dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie Problem z odpowietrzeniem kanalizacji - prośba o radę

    Witajcie...

    Moi Drodzy proszę Was o jakieś sugestie. Chodzi o odpowietrzenie kanalizacji, a konkretnie, mój majster, który stawiał dom i jego ekipa hydraulików poprowadziła odprowadzenie w kominie w ciągu wentylacyjnym zaraz obok przewodu dymowego. Pomijam, że okazuje się, że to niezgodne z przepisami, choć kanał ten ma służyć wyłącznie odpowietrzeniu kanalizy (w domu jest WM z reku), ale ponoć w tym ciągu powinna być rura pcv, a jej nie ma!!! Zaglądałem wczoraj do środka przewodu i widzę, że jest wyprowadzona rura może na metr w górę i na tym koniec. Czy tak może być, czy pcv powinna być na całą wysokość? Czy coś tu da się jeszcze z tym fantem zrobić, czy najlepiej zaorać działkę?

    Druga sprawa, w jaki sposób sprawdzić, przed zalaniem wodą, czy cały system kanalizacyjny i to odpowietrzenie jest drożne?

    Proszę o wskazówki, pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Witam ponownie...żadnych sugestii? Pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Dzisiaj usiadłem z wrażenia, inny hydraulik powiedział mi, że nie ma się czym przejmować, jeśli nie ma tam odpowietrzenia to mam w kominie dymowym przez kanał od skroplin! Ja już nie wiem, co mam robić...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Pomijając przepisy, to w takim odpowietrzeniu - a w zasadzie napowietrzeniu- "kominowym" będzie wilgotno (to otwarty dostęp do układu kanalizacji), co w połączeniu ze smrodkiem może z czasem przesiąkać przez ścianki komina (w zależności od rodzaju i jakości materiałów użytych do jego budowy) i da się odczuć we wnętrzach domu. Prawidłowo wykonany napowietrzacz, to wyprowadzenie bez załamań każdego pionu 110 ( i ew. bardziej oddalonych od niego o mniejszej średnicy, jeśli są) ponad połać dachu i zakończenie go "kominkiem" (oczywiście z zachowaniem odpow. położenia względem okien dachowych itp).
    Sprawdzenie drożności odpowietrzenia/napowietrzenia dokonasz zalewając układ dużą ilością wody jednocześnie (chodzi o zalanie całego przekroju rury) - wcześniej zalej syfony urządzeń sanitarnych - jeśli woda będzie spływać jednostajnie, bez nadmiernych bulgotów i przepływ nie "zassa" wody z syfonów, to jest ok.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony