dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie Pierwszy zakup na budowę...

    Z doświadczenia piszę:

    - szpadel z metalowym trzonkiem,
    - łata/poziomica minimum 150cm
    - miara zwijana geodezyjna,
    - rękawice gumowane, ocieplane (grube).
    ....
    zestaw inwestora tak na dobry początek... dzięki temu nie prosiłem się nikogo o żadne z powyższych, a wieczorami na spokojnie i w komfortowych warunkach sprawdzałem czy ekipa muruje zgodnie z projektem; .potem można uzupełnić o taczkę..ale to na etapie SSZ lub później .

  2. #2

    Domyślnie

    Gumiaki na jesień i ... gruby portfel co by pomieścić $$$, paragony, WZ etc.

  3. #3

    Domyślnie

    Do tego taczki z gumowym kołem, młotek dekarski, wąż gumowy ogrodowy 20- 30 m najlepiej dzielony po połowie, pistolet do podlewania stropu, przedłużacz solidny najlepiej zwijany na bębnie, segregator na dokumenty, ubranie robocze najlepiej ogrodniczki bo tyłek nie wyłazi, kilka par butów tak żeby wozić jedne robocze w bagażniku wtedy na działkę wchodzisz w roboczych a do auta wsiadasz w innych czystych, winkielek (kątownik stolarski) może być nastawny, płaszcz przeciwdeszczowy - mnie się dwa razy przytrafiło lać beton w deszczu niewielkim bo niewielkim ale plecy zmokły
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Kibel! :-d
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    W zależności od sytuacji polowej pierwszy zakup to na pewno szpadek, młotek , paliki okorowane i siatka leśna,do ogrodzenia terenu poza tym ze 2 m3 okorków lub desek do bramy, budynku lub składziku materiałów budowlanych, i wychodku które później przydadzą się na szalunki
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Duże ilości gwoździ do zbijania szalunków i innych takich również będą zapewne konieczne. Pogadałbym również z wykonawcą jaki maja system na skręcanie szalunków. U mnie chcieli 36 a nawet 40 cm śruby torksy (te żółte). W sklepach są mniej więcej o połowę droższe niz na wiodącym portalu aukcyjnym więc wato zaopatrzyć się w razie czego bo potem nie ma na to czasu. Choć to nie musi być pierwszy zakup.
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony