dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Rozdzielenie mieszkania na dwa mniejsze

    Witam,
    jestem w trakcie zakupu 3pok. mieszkania 81,5m. Jest to inwestycja, w zamyśle pod wynajem. Na początku chciałbym spróbować krótkoterminowy dla turystów, alternatywą jest długoterminowy.
    Plan jest, aby przerobić mieszkanie na dwa oddzielne, najlepiej oba dwupokojowe. Zamieściłem wstępny szkic z moją pierwszą koncepcją, ale nie jestem do końca do niej przekonany.
    Krótki opis:
    po przekroczeniu głównych drzwi byłby mały przedsionek (może jakiś wieszak, szafka na buty). Na lewo drzwi do pierwszego mieszkania (A). W nim pomniejszyłbym łazienkę , w nową przestrzeń wstawiony zostałby aneks kuchenny. Drzwi ze środkowego pokoju zostałyby przeniesione na lewo, do mieszkania A.
    Największy problem mam z drugim mieszkaniem B. Na pewno zburzona zostanie ściana między kibelkiem i schowkiem, tak żeby zrobić tam pełnoprawną łazienkę. Za bardzo nie wiem jak podzielić salon na dwa pokoje. Myślę o postawieniu poziomej ścianki do połowy pokoju, tak jak na szkicu. Drugą połowę stanowiłyby duże przesuwane szklane drzwi, tak żeby trochę światła mogło wpadać do salonu. (alternatywnie zamiast drzwi można zostawić pustą przestrzeń).
    Inna opcja zakłada podział salonu w pionie, postawienie między dwoma oknami ścianki działowej, ale w tym przypadku powstałyby dwie kiszki. Salon byłby bardzo nieustawny w tej opcji.
    Co myślicie? Może lepiej zburzyć wszystkie ściany i kombinować zupełnie od nowa?
    Ponadto zastanawiam się nad rozwiązaniem kwestii wentylacji w nowej kuchni A. Czy jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest ciągnięcie jej od oryginalnej kuchni (B) w suficie podwieszanym?

    Ściany działowe:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut1_scianyDzialowe.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	393862
    Instalacje sanitarne:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut2_sanitarne.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	393863
    Instalacje elektryczne:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut3_elektr.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	393864

    wersja robocza:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan_roboczy.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	393873
    pusty plan:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	puste.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	393874
    Ostatnio edytowane przez markos17 ; 28-07-2017 o 13:28

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Sypialnie z przeszklonymi ścianami













    Wydzielenie strefy nocnej





  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Ten pierwszy rzut wydaje się być chyba najlepszy, ale korzystałam z mebli z projektu- które są mocno przeskalowane... niestety na niekorzyść... narożnik 170cm... najmniejsze zaczynają się od 230cm... Dlatego już druga propozycja jest z wyskalowanymi meblami i niestety tamta pierwsza propozycja chyba nie ma racji bytu.

  6. #6

    Domyślnie

    1)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1045
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	393885

    2)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1038
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	393888

    Niestety wejście do łazienki w salonie. Gdyby dało się pociągnąć kanalizację na drugą stronę "komina" (pewnie potrzebna byłaby pompa) można by zamienić miejscami kuchnię i łazienkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2b.jpg
Wyświetleń:	1034
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	393889
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 28-07-2017 o 22:55 Powód: dodana druga propozycja

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny! Świetne aranżacje, otworzyły mi trochę oczy. Konsultuję obecnie z ekipą remontową, co technicznie jest wykonalne.

  8. #8

    Domyślnie

    3)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	1003
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	394085

    4)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	994
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	394086

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony