dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie Membrana - pytanie o montaz

    Czy łączenia kolejnych warstw powinny być łączone jakąś taśmą czy wystarczy ze warstwa zachodzi na warstwę ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli zachodzi odpowiednio szroko tj. np. 50 cm, ta jak najbardziej wystarczy. Ale dla bezieczeństwa i też mniejszego zużycia materiału dekarze stosują albo taśmy kklejące albo można zakupić membrany już wyposażone w zintegrowane pasy klejące.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    zakład 50cm ?! Oj Pani Bielacka.

    Jeżeli nie budojemy domu energooszczędnego to moim zdaniem nie ma potrzeby zaklejania membrany

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel Sowinski Zobacz post
    Jeżeli nie budojemy domu energooszczędnego to moim zdaniem nie ma potrzeby zaklejania membrany
    A jeżeli budujemy, to co daje zaklejenie?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Moim zdaniem nic, ale spotkałem sie z klientami dla których budowanie domu energooszczednego jest równoznaczne z klejeniem membrany. I stąd informacja

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel Sowinski Zobacz post
    Moim zdaniem nic, ale spotkałem sie z klientami dla których budowanie domu energooszczednego jest równoznaczne z klejeniem membrany. I stąd informacja
    widocznie nie masz pojęcia w właściwościach i zastosowaniu membran dachowych ! Oczywiście że należy kleić łączenia taśmami do tego dedykowanymi - dlaczego ? bo membrana oprócz ochrony przed skroplinami , chroni waszą wełnę przed wiatrem jest wiatroizolacją ! jeżeli nie skleicie łączenia , zimne powietrze będzie łatwo wnikać w izolację i pogorszy jego parametry .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    jeżeli nie skleicie łączenia , zimne powietrze będzie łatwo wnikać w izolację i pogorszy jego parametry .
    A czemu wiążesz membranę na połaci z wełną leżącą na stropie?

  8. #8

    Domyślnie

    nie jest napisane czy mamy poddasze użytkowe czy nie - przyjmując że wełna lezy na stropie pozwolisz sobie by wiatr z śniegiem lub deszczem wwiewał ci do środka .

    Moje zdanie jest takie - membrana powinna być na pełnym deskowaniu i klejona ! kto ma inaczej niech zajrzy pod dachówkę po 10 latach i pokaże zdjęcia .

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    nie jest napisane czy mamy poddasze użytkowe czy nie - przyjmując że wełna lezy na stropie pozwolisz sobie by wiatr z śniegiem lub deszczem wwiewał ci do środka .
    Nie ma szans nawiewać. Mam nieużytkowe poddasze, byłem na nim przy przyzwoitej burzy, nic nie podwiewało ani tym bardziej się nie lało.

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    Moje zdanie jest takie - membrana powinna być na pełnym deskowaniu i klejona ! kto ma inaczej niech zajrzy pod dachówkę po 10 latach i pokaże zdjęcia .
    Będę zaglądał kiedy zechcę. Jak mi się coś przestanie podobać - to zakleję. Co za problem?
    Ale na deskowanie, to nie ma sensu membrana. Albo na bogato - deskowanie i papa, albo tylko membrana.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony