dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Smile NIBE F1245 a AlphaInnoTec WZS 122H3M do ogrzewania domu z rekuperatorem

    Powoli bierzemy się za budowę domu i do jego ogrzewania oraz podgrzewania wody planujemy użyć pompę ciepła, póki co mam 2 oferty, na NIBE F1245 (10KW) oraz AlphaInnoTec WZS 122H3M (12KW) [gruntowe, z pionowym wymiennikiem ciepła]

    Dom z rekuperatorem, ogrzewanie podłogowe, zakładamy dobre ocieplenie. Co ciekawe obie firmy dostały te same informacje, stąd zastanawiające, że jedna zaproponowała pompę 10kW, druga 12kW.

    I teraz pytanie - czy te pompy czymś znaczącym się różnią? Czy z jakiś powodów warto wybrać jedną nad drugą (poza ceną)?

  2. #2

    Domyślnie

    Może na początek jak wygląda porównanie cenowe

  3. #3

    Domyślnie

    Ja między tymi pompami tyle się wahałem że w końcu wybrałem pompę powietrzną Polecam przekalkulować to raz jeszcze.
    Odpowiadając na pytanie - Nibe i AlphaInnotec to ta sama, wysoka półka. Brałbym tą która aktualnie daje promocje (dotacja 5000zł albo chłodzenie za darmo) Może inaczej liczą bo jeden instalator lubi przewymiarowane instalacje w drugi zakłada grzanie grzałką od -15°?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony