dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Garaż - z jakich materiałów?

    Witam wszystkich

    Na wstępie - mam nadzieję, że zamieszczam temat w odpowiednim dziale, ewentualnie proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu.

    Planuję wybudować garaż - 17-20 m2.
    Garaż będzie inwestycją - pod wynajem.
    Zależy mi na możliwie najniższych kosztach budowy, a drugiej strony nie chcę mieć problemów w przyszłości z jakością budowy.
    Budować będzie oczywiście firma - nie mam jeszcze wybranego wykonawcy (jeżeli są osoby zainteresowane realizacją inwestycji proszę pisać).
    Nie wiem z jakich materiałów powinienem skorzystać?
    Potrzebuję również danych/informacji co wpisać do wniosku o warunki zabudowy.
    Potrzebuję określić konstrukcję obiektu (podać rodzaj zastosowanych materiałów):
    1) fundamenty: .............. w tym głębokość fundamentowania: ....... m,
    2) ściany (zewnętrzne, wewnętrzne): ................
    3) stropy: ..................................
    4) stropodachy: .........................
    5) dachy:.............................

    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafal.kaminski

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Balice
    Kod pocztowy
    32-083
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dziwny masz model biznesowy. Z jednostanowiskowego garażu to raczej trudno wyciągnąć kokosy Tym bardziej, że jak chcesz zapewnić jakiś tam standard to trzeba będzie sporo zainwestować... U mnie garaż jest postawiony z pustaków Porotherm 18 cm, bez docieplenia zewnętrznego. Dach to blachodachówka (dach jednospadowy). Wyszło mnie razem z robocizną gdzieś w granicach 12 tys. zł za całość. Tyle że to jest garaż doklejony z budynkiem, więc nie było problemów z dociąganiem prądu i wody. To jest ogólnie niemała inwestycja, trzeba wykonać normalny fundament i murować z materiałów z przeznaczeniem do wznoszenia ścian nośnych.

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem, że jeden garaż nie uczyni mnie wolnym finansowo
    Co do fundamentu to co będzie korzystniejsze: ławy fundamentowe czy płyta fundamentowa?
    Z czego wykonać stropy, stropodachy, dach?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony