odpowiedź na mój problem ?
    Nad czym się zastanawiasz. Ile więcej będzie kosztowało cię zrobienie tego dobrze ? Jeśli chcesz to napiszę "będzie O.K." to położysz kamień na farbę ? Może też 2 lata nic się nie będzie działo, a za 3 będziesz w wiaderkach gruz wynosił .... Oby tylko wcześniej nie spadło to na jakieś dziecko....
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 28-07-2017 o 10:18

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NorDez

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-932
    Posty
    15

    Domyślnie

    Masz rację, wszędzie gdzie jest coś na temat układania kamienia jest powiedziane, że ściana ma być odpowiednio przygotowana i tak jak piszesz w 3 czy nawet 4 roku wszystko może runąć gdy zrobię to byle jak. Tym bardziej, że na tej ścianie od wewnątrz jest suprema i na tym jest tynk. Ponoć może być tak, że kamień na tym tynku na supremie nie będzie się trzymał. To jest dla mnie problem bo nie wiem czy należy zerwać cały tynk i dopiero położyć kamień ? Nie wiem co zrobić

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie musisz żadnego tynku skuwać dobrze zdrap farbę i zagruntuj dobrym gruntem, a jak Ci się nie chce skrobać to porób regularne grube rysy szlifierka albo żeby nie kurzyć dużym śrubokrętem zagruntuj i kładź kamień. To gipsowe odlewy zapewne więc warzą tyle co nic.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NorDez

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-932
    Posty
    15

    Domyślnie

    Bardzo Ci kolego dziękuję. Tak miałem zrobić, ale gdy poczytałem trochę na forach i nie tylko o technikach kładzenia kamienia w szczególności o przygotowaniu ściany to zrodziły się wątpliwości. Po przeczytaniu Twojego posta potwierdzającego niektóre wpisy o zrobieniu rys lub podniszczeniu struktury ściany, upewniłem się, że jestem na dobrej drodze i tak zrobię. Jeszcze raz wszystkim dziękuję. Kamień jest oczywiście gipsowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony