dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie podłączenie pod rozdzielnie w garażu

    Witam,
    Garaż mam przylegający do budynku z kotłowni z kabla 3x2.5 poprowadziłem źródło prądu do garażu gdzie zamontowałem małą rozdzielnie.
    W niej zamontowany będzie wyłącznik różnico-prądowy 25A 30mA dalej wyłącznik B10, C16, B16, B10 . W domu mam założoną różnicówkę za licznikie 25A 30mA.
    W garażu będzie zamontowane:
    5 x lamp LED 40W na bezpieczniku B10
    4 gniazdka 230 V na bezpieczniku C16
    1 gniazdko przy suficie do napędu bramy segmentowej na bezpieczniku B16
    2 lampy led 9W na zew. garażu na bezpieczniku B16

    Mam pytanie czy takie rozmieszczenie w rozdzielni będzie dobre?, za różnicówką może być wyłącznik B10 czy malejąco C16,B16, B10, B10 ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    W praktyce dla instalacji jednofazowej nie ma to znaczenia. Dlaczego na gniazda C16? Jakim bezpiecznikiem zabezpieczysz ten obwód na garaż?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jarek z tego co napisałeś wynika jedno, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Jeśli masz ochotę pisz dalej a praktykę może zostaw komuś kumatemu będzie bezpieczniej
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.

    Podłączanie RCD za RCD o tych samych parametrach jest poronionym pomysłem, tak na marginesie.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    W praktyce dla instalacji jednofazowej nie ma to znaczenia. Dlaczego na gniazda C16? Jakim bezpiecznikiem zabezpieczysz ten obwód na garaż?
    bezpiecznik C16 doradzili mi w sklepie elektrycznym, bo będę miał podłączoną tam wierkarkę stołową, szlifierkę, spawarkę mig, pompę ogrodową - nie wszystko będzie działać w tym samym momencie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Witam.

    Podłączanie RCD za RCD o tych samych parametrach jest poronionym pomysłem, tak na marginesie.
    To samo co wyżej napisałem doradca w sklepie internetowym.
    Tutaj zależy mi aby przy zwarciu w garażu wyłączyło obieg w nim a nie w domu.
    Co byś zaproponował ?

    Źródło prądu które pobrałem z kotłowni mam z kabla który idzie z puszki od siły do gniazdka przy piecu, czyli przecięcie tego kabla przy suficie i zrobienie puszki a z niej prosto do garażu.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.

    Zmień doradców i weź elektryka.
    Dla własnego i rodziny dobra.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #7

    Domyślnie

    Rady w stylu weź elektryka to nie są dobre rady do końca. Elektryk z uprawnieniami nie gwarantuje że wszystko będzie zrobione tak jak powinno. Po to jest forum żeby zapytać i porównać to co zrobił elektryk, albo dać mu wytyczne jak chcemy żeby to było zrobione. Jak ktoś ma problemy z ruszaniem autem pod górę z ręcznego to też mu zaproponujecie wynajmij kierowcę ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Rady w stylu weź elektryka to nie są dobre rady do końca. Elektryk z uprawnieniami nie gwarantuje że wszystko będzie zrobione tak jak powinno. Po to jest forum żeby zapytać i porównać to co zrobił elektryk, albo dać mu wytyczne jak chcemy żeby to było zrobione. ?
    Nie - zmień elektryka
    Bo wychodzi na to, że nie są potrzebni, skoro laik będzie mu dawał wytyczne i instrukcje.
    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Jak ktoś ma problemy z ruszaniem autem pod górę z ręcznego to też mu zaproponujecie wynajmij kierowcę ?
    Nie - zmień kierowcę lub wyślij tego kogoś na powtórny kurs.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony